Skip to main content

Işık Muş’a geldi

Muş Haber Fotoğrafı

Cumartesi günü Ankara-Muş seferini yapan tarifeli uçağıyla Muş’a gelen Işık ve beraberinde AK Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz’ı havaalanında Belediye Başkanı Necmettin Dede, AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, Merkez İlçe Başkanı Muharrem Armağan ve partililer karşıladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye Buluşmaları’ toplantısına katıldı.

VİP salonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Fikri Işık, Muş’ta bir takım incelemelerde bulunacağını söyledi. Muş’un da aralarında bulunduğu 14 ilden sorumlu olduğunu belirten Işık; “Muş’ta sivil toplum kuruluşları ve teşkilatlarımızla bir araya gelip Anayasa Değişiklik Paketi’nin ne getirdiğini ve demokratik açılım süreciyle ilgili hangi noktada bulunduğumuzla ilgili bir konuşma yapacağız. Bu konuyla ilgili de Muş’taki değerli insanlarımızın sorduğu sorulara içtenlikle cevap vermeye çalışacağız. Ben aynı zamanda Muş’un içerisinde bulunduğu 14 ilimizden sorumluyum. Bu vesileyle Muş’taki teşkilatlarımızla da değerlendirme yapacağız” dedi.

BDP’nin ‘Demokratik Özerklik’ projesiyle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Işık; “Türkiye anayasal bir devlettir. Herkesin anayasaya ve yasalara bağlı olma zorunluluğu vardır. Hiç kimsenin anayasayı ve yasaları zorlama hakkının olmadığını düşünüyoruz. Anayasayı beğenmeyebiliriz, yasaları beğenmeyebiliriz, değiştirilmesi için mücadele edebiliriz ama yürürlükte olduğu sürece herkesin anayasaya ve yasalara bağlı olması hukuk devleti olmanın bir gereğidir. Biliyorsunuz BDP son anayasa değişiklik paketinde çok çok önemli reformlar olmuş olmasına rağmen destek de vermedi. Dolayısıyla bunu biz Muş halkının takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.

Bir takım kesimlerin bölgede OHAL ilan edilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile işbirliği içerisin de olduğunu savunan Işık; “OHAL’in bu bölgeye hiçbir faydası olmadığını, aksine bu bölgede terörle hiçbir şekilde ilişkisi olmayan, teröre uzaktan yakından bulaşmayan milyonlarca insanımızı nasıl mağdur ettiğini biz çok iyi biliyoruz. Olağanüstü hal gibi bir uygulamaya geri dönülmesini asla biz düşünmeyiz, düşünemeyiz. Ama görüyoruz ki bir takım çevreler olağanüstü hal ilan edilsin diye MHP ile işbirliği de yapmıyor değil. Son dönemdeki terör olaylarını bu şekilde yorumlamak lazım. Bir takım çevreler Türkiye’de tekrar bir olağanüstü hal uygulamasına gidilmesi için elindeki tüm imkanları zorluyor. Biz Ak Parti iktidarı olarak kesin kararlıyız, olağanüstü hali bölgede tekrar uygulamak istemiyoruz. Olağanüstü halin son kaldırılma kararı Ak Parti iktidarının ilk döneminde olmuştu” şeklinde konuştu.

‘Türkiye Buluşmaları’ toplantısına katılmak üzere Kültür Merkezi’ne geçen Işık, burada partililere hitap etti. Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.