Muş’un Bulanık ilçesinde, Çok Programlı Lise 9-C sınıfında bugün buruk bir karne dağıtım töreni yaşandı. Seçmen köyünün Salihli mezrasındaki evlerinde tabancayla kendisini vurarak intihar eden Hayal Akar’ın ölümü nedeniyle hüznün hakim olduğu sınıfta, genç kızın sırasına karnesinin yanı sıra çiçek bırakıldı.

Karnelerini almak için okula gelen Çok Programlı Lise 9-C sınıfı öğrencileri, Hayal Akar’ın (15) intihar ettiğini öğrenince büyük bir üzüntü yaşadı. Buruk geçen karne dağıtım töreninin yapıldığı 9-C sınıfında intihar eden arkadaşlarının sırasına çiçek bırakan öğrenciler, karne sevincini yaşayamadılar. Öğrencilerin isimlerini tek tek okuyarak karnelerini teslim eden sınıf öğretmeni, Hayal Akar’ın karnesini ise sıradaki çiçeğin önüne bıraktı.

Karne dağıtım töreninde öğrencilere hitaben konuşan Okul Müdürü Mahmut Sarıdağ, çok üzüntülü olduklarını söyledi. Haberi duydukları zaman şaşırdıklarını belirten Sarıdağ, “Hayal çok iyi bir öğrenciydi. Derslerinde başarılı ve arkadaşlarıyla çok uyumluydu. Sorun ne olursa olsun, en büyük sorun bile intiharı gerektirmez” dedi.

Arkadaşlarının intihar etmesi sebebiyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyleyen öğrenciler ise, “Sabah okula geldiğimizde Hayal’ın intihar ettiğini öğrendik ve şok olduk. Çok iyi bir arkadaşımızdı. Bize hiçbir şey anlatmamıştı. Neden intihar ettiğini anlayamadık. Arkadaşımızın ölümüne çok üzüldük” şeklinde konuştular.

İntihar ederek hayatını kaybeden Hayal Akar’ın ardından, ablası Nazlı Akar da (21) kardeşinin ölümüne dayanamayarak av tüfeğiyle intihar etmişti. NULL