Muş Taksiciler çaresiz haberi Muş haber Varto Bulanık Malazgirt Hasköy Korkut haberleri Muş İl Rehberi Muş Firma Rehberi Muş Ticaret Rehberi Muş Rehberi
  Taksiciler çaresiz

22.08.10 18:58 | Hit : 1498 | Yorum(0) | Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  Bir zamanların en gözde taksi duraklarından biri olan Ovam Taksi Durağı kapanma tehdidi altında. Duraktaki 13 taksici de işsizliğin pençesine düşmek üzere.
21 yıl önce faaliyete giren Ovam Taksi Durağı, yer bulunamadığı için kapanmakla karşı karşıya
Muş’ta Ovam Taksi Durağı, durak binasına yer bulunamazsa kapanacak. 21 yıldır faaliyette bulunan taksi durağında 13 ticari taksi faaliyet yürütüyor.
1989 yılında Şehir Palas mevkiinde kurulan Ovam Taksi Durağı, 21 yıl boyunca faaliyette bulundu. Durağın bulunduğu arsa sahipleri tarafından başka bir amaçla kullanılınca durak aynı mevkide değişik birkaç yere geçti ama taşındığı her yer kısa süre sonra inşaatlaşma başladı.
Son olarak bir umutla Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye çıkan taksiciler, istedikleri desteği bulamayınca kara kara düşünmeye başladılar.
17 yıldır Ovam Taksi Durağı’nda taksicilik yapan Osman Çalışal, duraklarının kapanmasının istemediklerini söyledi.
Taksici esnafının geçmişe oranla çok az para kazandığını ifade eden Osman Çalışal; “Geçmiş yıllarda Muş’ta araç sayısı çok azdı ve o zamanların en gözde mesleği taksicilikti. Ama şimdi herkesin evinin önünde arabası var ve taksici karın tokluğuna çalışıyor. Zaten işlerimiz azken bir de durağımız kapanma noktasına gelmiş. 21 yıldır bu taksi durağı burada faaliyet yürütüyor. Eğer bir yer bulamazsak 21 yıllık durağı kapatmak zorunda kalacağız” dedi.
Taksici esnafının yılda 2 bin TL devlete ödeme yaptığını ifade eden Sebahattin Taşdemir de; “Zaten kıt kanaat geçinirken bir de yılda 2 bin TL devlete para ödüyoruz. Bu parayı ödememiz halinde ticari faaliyet yürütemeyiz. Durakta 13 taksi yılda 26 bin TL devlete ödüyoruz. Ama devlet bize sahip çıkmıyor. 13 taksici durağın kapanması halinde ne yapacak” şeklinde konuştu.
Bahattin Şavlı isimli taksici ise; “Durağımızın bulunduğu arsanın sahibi arsayı kendisinin kullanacağını ve tahliye etmemizi söyledi. Biz de aynı mevkide birkaç yer değiştirdik ama nereye gittiysek kısa süre sonra oralarda da çeşitli çalışmalardan dolayı tahliye edildik. Şimdi bir durak alanımız yok. 13 taksici bu durak sayesinde evini geçindirmeye çalışıyor. Biz de bir umutla Belediye Başkanımıza çıktık. Sayın Başkan bize yer bulmamız halinde durak yapabileceğini söyledi. Biz 21 yıldır bu mevkide taksicilik yapıyoruz ve bu mevkiden çıkmak istemiyoruz” diye konuştu.
Muş`un Sesi Gazetesi

 


Dostx | 22.08.2010 18:58:06 (1498 okunma)
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır | Bu Haberi Arkadaşına Gönder ]
Bu habere puan verin...

Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 0
Bu habere yapılan yorumlar.

 Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.
Yorum yazmak için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız ve altta çıkacak olan formu kullanarak yorum yazınız.

ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
997943
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..