Bulanık`ta oturan 4 çocuk annesi Hanım Doğan (59), tansiyonu düşünce dengesini kaybedip yanan tandırın içine düştü. Hastanede tedavi altına alınan Doğan’ın yanan kollarının kesileceği belirtildi.

Olay geçen hafta Bulanık’ın Erentepe Beldesi’nde meydana geldi. Hanım Doğan, köylülerin ortak kullandıkları tandırı yaktıktan sonra ekmek pişirmeye başladı. Bir anda tansiyonu düşüp gözleri kararan Doğan, dengesini kaybederek başının üstüne alevlerin içerisine düştü. Çığlıklarını duyan kadınlar tarafından tandırdan çıkarılan Doğan, Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Başı, yüzü, el ve ayakları yanan Doğan, ilk müdahalenin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi. Burada yoğun bakıma alınan Doğan’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirten Genel Cerrahi Servisi’nden Dr. Onur Bora Arslan, “Vücut, el, yüz ve ayakları yüzde 45 yanmış olarak geldi. Hastanın yaşamını sürdürmesi için sağ ve sol kolları dirsekten itibaren kesilecek” dedi. NULL