Haberler

Drone eğitimleri sona erdi
Tarih : 15.07.2020 11:32:30

DAKA Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen TRB2/19/TD/0163 referans numaralı "Gelişen Teknoloji İçin İHA (Drone) Eğitimi Muş Fotoğraf ve Sanatı Derneği MUFSAD ev sahipliğinde sona erdi Drone Eğitimi Muş Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerine verildi.

MUFSAD (Muş Fotoğraf Sanatı Derneği) girişimleriyle, Esnaf ve sanatkâr odası toplantı salonunda verilen eğitimlere yaklaşık 25 kişi katıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce yetkili şirket olan Humming Drone görevlilerince verildi. 36 saatlik kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, İHA-1 Pilot ehliyetleri ve sertifikalarını aldı.
Gelişen Teknoloji İçin İHA (Drone) projesiyle, bilginin ve gelişen teknolojinin yanında olduklarını belirten MUFSAD Başkanı Sezgin Yalçıner, "Eğitimlere katılan kursiyerler, 25 kilograma kadar insansız hava uçaklarını uçurabilecekler. Gelişen teknolojilerle beraber AR-GE ile ne kadar ürün varsa yapımı ve kullanımı noktasında yakından ilgileniyor ve takip ediyoruz. Bölgemizde de ticari drone pilotluğu yapmak isteyen arkadaşlarımız bu kursu tamamladılar ve sonucunda ehliyet ve belgelerini aldılar. Ayrıca ‘Temel Radyo ve Haberleşme Eğitimi’ de almış oldular. Bundan sonra da talep gördüğü takdirde insansız hava araçlarının uçuşunda yetkilendirilmiş firmalarla istişare ederek, bu eğitimlerin verilmesine vesile olmaya devam edeceğiz, drone eğitim ve sertifikası almak isteyenler bizlerle irtibata geçebilirler" dedi.

Humming Drone firması yetkilisi Orkun AŞA’ DAKA Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve MUFSAD Muş Fotoğraf Sanatı Derneği girişimleriyle Muş’ta vermiş olduğumuz Gelişen Teknoloji İçin İHA (Drone) eğitimi çok verimli geçti. Humming Drone firması olarak, Sivil Havacılık Kurumu yetkilisi olarak Drone eğitimleri vermeye devam edeceğiz. İlinizde gerçekleştşirdiğimiz eğitim sonunda yapılan sınav sonunda başarılı olan kursiyerlere İHA-1 İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot ehliyeti ve Temel Radyo ve Haberleşme Eğitim sertifikası verdik. Bu eğitimin yapılmasında emeği geçen DAKA Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve MUFSAD Muş Fotoğraf Sanatı Derneği yetkililerine ayrıca burada kaldığımız sürece zarfında misafir perverliğini bizden esirgemeyen Muş halkına teşekkür ederiz.


Bu Haberin Geldiği Yer : Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi (http://www.mus.gen.tr)
Bu Haber için Adres : http://www.mus.gen.tr/news.asp?Action=Read&hid=37263