Muş Güncel Haber: Sanayi esnafından anlamlı kutlama
Muş Güncel haber. Sanayi esnafından anlamlı kutlama

Güncel Muş Haberleri

11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
09:35 Varto Kaymakamı muhtarlarla bir araya geldi
16:10 Muşlu Dağcılar Süphan Dağına zirve yapacak
09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Dostx  17.04.09 19:36 | Hit : 869  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Sanayi esnafından anlamlı kutlama

Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Küçük Sanayi Sitesi esnafından düzenlenen etkinliklere büyük destek verildi. Yedek parça ve işçilikte çeşitli indirimler yapan Esnaflar, dün de Mevlit-i Şerif okutarak, Peygamber Efendimize layık olmaya çalıştıklarını gösterdiler.
 
Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Kutlu Doğum Haftasına büyük katkı. Küçük sanayi Sitesi esnafları Kutlu Doğum Haftasına katkıda bulunmak için bir dizi etkinlik gerçekleştirdiler. İşçilikte yüzde 50 yedek parçada yüzde 25 indirim yapan esnaflar, dün de ikindi namazına müteakip Mevlit-i Şerif okuttular. Sanayi camiinde okutulan Mevlit-i Şerif’e Muş İl Müftü yardımcısı Zekeriya Koçak, imamlar ve çok sayıda esnaf katıldı. Mevlit-i Şerif ile birlikte okunan ilahiler ise cemaati oldukça etkiledi. Mevlit sonrası camii cemaatine ve katılanlara Mevlit Şekeri ikramında bulunuldu. Mevlit-i Şerif hakkında kısa bir açıklama yapan Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Subaşı, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile düzenlemiş oldukları etkinliklerde desteklerini esirgemeyen Sanayi Sitesi esnaflarına teşekkür ettiğini belirterek, okunan Mevlit-i Şerif’te ise emeği geçen başta Müftü Yardımcısı Zekeriya koçak ve camii imamlarına şükranlarını sunduğunu dile getirdi. Peygamber efendimize layık birer insan ve esnaf olmak için büyük gayret ve caba sarf ettiklerini dile getiren Subaşı, “ bizler sanayi sitesi esnafları olarak Peygamber efendimize layık olmaya çalışıyoruz. Onun şefaatine nail olmak için elimizden geldiği kadarı ile onun göstermiş olduğu yolda yürümeye çalışıyoruz. Yılda bir haftamızı onun için ayırıp tamamen onu anlamaya ve onun yolunda olmaya gayret ediyoruz” dedi.
 
 
KOÇAK DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Sanayi Sitesi Camiinde okutulan Mevlit-i Şerif sonrasında kısa bir konuşma yapan Muş İl Müftü Yardımcısı Zekeriya Koçak ise Peygamber Efendimizin bundan tam 1438 yıl önce dünyaya geldiğini ve insanlığı şereflendirdiğini belirterek, Kutlu Doğum Haftasının önemine değindi. Koçak, “Sevgili Peygamberimizin doğumu çok önemli dini günlerimizden biridir. Bütün Müslümanlar nazarında müstesna bir değere sahiptir. İlk insan ve ilk peygamber Hz. Adem’den itibaren tarih boyunca Cenab-ı Allah, yolunu şaşıran ve yaratılış gayesine aykırı hareket eden insanlara Hak yolu göstermek, emir ve yasaklarını bildirmek, onlara dünya ve Ahiret’te mutlu kılacak prensipleri tebliğ etmek maksadıyla pek çok peygamberler göndermiştir. Gönderilen Peygamberlerin sonuncusu da Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (a.s.) dır. İnsanlar tevhit inancını unutmuş, Hak kuvvete mahkûm olmuş, zulmet ve vahşet beşeriyetin ufuklarını karartmış, merhamet ve şefkat dillerden ve gönüllerden silinmişti. Kadınlar insan muamelesi görmez, kız çocukları da kız olduğu için diri diri toprağa gömülür hale gelmişti. Kısaca; insanlar maddeten ve manen, ahlaken pek çok şeyini kaybetmişti. O’nun gelişi ile, Hz. Adem ile başlayan tevhid akidesi yeniden canlanmış ve insanlık için aydınlık bir devir açılmıştır. Kur’anın ifadesi ile “Bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı, Allahın izni ile bir davetçi ve ışık saçan bir kandil olarak gönderilen bu eşsiz insan, cehalete karşı savaş açmış, getirdiği ilim ve tefekkür anlayışı ile karanlıklar aydınlanmıştır. Hak, adalet, merhamet gibi ilahi ve evrensel prensiplerle insanlara insanca yaşamayı öğretmiştir. Güçsüzün, yoksulun, yetimin ve kimsesizin hamisi olmuştur. İnsanların insanlara üstünlüğünün ancak “takva” ile olacağını bildirmiştir. Sosyal durumları ne olursa olsun bütün mü’minlerin kardeş olduğunu ilan ederek hizmetçi ile efendiyi yan yana getirmiştir. Sevgili Peygamberimizi Cenab-ı Allah terbiye ettiği ve büyük bir ahlak üzerine gönderdiği için bütün güzelliklerde ve fazilette insanlara örnek olmak suretiyle her türlü iyiliği ve güzelliği topluma hâkim kılmıştır” dedi. Müftü Yardımcısı Zekeriya Koçak, Kutlu Doğum haftası kapsamında İl Müftülüğünün düzenlemiş olduğu etkinliklerin dışında desteklerini esirgemeyen başta Vakıf, Dernek ve Cemaatlere, Muş Esnafına, şoförler Odasına ve Sanayi Sitesi esnaflarına teşekkür etti. 
Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
24989
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.31 saniyede hazırlanmıştır..