Haberler

MUDOSK faaliyetleri devam ediyor
Tarih : 24.09.2020 12:39:31

Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK), 2020 yılı il faaliyetlerine devam ediyor.
Muş´u çevreleyen dağlara düzenlenen faaliyetler hakkında bilgi veren Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK) Genel Sekreteri Fırat Demir, “Muş Dağcılık, Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü olarak faaliyetlerimizi aralıksız devam ettiriyoruz .
Kulübümüzün deneyimli Antrenörü Mahmut Sönmez ve sporcularımızla birlikte güzel bir faaliyet gerçekleştirdik, İlimizde hem dağcılık, hem de tarihi ve doğası ile çok ilginç yerler bulunuyor, her hafta sonu bu yerlere faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Dağcılık Muş il temsilcisi ve kulüp başkanımız Mehmet Çağlayanın desteği ile eğitim kamplarına sporcu göndermeye devam ediyoruz.
Türkiye Dağcılık Federasyonunun faaliyetlerine katılmayı ihmal etmediklerini ifade eden Demir, “Deprem, çığ, Dağ arama kurtarma konusunda bölgemizin en eğitimli arama kurtarma ekibini bünyesinde barındıran MUDOSK, her yıl Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına Antrenör ve sporcu göndermektedir. Bölgemizde meydana gelen afet türü kurtarmalarda görev almaktadır. Özellikle Van ve Bingöl depremlerinde ekiplerimizin göstermiş olduğu gayretli çalışmalar takdir toplamıştır, İlimizde yapmış olduğumuz dağcılık faaliyetleriyle hep örnek olmuşuzdur” diye konuştu.


Bu Haberin Geldiği Yer : Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi (http://www.mus.gen.tr)
Bu Haber için Adres : http://www.mus.gen.tr/news.asp?Action=Read&hid=37269