Muş Fenerbahçeliler Derneği 3. Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı. Yapılan genel kurulda başkanlığa Metin Işık seçildi.
Fenerbahçeliler Derneği Üçüncü Olağan Genel Kurulu yapıldı. Fırat Eri Center’deki Fenerbahçeliler Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıya 90 üyeden 73’ü katıldı. Saygı duruşu ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Metin Işık, dernek olarak birçok önemli projeye imza atacaklarını söyledi.
Korkut Kaymakamlığı ile ortaklaşa hatıra ormanı yapacaklarını belirten Işık, “Muş Fenerbahçeliler Derneği olarak önümüzdeki günlerde birçok projeye imza atacağız. İlk olarak Korkut’ta kaymakamlık ile birlikte Fenerbahçe Hatıra Ormanı yapacağız. Kaymakam Bey ile gerekli görüşmeler yapıldı ve 51 dönüm arsa bize verilecek. Buraya binlerce fidan ekip halkımızın istifade edebileceği bir piknik alanına çevirmeyi düşünüyoruz. Korkut Kaymakamlığı ile protokolü bugünlerde imzalayacağız. Ayrıca Muş’ta Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uygun göreceği okullarda Çağdaş Poliklinik katkılarıyla her ay düzenli sağlık taraması yapacağız. Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi öncülüğünde de okullarda ağız ve diş taraması yapacağız. Kızılay Muş Şube Başkanlığı ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenleyeceğiz. Mayıs ayı itibariyle Fener 49 Dergisi de yayın hayatına başlayacaktır. Bunlar şimdilik hedefimizde olan projeler” dedi
Gelecek için de çeşitli projeler üreteceklerini vurgulayan Işık; “Dernek olarak gelecekte daha güzel projeler tasarlayacağız. En büyük projemiz bir amatör spor kulübü kurup gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır. Öte yandan bütçe imkanlarımız ölçüsünde maddi durumu düşük öğrencilere belirli aralıklara giyecek ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunacağız. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapacağımız görüşmeler sonucu bazı okullarımıza basketbol potaları kurmayı hedefliyoruz. Bunlar gelecek ile ilgili projelerimiz. Bunları bütçelerimiz imkanları dahilinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Genel kurula katılan 73 üyenin tamamının oyunu alan Metin Işık, Muş Fenerbahçe Derneği Başkanlığı’na seçildi.
Muş Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor;
Asil Üyeler; Metin Işık, İhsan Pişat, Gıyasettin Balcı, Şirin Sezer, Maşallah Yalova, Nejdet Armağan, Yüksel Akman, Cevdet Taşdemir, İdris Işık, Celalettin Sönmez, Ümit Yalova.
Yedek Üyeler; Ülkiye Yelekin, Hasan Sinecem, Metin Argün, Fuat Uykur, Suat Sezgin, Bülent Şahinoğlu, Doğan Sarıçayır, Vehbi Selen, Fesih Taşkın, Atilla Memiş, Ümit Yeşil.
Denetleme Kurulu Asil üyeler; Hakan Kublay, İbrahim Canpolat, Hakan Subaşı.
Denetleme Kurulu Yedek üyeler; Ömer Faruk Şen, Cuma Yıldırım, Mesut Altun.
Disiplin Kurulu Asil üyeler, Handan Sönmez, Tülay Kurubaş, Mehmet Sıddık Önel.
Disiplin Kurulu Yedek üyeler; Suat Gül.
 Muş`un Sesi Gazetesi