Muş Güncel Haber: Rektör İnanç; daha yolun başındayız
Muş Güncel haber. Rektör İnanç; daha yolun başındayız

Güncel Muş Haberleri

10:53 35 projeye 20 milyon tl hibe desteği
13:54 Diskalkuli Derneği eğitim vermeye başladı
11:39 Tuz ve kavun tarlaları zarar gördü
11:35 Hain darbe girişimini başaramadılar, başaramayacaklar
11:32 Drone eğitimleri sona erdi
15:07 Muş lu Dağcılılar TDF Eğitimine Katılacak
11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
Dostx  11.09.09 18:18 | Hit : 827  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Rektör İnanç; daha yolun başındayız

11 Eylül 2008 tarihinde kurulan Muş Alparslan Üniversitesi 1. yıllını geride bıraktı. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Rektörlük hizmet binasında 2009 yılı faaliyet raporunu kamuoyuna sunan Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, daha yolun başında olduklarını söyledi.

11 Eylül 2008 tarihinde kurulan Muş Alparslan Üniversitesi 1 yaşını doldurdu. Kuruluş yıldönümünden bu güne kadar bir yıllık süreyi geride bırakan Muş Alparslan Üniversitesi, ilk faaliyet raporunu kamuoyuna sundu. Dün Rektörlük Hizmet binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, MŞÜ nün kuruluş yıl dönümünü 11 Eylül 2008’den itibaren başlayıp 11 Eylül 2009 tarihine kadar bir yıllık süreyi geride bıraktığını 11 Eylül tarihinin ise kamuoyuna hesap verme günü olarak nitelendirdi.

Rektörlük hizmet binası Senato Salonunda kamuoyuna yönelik yapılan faaliyet raporuna Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Ekrem Atalan ve basın mensupları katıldı. Muş Alparslan Üniversitesinin kuruluş’undan bu yana yapılan tüm çalışmaları hakkında açıklamalar yapıldı. Bir yıllık süreyi geride bırakarak yapılan tüm çalışmaların hesabını vermeye hazır olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, genel olarak yaptığı değerlendirmesinde “11 Eylül 2008 tarihinde göreve başlamıştık. O zaman 09.09.2009 atamam yapılarak 11 Eylül tarihinde göreve tamamen başlamıştık. Tabiî ki geçen yıldan bu güne kadar neler yaptık. Nasıl bir üniversite devir aldık ve bir yılda bu üniversiteyi bir yere getirdik mi? Nerelere getirdik?” dedi.

REKTÖR PROF. DR. İNANÇ, “BİRÇOK ALANDA ÇALIŞMA YAPTIK”

Bir yıllık süreyi geride bırakan Muş Alparslan Üniversitesi’nin ilk faaliyet raporu sıkı çıktı. Bir yıl boyunca yapılan tüm çalışmaları kamuoyuna sunan Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç, ilk göreve geldikleri tarihten bu güne kadar tek kulvarda değil birçok alanda çalışma yaptıklarını söyledi. Prof. Dr. İnanç, faaliyet raporuna istinaden yaptığı açıklamasında “ Göreve geldiğimizde ilk toplantımızda birden fazla çalışma klasörünün olduğunu açıklamıştık. Bunlardan birincisi Akademik Çalışması, 2’ncisi İdari Çalışması, 3’ncüsü Öğrencilerimizle ilgili çalışmalarımız, dördüncüsü sırada mevcut fiziki mekânlarla ilgili çalışmalarımız, 5’ncisi kampusla ilgili çalışmalarımız, 6’ncısı Uluslar arası İlişkiler Bağlamında çalışmalarımız 7’ncisi ise Akademik çalışmalarda ki yayın çalışmaları ve Akademik bağlamında teknolojik altyapısı ile ilgili hedeflediğimiz noktalardı. Toplam 8 klasörde ayrı ayrı alanlarda çalışmalarımız vardı” dedi.

“MŞÜ, TABELA ÜNİVERSİTESİ DEĞİL”

Muş Alparslan Üniversitesinin ileri düzeyde mesafe aldığını belirten Rektör Prof. Dr. İnanç, ilk göreve başladıkları günden itibaren Muş Alparslan Üniversitesinin tabela Üniversitesi olarak tanımlanmadığını söyledi. Prof. Dr. İnanç, sürdürdüğü konuşmasında “Hatırlarsanız 11 Eylül 2008 tarihinden itibaren görevi devir aldığımızda çoğu derslerin boş geçtiği, dolu geçen derslerin ise dışardan öğretmenlerin girdiği. Öğrencilerin ulaşabileceği bir veb sitesi bile yoktu. İdari personelden çok geçici personelle giderilmeye çalışıldığı bir üniversiteydi. Doğrusu adı Üniversiteydi ama doğrusu siz benden daha çok iyi biliyorsunuz. Belki Muş Alparslan Üniversitesi ile birlikte diğer üniversitelerde bu nedenle kamuoyunda tabela üniversitesi olarak tanımlanıyordu. Kamuoyunun tanımlaması çok haksız bir tanımlama değildi. Çünkü bu üniversiteler Muş Alparslan Üniversiteyle birlikte 23 Üniversite vardı. Hemen peşinden kurulan 6 üniversite daha vardı. Bu 23 Üniversitenin önemli bir kesiminde büyük bir kısmında gerek akademik, İdari gerek fiziksel ve gerek öğrenci penceresinde baktığımızda izzah edilebilecek bir tablo yoktu. Bu nedenle Muş Alparslan’da dahil olmak üzere bunlar kamuoyunda tabela üniversite olarak tanımlanıyordu. Doğrusu göreve yeni başlamış kurucu bir Rektör olarak bu tanım hoşumuza gitmedi. Göreve başladığımızda yaptığımız ilk toplantımızda Muş Alparslan Üniversitesi’nin hiçbir zaman tabela Üniversitesi olmayacağını en kıssa sürede kamuoyuna ispatlayacağımızı söylemiştik. Bu bağlamda başladığımızda acil eylem planımızı ortaya koyduk. Buraya gelen öğrencilerimizi bir kere ümitsizlikten umutsuzluktan kurtaracak bir tabloyu ortaya koymaktı. Bu paralelde hemen 2547 sayılı kanunun 40 D maddesi kapsamında öğretim üyesi arkadaşlarımızı buraya geçici olarak getirdik. 40 D maddesi kapsamında görevlendirilmeleriyle derslere getirdik ve ders sorununu çözdük. Peşinden kısa vadeli programımız başladı. O programda ise bu kes daha kalıcı tabloları nasıl oluşturabiliriz onu hedefledik. Muş’un bir dez avantajı daha vardı. Muş 1 buçuk yıl boyunca kampus arazisini tartışması ve biz geldiğimizde halen bu niyet devam ediyordu. O da bizim için ayrıca dez avantajdı. Böyle bir tabloyu devir aldık” dedi.

Öte yandan Muş Alparslan Üniversitesinin bir yıllık süresini geride bıraktığını belirten Rektör Prof. Dr. İnanç, Üniversitenin kuruluş yıldönümü olan 11 Eylül tarihinin kamuoyuna hesap verme günü olduğunu ve hesap sorulmasını istedi. Prof. Dr. İnanç, yaptığı konuşmasında “Bir yılımızı tamamladık. Haklı olarak kamuoyu adına hesap sormalısınız. Muş Alparslan Üniversitesi bir yıl boyunca ne yaptı. Bugün hesap günü. Doğal olarak Muş Kamuoyunun bugünü hesap sorma günü olarak nitelendiriyoruz” dedi.
Günaydın Muş Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
456253
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.22 saniyede hazırlanmıştır..