Muş Varto Haber: Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
Muş Varto haber. Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı

Güncel Muş Haberleri

11:06 TUBİTAK projeleri bölge yarışmasında 3 derece elde ettik
10:23 Antrenman yapan milli atlete otomobil çarptı
10:22 Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu
10:21 Muş polisi, uyuşturucuya geçit vermiyor
16:04 Kovid-19’un kahramanları hastalara şifa oluyor
16:02 Yangın Kontrol Altına Alındı
16:01 Uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı
11:25 Memur-Sen Muş Temsilciliği, Telekom Müdürünü Ziyaret Etti
13:51 Jandarmadan Tarihi Eser Kaçakçılarına Geçit Yok
13:50 5 OKULA TEMİZLİK BELGESİ VERİLDİ
13:49 Çobanlık yaparken hazırlandı, 20 Yaş Altı Balkan Atletizm Şampiyonası'nda birinci oldu
13:48 KOM Şubeden Tarihi Eser Operasyonu
13:47 AYDIN “GELECEK PARTİSİ” MUŞ İLÇE BAŞKANI OLDU
12:39 MUDOSK faaliyetleri devam ediyor
10:53 35 projeye 20 milyon tl hibe desteği
13:54 Diskalkuli Derneği eğitim vermeye başladı
11:39 Tuz ve kavun tarlaları zarar gördü
11:35 Hain darbe girişimini başaramadılar, başaramayacaklar
11:32 Drone eğitimleri sona erdi
15:07 Muş lu Dağcılılar TDF Eğitimine Katılacak
11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
Fırat Demir  24.01.20 09:49 | Hit : 15917  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı

Varto da yapılan eğitim ve sosyal etkinliklerle ilgili faaliyetlerin yer aldığı “2018-2019 yılı Faaliyet Bülteni” hazırlandı.

Varto İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede yapılan eğitim ve sosyal etkinliklerle ilgili faaliyetlerin yer aldığı “2018-2019 yılı Faaliyet Bülteni” hazırlandı.
Eğitim-öğretim noktasında ilçede gerçekleştirilen faaliyetler ile öğretmenlerin ve öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı bülten ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Varto İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Avcı, “Varto Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız e bültenimizde ilçemizde yapılan eğitim ve sosyal etkinliklerle ilgili faaliyetlerin bu bölümünü paylaşmak istedik. Gelişen dünyada güm geçtikçe daha bir önemli konuma sahip olan ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak önemli güç faktörlerinin başında eğitim geliyor. Bu hedefler doğrultusunda yapılan yenilikler, birçok alanı olduğu gibi eğitim alanının da etkisi altına almıştır. İyi bir insan, iyi bir vatandaş; çevresine ve insanlığa hizmet edecek yeterlilikte bireyler yetişmek ancak eğitimle mümkündür. Varto Kaymakamlığı 63 köy, 73 okul, 571 öğretmen ve 6 bin 963 öğrenci ile yenilikleri yakından takip eden ve Varto´nun kalkınmasının sorumluluğu ve bilinci ile hareket eden bir kurumdur. Bu bağlamda kurumumuz evrensel ve yerel dinamikler kullanarak, eğitim öğretim faaliyetlerinin toplumun her kesimine ulaştırılmasını sağlayan, yarınlarımız için nitelikli ve kendini doğru ifade edebilen, akademik, milli ve manevi yönden gelişmiş nesiller yetiştirmeyi amaç edinen bir vizyona sahiptir. E- bülten eğitimde iyi örneklerin paylaşıldığı, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çalışmalarına yer verilen ilçemizde eğitime dair haberlerin yer aldığı bir bülten olarak hazırladık. Ayrıca kurumlarımıza yapılan onarım ve tadilatlara da yer verildi. Yılda bir yayınlayacağımız bültenimizi tüm eğitim paydaşlarının istifadesine sunarak, çalışmalarda onların sesi olmaya gayret göstereceğiz. Bültenimiz incelediğinde öğretmelerimizin ve öğrencilerimizin ülkemizin aydınlık yarınları için birbirinden güzel çalışmalara imza attığına şahit olacaksınız. Bu vesileyle, bölgesel farklılıkları, eğitim koşullarını ve hizmet verilen kesimin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, Varto´ya yaptıkları çalışmalardan dolayı başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” sözlerini kullandı.
“Kıymetli Olduğunun Farkındayız”
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne ise, eğitimde yapılan atılımın bir parçası olmanın ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin önemli günlerine tanıklık etmenin heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirtti. Eğitim camiasının ve camia çalışmalarının ülke için ne kadar kıymetli olduğunun farkında olduklarına dikkat çeken Süne, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2023 Vizyon Belgesi ışığında yeni Türkiye´nin amaçlarına ulaşması için var gücümüz ile çalışmak zorundayız. Eğitimde yapılan bu atılımın bir parçası olmanın ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bu önemli günlerine tanıklık etmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Eğitim camiamızın ve camia çalışmalarının bu ülke için ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Öğrenci ve öğretmenlerimize olabildiğince kaliteli eğitim ve eğitim ortamları hazırlamak, eğitimi hayatın her alanına taşımak bizlerin görevidir. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk´un da söylediği gibi ‘Bize su verirseniz, biz yüzeriz.´ Yolumuzun uzun, yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Ama bu yol ve yükün bizi hedeflerimizden saptırmasına izin vermeyeceğiz. Hazırlamış olduğumuz bülten, bu yolda yapmış olduğumuz çalışmalardan kesitler sunmaktadır. Özellikle bu bültenin yapımında En büyük emek sahibi olan Şube Müdürümüz Evren Biter`e ve Şerafettin Yıldıza . Varto ilçemizde eğitime gönül verip katkı sunan herkese teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullandı. 

Fırat Demir - Haber49 Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
995177
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.08 saniyede hazırlanmıştır..