Muş Vali büyükersoy TKDK'yı ziyaret etti haberi Muş haber Varto Bulanık Malazgirt Hasköy Korkut haberleri Muş İl Rehberi Muş Firma Rehberi Muş Ticaret Rehberi Muş Rehberi
  Vali büyükersoy TKDK'yı ziyaret etti

05.10.13 13:17 | Hit : 1183 | Yorum(0) | Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  TKDKyı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Vedat Büyükersoy, çalışanlarla yapılan toplantıda yatırım ve yatırımcı potansiyelinin harekete geçirilmesini istedi.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Denetleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TKDK İl Koordinatörlük binasında incelemelerde bulunduktan sonra kurumda görevli uzmanlarla toplantı yapan Vali Vedat Büyükersoy, İl Koordinatörü Mehmet Emin Turandan bilgi aldı. Kuruluş, akreditasyon çalışmaları ve teklif çağrıları ile ilgili olarak bilgiler veren Turan, 9 ve 10ncu teklif çağrılarında başarılı bir dönem geçirdiklerini söyledi. Şu anda 14 projenin uygulama aşamasında olduğunu kaydeden Turan, projelerin hayata geçirilmesi ile kentte 17 milyon liralık 14 işletmenin faaliyet göstermeye başlayacağını kaydetti.

Toplantıda konuşan Vali Vedat Büyükersoy ise, Son derece güzel bir çalışma ortamında, genelde ülkemizin, özelde ilimizin kalkınması için faydalı çalışmalar yürütmenizi bekliyoruz. Devletimiz yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımıza çok güzel imkânlar sunuyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Başkanlığı (KOSGEB) si Başkanlığı gibi birçok kurum, ekonomik kalkınmaya yönelik olarak destekler sunmaktadır. Artık sizler bu saatten itibaren daha fazla sorumluluk alarak yatırım yapmak isteyenlere yön vereceksiniz. Muş, yatırımcı ihracı yapan bir il konumundadır. İl dışında Muşlu iş adamlarının ve yatırımcıların sayıca bir hayli fazla. İSO (İstanbul Sanayi Odası) Başkanı Erdal Bahçıvan Muşlu, yıllarca Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapan Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan Muşlu; demek ki, Muşta yatırımcı potansiyeli var. Bizim ve sizlerin görevi; bu yatırım ve yatırımcı potansiyelini harekete geçirmektir. İl koordinatörümüz, teklif çağrılarından bahsetti. 15 yıl önce bunları hayal etmek mümkün değildi. Bu ülke 1 milyar dolara muhtaç iken sadece bir ay içinde 130 milyar dolar yatırım ihalesi yaptı. Bütün bu gelişmeler demokratikleşmemizin sonucudur. Demokrasimizi geliştirdikçe ülkemiz zenginleşiyor. Sivil yönetimlerin rolü arttıkça sosyal refah gelişiyor. Bütün bunlardan niye bahsediyorum; çünkü sizler iyi eğitim almış, kalifiye elemanlarsınız. İçinizde o günleri hatırlamayan gençler var. Onları bilgilendirmek ve sorumluluğumuzun ne kadar çok olduğunu belirtmek için vurguladım dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi

 


Dostx | 5.10.2013 13:17:35 (1183 okunma)
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır | Bu Haberi Arkadaşına Gönder ]
Bu habere puan verin...

Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 10
Bu habere yapılan yorumlar.

 Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.
Yorum yazmak için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız ve altta çıkacak olan formu kullanarak yorum yazınız.

ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
657237
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.08 saniyede hazırlanmıştır..