Tuncay Çanga - 2014'ün dikkat çeken olayları ve enleri


Tuncay Çanga

2014'ün dikkat çeken olayları ve enleri (108745)

"Acısıyla, tatlıysa bir yıl daha bitti." klişesine bağlamayacağım. 2014 yılında aklımda kalan, önemli bulduğum, önemli bulacağınıza inandığım bazı olayları size aktarıyorum.

 

YILIN SAVAŞI: Milletvekilleri arasındaki savaş... Gazetelere, tek taraflı olsa da verilen demeçler ile su yüzüne çıkan çekişmeler nedeni ile.

 

YILIN MÜTEVAZİLERİ: Belediye Başkanı Feyat Asya ve Vali Vedat Büyükersoy. Her koşulda nezaketi elden bırakmamaları nedeni ile.

 

YILIN SESSİZİ: İl Emniyet Müdürü Faik Aksu. Geçmiş Emniyet Müdürlerine kıyasla daha idare-i maslahatçı bir tutum içinde olması nedeni ile.

 

YILIN EN POLEMİKÇİSİ: Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç. Belediye Başkanı, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve öğrenciler ile girdiği polemikler nedeni ile.

 

YILIN PROVOKE EDENLERİ: O emniyet şube müdürü. Her toplumsal olayda konuşmaları ile antipatik olmayı bir vesile ile başarması nedeni ile.

 

O üniversite öğrencisi. Ulaşım sorunu için belediye meydanında toplanan üniversite öğrencileri ile görüşmeye gelen Belediye Başkanı Feyat Asya'ya seviyesizce laf söyleyerek hiç yoktan ortamı germesi nedeni ile.

 

YILIN VİCDANSIZI: O komutan. "Roboski Neresi?"diyerek insanların acısını küçümsemesi nedeni ile.

 

YILIN EN TALİHSİZİ: AK Parti'den il genel meclis adayı olan Yunus Toplu. İlk önce seçimi kazandığının açıklanması ama sonrasında yapılan sayımda kaybetmesi, aday olmayı düşündüğü Ak Parti İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde de hayal kırıklığına uğraması nedeni ile.

 

YILIN DARBECİSİ: CHP genel merkezi. Cumhuriyet Halk Partisi Muş İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin genel merkez tarafından görevden alınması nedeni ile.

 

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN OLAYI: Muş TSO Başkanı Fatih Cengiz'in üniversite öğrencilerine verdiği burs. Muş'ta ilk olması ve 1800 öğrenciye verilmesi nedeni ile.

 

YILIN EN SES GETİREN AYRILIĞI: Muş Devlet Hastanesi Yöneticisi Özgür Ömer Yıldız. Üç defa istifa etti, söylentilerine rağmen istifa etmemesi, en sonunda kendi isteği ile ayrılması nedeni ile.

 

YILIN EN SOSYAL İL MÜDÜRÜ: İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta neredeyse her paylaşıma yaptığı yorumlar nedeni ile.

 

YILIN EN BÜYÜK TORNİSTANI: Cemaate "çakma" çabası içerisinde olanlar. AK Parti ile cemaatin arası bozulmadan önce cemaate yakın durmak için can atanların, birden bire en azılı cemaat düşmanı görünmeye çalışmaları nedeni ile.

 

YILIN EN BÜYÜK BAŞARISI: HDP Ağrı Belediye Başkanı, Muş Eski Milletvekili Sırrı Sakık. AK Parti'nin 2 dönemdir kazandığı belediye başkanlığı seçimlerini, yapılan tüm "baskılara" rağmen 1 yerine 2 kere kazanması nedeni ile.

 

YILIN EN ÜZÜCÜ OLAYI: 6-7 Ekim olayları. Hasan Buksur adlı gencin hayatını kaybetmesi, Muş'ta istenmeyen görüntülerin ortaya çıkması nedeni ile.

 

YILIN EN KEYİF VEREN OLAYI: Galatasaray-Fenerbahçe maçı. Türk Telekom Arena'da izlediğim maçta Fenerbahçe'yi yenmemiz nedeni ile.

YILIN SÜRPRİZİ: Kar. Her sene yılbaşına yarım metre kar yağışı ve -25 derece soğuk ile girmeye alışkın olduğumuz Muş'ta, bu sene bahar havası yaşanması nedeni ile.

 

YILIN EN GÜZEL ETKİNLİĞİ: İlkay Akkaya Konseri. Sosyal faaliyet yoksunu Muş'ta da nezih bir ortamda, hanımefendi bir sanatçının en güzel şarkılarını okuyabileceğini bizlere göstermesi nedeni ile.

 

Herkese mutlu yıllar. Ser sale wê piroz be. 

2014'ün dikkat çeken olayları ve enleri 6.01.2015 - Hit 108746
Millete vekil, zengine avukat 6.01.2015 - Hit 999
Dede ve Asya arasındaki fark 29.10.2014 - Hit 2010
Muşlu olmak! 29.10.2014 - Hit 2418
Zorunda mıyım? 29.10.2014 - Hit 1066
Yanlış yoldasın! 29.10.2014 - Hit 2565
Doğruysa çok yazık! 13.07.2014 - Hit 2190
Keynes'i bilir misin? 13.07.2014 - Hit 1229
Osman Abi 28.05.2014 - Hit 1873
Anne 28.05.2014 - Hit 656
Yazarın bütün yazıları için tıklayın..

 
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
79628
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.08 saniyede hazırlanmıştır..