Skip to main content

SBS’ye hastanede girdi

Muş Haber Fotoğrafı

Hafta sonunda yaşanan SBS heyecanı Muş’ta Tuğçe Kahraman’ı hastanede yakaladı. Türkiye’nin en ilginç SBS manzarasına imza atan Kahraman bir süre önce sınıfta belini kırdığı için hastanede sınav oldu.
Muş’ta belini kıran bir öğrenci, yatağından kalkamadığı için Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) hastanede girdi.
Varto Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencisi Tuğçe Kahraman, SBS heyecanını hasta yatağında yaşadı. 03 Haziran 2010 tarihinde sınıfta ayağı kayıp yere düşen Tuğçe Kahraman’ın beli kırıldı. Varto Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Kahraman, daha sonra Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Doktorların yerinden kalkamaz dediği çocuğun sınava girmesi için çalışmalara başlayan Varto YİBO idarecileri durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktardı. Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyu bakanlığa aktardı ve sınavın hastanede yapılmasına karar verdi. Bir salon başkanı, bir gözetmen ve bir de bakanlık görevlisinin hazır bulunduğu hastanede Tuğçe Kahraman, SBS’ye girdi.
Çocuğun daha rahat bir ortamda sınava girmesi için hastanede bulunan Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Karakış; “5 bin 466 öğrencimiz bugün sınava giriyor. Varto YİBO’da bir kız öğrencimiz düşüp belini kırmış. Hastanede yerinden rahatsız edilmeden, salon başkanı, gözetmen ve okul müdürü kontrolünde sınavı gerçekleştirilmektedir. Doktor raporunda çocuğun yerinden kıpırdatılmaması gerekiyordu. Biz de o doğrultuda tedbirlerimizi aldık. Çocuğumuz rahat bir şekilde sınavını sürdürmekte. Biz çocuğumuza başarılar diliyoruz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden bakanlık temsilcisi olarak katılan Ramazan Gencan ise, öğrencilerin rahat bir ortamda sınava girmeleri için her türlü imkanı sağladığını söyledi. Tuğçe Kahraman’ın da doktor raporuna istinaden hastanede sınava girdiğini belirten Gencan; “Bir öğrencimiz okulda düşerek maalesef belini incitmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hastanede sınav olması gerektiğine dair bir uygulama var. Biz de bakanlıktan gelip gerekli görevlerimizi yapıyoruz. Bakanlığımız sadece Türkiye içinde değil Arap ülkelerinde ve Türki cumhuriyetlerinde SBS ve merkez sistemli sınavlar yapmaktadır. Bu da onlardan biridir. Bizim için önemli olan öğrencilerimizin başarılarını arttıracak şekilde onlara sınavlarda rahat bir ortam yaratmaktır. Öğrencimiz SBS’ye giriyor ve bu öğrencimizin en iyi, en huzurlu ortamda rahat edebileceği şekilde hastanede gerekli ortamı sağladık. Çocuğumuz şu an güvenli ve huzurlu bir ortamda sınavını yapmaktadır” diye konuştu. Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…