Skip to main content

Tetik, Avcı’yı eleştirdi

Muş Haber Fotoğrafı

Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanı Sadullah Tetik, BBP İl yönetimini kast ederek “bu kişiler şov yapıyorlar. Ancak, bilmelidirler ki, onlar gibilerin partimiz ile uzaktan yakından ilgisi olamaz” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanı Sadullah Tetik, BBP Muş il yönetimini ve Bülent Avcı’yı sert dille eleştirdi. Bülent Avcı’nın Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmadığını, açıklamaları ile adeta şov yaptığını iddia eden Tetik, “bunların partimiz ile uzaktan yakından alakası olmamıştır” dedi.

PKK’YI AKLAMAK İSTİYORLAR”
PKK’nın cesaretlendirilmesine ve bölücülüğün azmasına Ak Parti’nin açılım politikalarının sebebiyet verdiği iddia eden Tetik, “Hüseyin Çelik gibiler, Bülent Arınç gibiler PKK’yı aklayıp, Türkiye’de terörle mücadele edenleri suçlama telaşına düşmüşlerdir” dedi.

BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ SAVUNDUK
MHP’nin 41 yıllık şerefli mücadelesinde, bu milletin birlik ve bütünlüğünü savunduğunu, milliyetçi ve muhafazakar bir parti olduğunu belirten Tetik, şunları söyledi: “Dolayısıyla kendilerine sormak lazım PKK’nın elçilerini Hakkari’de karşıladıkları zaman devlet merasimi yapıp, ondan sonra devlet merasimine Habur da “ne güzel şeyler oluyor” diyenler kendileriydi değil miydi?” diye sordu.

”MHP BU KARARLI TUTUMUNU DEVAM ETTİRECEKTİR”
Tetik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, terörü azdıran siyasi anlayıştan vazgeçilmedikçe Başbakanla görüşmeyeceğini ifade ettiğini anlatarak, şöyle devam etti: “Eğer Türkiye’yi, ülkeyi düşünüyorlarsa Cumhurbaşkanının düzenleyeceği bir toplantıda görüşlerini ifade etmeye yanaşacaklarını belirtmiştir. Kaldı ki Cumhurbaşkanı ile görüşüldü. Sayın Cumhurbaşkanı ile terör konusunda yapılması gerekenler ifade edildi. Sayın Genel Başkanımız, Sayın Başbakana bir çağrıda bulunmuştur. Bu çağrı ise Abdullah Öcalan’ı muhatap almaktan vazgeçtiğini açıkla, Irak’ın kuzeyini PKK’ya açan Barzani’ye kırmızı halı döşemekten vazgeç, Büyük Ortadoğu Projesi başkanlığından ayrıl ve şehide kelle dediğinden dolayı, şehit olan askerlerimize, “askerlik yan gelip yatma yeri değildir”. dediğinden dolayı, “Türk milletinden özür dile” demiştir. Anlaşılan odur ki ‘kelle’ deme niyetini, İmralı’yı muhatap alma zihniyeti hala ortadadır. Bu ayıp bile Başbakanın yanlıştan dönmediğini ortaya koşmuştur. Bu milleti uçuruma götüren, cumhuriyetle bir hesaplaşma dönemi açıp, bu milletin kimliğini ortadan kaldırıp, bölmek isteyen açılım sevdalıları ile bizim görüşeceğimiz bir konu olamaz. Kim görüşecekse gitsinler görüşsünler” dedi.

Cumhuriyetin kurduğu temeller ekseninde, milletin bir ve bütün kalacağını ve devleti yaşatacağını vurgulayan Tetik şunları söyledi: “Bunu herkes böyle bilmelidir. Terörle mücadele yerine müzakere ve mütakere anlayışlarıyla Türk milletinin milli kimliğini bozup, Türkiyelilik safsatalarını hazmettirmek isteyenlere karşı MHP’nin görüşecek bir konusu yoktur. MHP bu kararlı tutumunu devam ettirecektir. Hükümeti de uyarıyoruz, terörle müzakere etme, terörle mütakere çağrısı yapma. Bölücülükle ve terörle mücadele et. Bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü, cumhuriyeti kuran iradeye sahip çıkma kararlılığını göster, uyarımız budur. Bundan sonra AKP’yi bu yaptıklarıyla takip etmeye devam edeceğiz. Sanatçılarla, topçu ve popçularla görüşmekten ne sonuç çıktı? Başbakan ucu belirsiz ve kendisinin bildiği yabancı senaryoların taşeronluğunu yaptığı sürece Türkiye’nin direnç noktalarını mahkum etmek istiyor. MHP olarak biz bu konuda tecrübeli bir hareketiz. Sayın Başbakanın bu senaryolarının taşeronu olmayacağız” Bu referandum oylamasında hayır oyu kullanacaklarını ifade etti.
 Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…