Mustafa Söylemez - Kudüs


Mustafa Söylemez

Kudüs (160)

Yazarın bütün yazıları için tıklayın..

Amerika başta olmak üzere batılı ülkelerin çoğu İslam ülkelerini hedef alan hamleler yapıyor. Müslümanların varlığı, yaşantısı, güçlü olması onları çok rahatsız ediyor. Var güçleriyle Müslümanları zor durumda bırakmak için çaba sarf ediyorlar.

Özellikle Ortadoğu’da İsrail’i söz sahibi haline getirmek istiyorlar. Amerika’nın, İngiltere’nin Müslüman ülkelerinde sürekli kaos çıkarma gayretinin başak bir izahı var mı? İslam ülkelerinin savaşa sürüklenmesini neden olanlarda bunlar değil mi?

Suudi Arabistan başta olmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Lübnan, Libya, Yemen, Suriye gibi ülkeleri himayelerine alarak koordine ediyorlar. Onların güdümüne girmeyen ülkeleri de kaosa sürükleyip, savaş çıkarıyorlar. Ortalığı karıştırıyorlar. İç savaş, terör, ekonomik çöküntü gibi konularla uğraştırıyorlar.

Dünden itibaren dünyanın gündeminde Kudüs var. Ajanslar, Amerika Başkanı Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönünde açıklama yapacağını son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Amerika denince akla ilk gelen şeytanlıktır.

İsrail’in Ortadoğu’yu nasıl işgal ederek kendisine yer edindiğini bilmiyormuş gibi konuşuyorlar. Filistin’de her gün binlerce masum çocuğu, yaşlı kadını katleden İsrail’e en büyük desteği Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkeleri veriyor. Adeta İsrail’in uşağı gibi davranıyorlar. Son açıklamalar ve atılan adımlar bunu gösteriyor.

Dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanların imdadına yetişen, yardım eli uzatan tek ülke Türkiye’dir. Uzun bir zamandır Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak, diz çöktürmek için Mücadele ediyorlar. Her türlü şeytanlığa ve oyuna başvuruyorlar. Türkiye düşerse, İslam ülkelerinin hepsi düşer.

Amerika Başkanı Trump’tan, Müslümanlara ve Hristiyanlara savaş açtığı yönünde açıklamalar geldi. Bakınız Yahudilere karşı herhangi bir savaş konusu değil. Hedefte Müslümanlar var. Bunu görmemek için kör, bilmemek için aptal olmak gerekir.

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklayan Trump’a dünya liderlerinin hiç biri tepki göstermiyor. Türkiye’den başka hiçbir ülke de buna cevap veremiyor, tepki gösteremiyor. Demokrasiden dem vuran, insan hakları ihlalinden söz eden, eşitlikten ve adaletten yana olduğunu iddia eden, toprak bütünlüğünü dilinden düşürmeyenler nerede? Niye sesiniz çıkmıyor. Haksızlığa, zulme karşı niye susuyorsunuz? Çünkü sizde Trump gibi aynı yere hizmet ediyorsunuz. Çünkü hepinizin ortak çıkar ve menfaati bunu gerektiriyor. Çünkü siz Müslümanları ortadan kaldırmak için projeler üretiyorsunuz. Son projeniz olur inşallah, bunda boğulursunuz.

Fransa’da terörü telin yürüyüşü yapıyorsunuz. Gazze’de terör estiriyorsunuz. Yerin dibine batsın sizin adaletiniz, hukukunuz, demokrasiniz. Şeytana bile ayakkabısını ters giydirecek kabiliyettesiniz.

İslam aleminde önemli bir yer olan Kudüs’ü hedef alan ABD Başkanı Trump’u kınıyoruz. Müslümanların bir kez daha birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Amerika başta olmak üzere, batının hiçbir ülkesinden Müslümanlara dost olunmayacağını gördük.

Tel Aviv’i Kudüs’e taşımaya çalışanlarında bu emellerine ulaşmamasını temenni ediyorum. Türkiye’nin dört bir tarafında bugünden itibaren bu konuya tepki göstermek için eylem, gösteri ve basın açıklamaları olacaktır. Koşulsuz herkesin İsrail’e ve ABD’ye tepkisini ortaya koyması gerektiğine inanıyorum.

Arap ülkelerinin de artık başlarını kumdan çıkarma vakti geldi sanırım. Yer altı zenginliklerinizi Amerika ve yandaşlarına peşkeş çekmekten bıkmadınız mı? Sizin paranızla, sizin imkanlarınızla size düşmanlık eden bir ülke ile kol kola olmaktan vazgeçin. Gelin Müslüman kardeşlerinizle aynı yolda yürümeyi tercih edin. 

İsrail Erdoğan'ı cezalandırmak istiyor 23.12.2017 - Hit 17706
Vali Yıldırım ve eğitim yatırımları 12.12.2017 - Hit 220
Filistin ve insan hakları 11.12.2017 - Hit 155
Kudüs'e sahip çıkalım 08.12.2017 - Hit 201
Kudüs 07.12.2017 - Hit 161
Erdoğan'ın Muş ziyareti 05.12.2017 - Hit 197
Dünya Engelliler Günü 04.12.2017 - Hit 154
Kentsel dönüşüm ve sarı bloklar 28.03.2017 - Hit 1524
Batının amacı Türkiye'yi engellemektir 28.03.2017 - Hit 258
Kışın yaşattığı zorluklar 28.03.2017 - Hit 261
Yazarın bütün yazıları için tıklayın..
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
231833
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..