Bulanık ilçesinde bir vatandaş internet üzerinden alışveriş yapmak isterken dolandırıldı. İnternet sitelerinde ucuz bir diz üstü bilgisayar gören M. K. adlı vatandaş bilgisayarı almak için ilgili ilanda bulunan irtibat telefonunu aradı. Kendisini firma danışmanı olarak tanıtan A. Ç. adlı kişi hesap numarası vererek 199 TL olan bilgisayar bedelini yatırmasını istedi. Parayı yatıran M. K. daha sonra tekrar A. Ç.’yi aradı.

Bilgisayarın 3 gün içerisinde elinde olacağını söyleyen A. Ç.’nin irtibat telefonuna bir daha ulaşamayan M. K. Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak şikayetçi oldu.

Konu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü basın bülteninden yer alan bilgilerde: “02.02.2009 günü Bulanık C.Başsavcılığından havaleli dilekçeye istinaden yapılan tahkikatta; 1991 doğumlu müşteki M. K.’ nın 21.01.2009 günü internette ucuz satış ilanında gördüğü 199 TL değerindeki dizüstü bilgisayarı beğendiği, ilanda belirtilen **** numaralı telefonu aradığında kendisini firma danışmanı olduğunu ve ismini A. Ç. olarak belirten kişi ile görüştüğü, bu şahsın bahse konu parayı E. S. adına havale etmesi gerektiğini bildirmesi üzerine 26.01.2009 günü belirtilen şahıs adına bahse konu parayı havale ettiği ve A. Ç. isimli şahısla telefonda yaptığı görüşmede şahsın kendisine 3 gün içersinde adresine teslim edileceğini bildirmesi üzerine beklemeye başladığı ancak gelmediği,tekrar aradığını fakat ulaşamadığı,internette verilen ilanın kaldırılmış olduğu ve kendisine verilen iletişim adresininse kapalı olduğu şeklindeki alınan müşteki beyanından anlaşılmıştır. Tahkikat devam etmektedir” denildi.

 Muşun Sesi Gazetesi