Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nce uygulanan ŞNT kapsamında, Bulanık ilçesinde ve köylerinde ikamet eden 3 bin aileye ödeme yapılacak. Ödemeler, ilçe PTT Müdürlüğü’nde çocukların annelerine verilmek şartıyla yapılmaya başlandı.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nce, çocuklarını okula gönderen ailelere dağıtılan para yardımından faydalanmak için Bulanık’taki aileler, sabahın erken saatlerinden itibaren ilçe PTT binası önünde toplanıyorlar. Çocuğunu da yanında getiren ve çoğunluğu kadınlardan oluşan grupta, mesainin başlamasıyla sıra kapmak için zaman zaman tartışma yaşanıyor. PTT yetkilileri, öğrenci ailelerine hak edişlerini birkaç gün içerisinde ödemeyi planlıyor.

İlçe PTT Müdürü Remzi Üçücü, ödemelerin ilçe PTT Müdürlüğünce sağlıklı bir şekilde yapıldığını ve çocukların annelerinden başka kimseye ödeme yapılmadığını belirtti. Üçücü; “Bizler köy muhtarlarıyla yaptığımız görüşmelerde ŞNT ödemelerinin yapılacağı tarihlerde kendilerine verdiğimiz listelere göre gelmelerini talep ettik. Fakat vatandaşlarımız bir an önce paralarını almak için geldikleri için bazen sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların ortadan kalkması için bizlerde elimizden gelen çalışmaları göstermekteyiz” Şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı