Mustafa Söylemez - İsrail Erdoğan'ı cezalandırmak istiyor


Mustafa Söylemez

İsrail Erdoğan'ı cezalandırmak istiyor (205666)

Yazarın bütün yazıları için tıklayın..

Amerika Başkanı Trump’un Kudüs açıklamasına bazı Müslüman ülkeleri tepki gösterdi. Hiçbir lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar bu işin üzerine gitmedi. Açık ve net bir dille Trump’un aldığı bu kararın yanlış olduğunu söyleyemediler.

Daha da ötesi Suudi Arabistan gibi bir ülke Kudüs ile ilgili olarak basın yayın organlarının haber yapmasını bile yasakladı. Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekirken Kralın aldığı bu karara da kimse itiraz edemiyor.

Müslüman kardeşlerimiz haksızlığa uğrarken, katledilirken, şiddete maruz kalırken biz nasıl olur da tüm bunlara sessiz kalıyoruz diyemiyorlar. Onların müftüsü değil miydi İsrail’le savaşmak caiz değildir açıklaması yapmıştı?

Her fırsatta İsrail’in de Amerika’nın yanlış bir kararla hareket ettiğini ifade eden ve İsrail’in bir terörist devlet olduğunu haykıran Erdoğan’la ilgili dün internet sitelerinde bir haber yayınlandı. Sizlerin de dikkatini çektiğini düşünüyorum.

Söz konusu haberi hatırlamakta fayda var: “ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs ve Filistin davasına ilişkin yaptığı destek açıklamaları İsrail Parlamentosu'nda (Knesset) tartışmaya açıldı.

Likud Partisi milletvekili aşırı sağcı Yehuda Glick ile bazı İsrailli sağcı milletvekillerinin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs'e ilişkin açıklamalarından dolayı cezalandırılmasını istemeleri" üzerine, konunun Knesset Genel Kurulu'nda tartışmaya açılmasına Filistin asıllı milletvekili Ahmed et-Tiybi tepki gösterdi.

Knesset'teki Ortak Arap Listesi Bloku üyesi milletvekili Tiybi yaptığı yazılı açıklamada, "Sağcı milletvekilleri Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'e ilişkin tavrı nedeniyle cezalandırılması talebinde bulundu. Sağcı milletvekilleri, Erdoğan'ın İsrail'in egemenliğine müdahale ettiğini belirtti." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavrının son derece onurlu bir tavır olduğunu vurgulayan Tiybi şunları kaydetti: "Türkiye Cumhurbaşkanı ve halkının Trump'ın kararına karşı ortaya koyduğu tavır onurlu bir tavırdır. Tüm Arap ve İslam ülkeleri, Filistin halkının davasına destek vermek için böylesi bir tavır ortaya koymalıdır”.

Sultan Abdülhamit’i tahttan indirmek için her yola başvuran bu Yahudiler şimdide Erdoğan’ı hedef alıyorlar. Parlamentolarında Erdoğan’ı cezalandırmayı tartışıyorlar. İsrail’in egemenliğini savunanlar, Filistin’in egemenliğinden söz etmiyorlar.

İşgalci olduğunuz bu toprakla bir gün sizin sonunu olacak. Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkeleri İsrail’in çıkarları doğrultusunda hareket ediyor, Erdoğan mazlum Filistin halkının yanında yer alıyor diye İsrail parlamentosunda cezalandırılması konuşuluyor.

Yahudilerden başka bir şey beklediğimiz yok. Onların değirmenine su taşıyan Müslüman ülkelerinin tutumu bizi rahatsız ediyor. Sırf Erdoğan’a muhalefet olsun diye İsrail’le aynı safta yer alanların tutumuna şaşırıyoruz.

Türkiye, sadece Filistin’in değil dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa uğrayan, zulme uğrayan, katledilen, yoksullukla cebelleşen tüm Müslüman ülkelerinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir.

Amerika’nın aldığı karara karşı çıkacak ve bu kararın yanlış olduğunu her fırsatta dile getiren Erdoğan, Müslümanların umudu olmaya devam ediyor. Erdoğan’dan önceki liderlerin tutumunu bu millet çok iyi biliyor.  

İsrail Erdoğan'ı cezalandırmak istiyor 23.12.2017 - Hit 205667
Vali Yıldırım ve eğitim yatırımları 12.12.2017 - Hit 607
Filistin ve insan hakları 11.12.2017 - Hit 526
Kudüs'e sahip çıkalım 8.12.2017 - Hit 550
Kudüs 7.12.2017 - Hit 539
Erdoğan'ın Muş ziyareti 5.12.2017 - Hit 599
Dünya Engelliler Günü 4.12.2017 - Hit 531
Kentsel dönüşüm ve sarı bloklar 28.03.2017 - Hit 2054
Batının amacı Türkiye'yi engellemektir 28.03.2017 - Hit 651
Kışın yaşattığı zorluklar 28.03.2017 - Hit 629
Yazarın bütün yazıları için tıklayın..
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
319451
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.06 saniyede hazırlanmıştır..