Skip to main content

Kampanya çığ gibi büyüdü

Muş Haber Fotoğrafı

  Görev yaptığı Bulanık´taki ihtiyaç sahibi öğrenciler için Sen de Bu Ayaklara Bir Ayakkabı Giydirmek İster misin?´ adlı bir kampanya başlattı Alparslan Dost. Bulanık Devlet Hastanesi´nde görevli Dost, Facebook internet sitesi üzerinden başlattığı kampanyanın kısa sürede büyük ilgi görmesiyle 5 okulda 100 öğrenciye ayakkabı yardımı yapılmasını sağladı.

Bu sayıyı kısa sürede bine çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Dost, kampanyaya destek veren tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür etti. Soğuk kış günlerinde ayakkabısı yırtık olan çocukları görünce içinin sızladığını ifade eden Dost: Çevremizde bu zor kış şartlarında bizim çocuklarımız sıcacık paltolarıyla, ayakkabılarıyla okula giderken, çevremizdeki birçok çocuğun bunlardan mahrum olduğunu gördüm.

Hele birçok çocuk bu zor şartlarda yazlık ayakkabı ve yırtık ayakkabılarla okula gidip geliyor. Bende kendi çapımda bu çocuklara ne yapabilirim düşüncesiyle yaklaşık 10 gün önce Facebook üzerinde Sen de Bu Ayaklara Bir Ayakkabı Giydirmek İster misin? adlı bir grup sayfası kurdum. Bu sayfa üzerinden öğretmenlerime, arkadaşlarıma, dostlarıma ve birçok hayırsevere ulaşma imkanı buldum. Ulaştığım bu dostlar sayesinde bugüne kadar 5 okulda 100 öğrencinin ayaklarını sıcacık tutacak ayakkabı giydirdik. Şu anda hayırseverler tarafından çocuklara ulaştırmak için yaklaşık 250 adet ayakkabı kargoya verilmiş durumda. Hedefimiz kış sonuna kadar bin öğrencimize ayakkabılarını giydirmektir şeklinde konuştu.  

Çok mağdur olan öğrencilerimiz var Yardımlar sayesinde çocukların yüzlerinin güldüğünü ve bunun büyük bir mutluluk olduğunu kaydeden Dost, kampanyaya daha fazla destek verilmesi ricasında bulundu. İlçede çok fazla ihtiyaç sahibi öğrenci olduğunu ifade eden Dost: İlçemizdeki okul yöneticilerine rica ederek okullarındaki ihtiyacı olan öğrencilerin sayısını ve ayakkabı numaralarını istiyoruz. Ulaşmış olduğumuz bu listeleri yardım yapmak isteyen hayırseverlere ulaştırıyoruz ve onlarda yardımlarını bizim üzerimizden bu çocuklara ulaştırıyorlar. Çok mağdur olan öğrencilerimiz var. İnşallah bu etkinlikle daha fazla insana ulaşır, daha fazla çocuğun üşümemesini sağlarız. Bu çalışmaya katkı sunulmasını istiyoruz. Ne kadar yardım yapılırsa o kadar çok çocuk ısınır. Çocukların mutluluğu, sevinci bizi de sevindiriyor dedi.  

Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım Yardımların devam etmesini umduğunu ifade eden Dost, emeği geçen herkese teşekkür etti. İnsanların yüreğine dokunmaya çalıştığını söyleyerek kampanyanın önemine değinen Dost: Elbette bu yardımları ben tek başıma yapmıyorum. Sadece insanlara ulaşıyorum, onların yüreğine dokunuyorum. Allah hepsinden razı olsun, ben bu işte sadece aracıyım, asıl yardımı bu gönlü geniş hayırseverler, dostlar, arkadaşlar yapıyorlar. Bu duyarlılıklarından dolayı bu kampanyaya bugüne kadar destek veren ve bundan sonra da desteklerini esirgemeyecek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım şeklinde konuştu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri