Bulanık Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma vakfı ve belediye başkalığı ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında, yapılan bisiklet dağıtım törenine Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Nazire Sönmez,  İlçe Milli eğitim Müdürü Deniz Edip kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. 65 Bisiklet Dağıtıldı Bulanık Kaymakamlığı öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortaklaşa düzenledikleri törenin ilk etabında 65 bisiklet dağıtıldı.

Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Güzel bir gündeyiz Sosyal yardımlaşma Dayanışma Vakfı düzenlemiş olduğu proje kapsamında TEOG sınavında başarılı öğrenciye bisiklet hediye ettik. Bu başarılar devam ettikçe bizimde hediyelerimiz devam edeceğiz.  Öğrencilerimize bilgisayar ve tablet dağıtacağız. Biz de İlçe Kaymakamlığı ve Kayyum Belediye Başkanı olarak hediyeleri öğrencilerimize verdik.

Gönül isterdi ki tüm öğrencilerimize bisiklet verelim.  Ama sayılı geldiği için derslerinde başarılı olan öğrencilerimize verdik dedi. Örnek Teşkil Edecek Derslerinde başarılı olan ve genel durum itibariyle diğer öğrencilere örnek teşkil eden öğrencilerin baz alındığını belirten İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, çocuklarda başarının artırılmasını teşvik etmek amacıyla güzel bir proje başlatıldığını dile getirdi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Teşekkür Ettiler Bisikletleri alan öğrenciler ise şöyle konuştu: Bizim bu başarımızı hediyelerle onurlandıran İlçe Kaymakamımıza bu hediyesinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Muş Ovası Gazetesi