Muş Büyükersoy TKDK'yı ziyaret etti haberi Muş haber Varto Bulanık Malazgirt Hasköy Korkut haberleri Muş İl Rehberi Muş Firma Rehberi Muş Ticaret Rehberi Muş Rehberi
  Büyükersoy TKDK'yı ziyaret etti

04.10.13 21:41 | Hit : 1064 | Yorum(0) | Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  Vali Vedat Büyükersoy, Muş'taki yatırım ve yatırımcı potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Vedat Büyükersoy, Muş'taki yatırım ve yatırımcı potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Denetleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü'nü ziyaret eden Büyükersoy, çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, TKDK binasında incelemede bulundu.

Kurumdaki görevli uzmanlarla yapılan toplantıda konuşan Büyükersoy, ülkenin ve ilin kalkınması için TKDK'den faydalı çalışmalar beklediklerini söyledi. Devletin yatırım yapmak isteyenlere çok güzel imkanlar sunduğunu ifade eden Büyükersoy, şöyle konuştu: "TKDK, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Başkanlığı (KOSGEB) DAP İdarisi Başkanlığı gibi birçok kurum, ekonomik kalkınmaya yönelik destekler sunuyor.

Daha fazla sorumluluk alarak, yatırımcılara yön vereceksiniz. Muş, yatırımcı ihracı yapan bir il konumunda. İl dışında çok sayıda Muşlu iş adamı ve yatırımcı var. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ve yıllarca Ankara Sanayi Odası Başkanlığı yapan Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan Muşlu. Muş'ta yatırımcı potansiyeli var. Bu potansiyeli harekete geçirmelisiniz" dedi. TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan ise kuruluş, akreditasyon çalışmaları ve teklif çağrılarıyla başarılı bir dönem geçirdiklerini söyledi. Projelerinin uygulama aşamasında olduğunu kaydeden Turan, bunların hayata geçirilmesiyle kentin 14 yeni işletmeye kavuşacağını belirtti.
 

Muş Ovası Gazetesi

 


Dostx | 4.10.2013 21:41:13 (1064 okunma)
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır | Bu Haberi Arkadaşına Gönder ]
Bu habere puan verin...

Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 10
Bu habere yapılan yorumlar.

 Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.
Yorum yazmak için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız ve altta çıkacak olan formu kullanarak yorum yazınız.

ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
86748
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.06 saniyede hazırlanmıştır..