Skip to main content

Kayıp köy korucusu bulunamadı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Üçtepe köyünde 2 aydır kayıp olan Fariz Elmacı(50) isimli vatandaştan halen haber alınamazken, eşi ve çocuklarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Yaklaşık 2 ay önce eşi ve çocukları başka bir köyde düğünde iken kendisine ait silahı ile kimlik kartını eve bırakarak ortadan kaybolan evli ve üç çocuk babası köy kurucusu Fariz Elmacı, tüm aramalara rağmen halen bulunamadı. Yaklaşık iki aydır eşinden haber alamadıklarını ve hayatından endişe ettiklerini söyleyen kayıp köy korucusunun eşi Ayten Elmacı (30), “Eşimin bulunması için yetkililerden ve yardımsever vatandaşlardan yardım bekliyorum. Yaklaşık iki aydır silahını ve kimlik kartını eve bıraktıktan sonra ortalardan kaybolan eşimin hayatından endişe duyuyorum. Bu şekilde beklemek bizler için adeta bir işkence. Çocuklarımla birlikte her an gelecek diye yolunu gözlüyoruz. Ama aradan iki ay geçmesine rağmen halen ortalarda yok. Eşime ölü yada canlı olarak ulaşılmasını istiyorum” dedi.

Eşinin psikolojik sorununun olmadığını söyleyen Ayten Elmacı; “Benim eşim 15 yıldır köy koruculuğu yapıyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Eşimin herhangi bir psikolojik sorunu da yoktu. Eşim evine ve çocuklarına bağlı bir insandı. Bu şekilde ortadan kaybolması beni endişelendirdi. Şu anda çocuklarımla birlikte perişan bir haldeyiz. Bize bakacak hiç kimse yok. Zaman zaman komşuların bize yaptıkları yardımlarla yaşamımızı sürdürüyoruz. Çocuklarım okula gidiyor. Çocuklarımın okuması ve geçimimizi sağlamak için ücret karşılığında el işi yapıyorum. En büyük çocuğum 15 yaşında olmasına rağmen çalışmak için İstanbul’a gitmek zorunda kaldı. Benim başka çalışan kimsem yoktur. Eşimin kaybolmasının ardından maaşını da alamıyoruz” dedi.

Fariz Elmacı’nın oğlu Kurtuluş Elmacı (9) ise, “Annemle birlikte gece gündüz babamın yolunu gözlüyoruz. Babamı çok özledim. Aniden ortalardan kaybolmasına çok üzülüyorum. Bize bakacak başka kimsemiz yoktur. Devletten babamın bulunması için yardım istiyorum. Tek istediğim babamın biran önce bulunmasıdır” dedi.

Üçtepe köylülerinden Atakan Akaya isimli vatandaş ise, “Farız Elmacı ile yıllardan beri komşuluk yapıyoruz. Şu ana kadar hiç kimse ile bir sorunu olduğunu görmedik. Kendisi gayet sakin ve kendi halinde bir insandı. Daha önce hiçbir sorunu olduğuna şahit olmadık. Aniden ortadan kaybolması bizi de çok şaşırttı ve endişelendirdi. Ailesi şu anda çok perişan bir durumda. Biz komşular olarak ailesine yardımda bulunuyoruz. Ama komşular da ne zamana kadar aileye yardımcı olabilir ki? Köy halkı olarak Fariz Elmacı’nın biran evvel bulunmasını istiyoruz” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bulanık Kaymakamı Fatih Aksoy ise “Köy korucusu olduğu için biz onun görevine son verdik. Kendisine ait numaralı silahı ile kimliği şu anda jandarmada muhafaza altındadır. Başına bir şey gelmiş olsaydı şu ana kadar mutlaka ortaya çıkmış olacaktır. Bizler de bulunması için gerekli girişimlerde bulunduk. Ama şu ana kadar bir sonuç alınamadı” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri