Bulgaristan’da 30 Haziran’da yapılan 1. Balkan Dağ Koşusu yarışlarına Türk sporcular damga vururken, Muşlu atlet Emrah Akalın da genç erkekler kategorisinde birinci oldu.

30 Haziran’da düzenlenen 1. Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası Bulgaristan’da yapıldı. Dağ Koşusuna Türk Milli Takımı Damgasını vurdu. Büyük erkeklerde M. Münir Cura Balkan Şampiyonu olurken, Erkan Kuş İkinci, Serdar Dürer üçüncü, Mahmut Uruçlu onuncu sırada yer alarak takımımız 6 puanla balkan şampiyonu oldu.

Büyük bayanlarda Rahime Çotuk dördüncü, Hülya Baştuğ beşinci, Demet Cansız onikinci, Süheyla Adiyaman ise onsekizinci sırada yer alarak bayan takımımız 20 puan ile üçüncü sırada yer aldı.

Genç erkeklerde Emrah Akalın Balkan Şampiyonluğuna ulaşırken, Alper Demir ikinci, Gökhan Dürer üçüncü sırada yer aldı. Genç milliler 6 puan ile Balkan Şampiyonu oldu.

Genç bayanlarda ise Nigar Argun Balkan Şampiyonu, Mevlude Ulu ikinci, Hülya Ongun dördüncü, Fatma Baştuğ ise altıncı sırada yer alarak yarışmayı tamamladı. Genç bayanlar 7 puan ile Balkan Şampiyonu oldu.

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı ve Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan, Milli Takımın Balkan Yarışlarında önemli başarılar elde ettiğini ve Muşlu atletlerden Emrah Akalın’ın da genç erkeklerde Balkan Şampiyonu olmasının büyük bir mutluluk yaşattığını söyledi. Topkan Haber Ajansı