Muş Varto Haber: Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı
Muş Varto haber. Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı

Güncel Muş Haberleri

12:13 Şehit yakınları ve gazilerle iftar
12:12 Kaçmaz Ve Süne öğrencilerle İftarda buluştu
12:11 Ramazan'da spor ve beslenme nasıl olmalıdır?
12:09 Köy öğrencileri kütüphane ile buluşuyor
12:09 Boğulan Gencin cansız bedeni nehirden çıkarıldı
15:08 Muş’ta terör örgütü sığınakları imha edildi
15:08 Yetiştirme yurdu spor kulübü, bölge şampiyonu oldu
15:07 Köy çocukları unutulmaz bir gün yaşadı
15:07 Dezavantajlı kadınlar çeyiz ürünleri üretiyor
12:46 Varto'da 'TÜBİTAK Bilim Fuarı' sergisi
12:10 Polisten öğrencilere trafik eğitimi
12:09 HDP´li Koçyiğit´ten Koca´ya soru önergesi
12:08 Muş lalesi, ovayı süslemeye başladı
12:07 Okullar arası satranç turnuvası
12:07 Kudüs ile ilgili yazılan her satır değerlidir
12:06 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
21:53 Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı
21:34 Ödüllü meal-hadis yarışması sınavı sona erdi
21:32 Uçkun tezgâhlardaki yerini aldı
16:03 Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
16:03 Pedallar sağlıklı bir yaşam için dönecek
16:02 Rektör polat, eleştiri yöntemi değildir
16:01 Bahar mevsiminde karla mücadele
21:50 Polis memuru memleketinde toprağa verildi
21:44 23 nisan coşkuyla kutlandı
21:43 Muş olimpiyatlarına görkemli start verildi
21:41 Kılıçdaroğlu saldırısına tepki
21:36 Gamze Uysal 'YİBO da Yaşam' la Birinci oldu
15:45 MŞÜ de müzik şöleni
15:40 Leylek Köyünde okuma etkinliği düzenlendi
15:40 Başkan koç, basın mensuplarıyla buluştu
12:21 Tübitak bilim fuarı´nda eserlerini sergilediler
12:20 Muş olimpiyatları´nın tanıtımı yapıldı
12:16 Muş ovası kuş türlerine ev sahipliği yapıyor
12:15 Vali Muşu güzel günler bekliyor
13:50 Okul Sporları Satranç Turnuvası Final Müsabakaları Sona Erdi
13:49 Müsabakalar start aldı
13:48 Rektör polat, başarılı ekibi tebrik etti
13:47 Rektör Polat, arazide çeşitli incelemelerde bulundu
13:47 Kadem çalışmaları ile göz dolduruyor
Fırat Demir  01.05.19 21:53 | Hit : 362  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı

İki yıl önce Varto Belediye Başkanlığına atanan Varto Kaymakamlığı proje ve çalışmalarını paylaşarak kamuoyunu aydınlattı

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında iki yıl önce görevlendirme ile Muş Varto Belediyesi Başkanlığına atanan Varto Kaymakamlığı, bu süre zarfında yapmış oldukları proje ve çalışmalarını paylaşarak kamuoyunu aydınlattı.  Konu hakkında Açıklamada bulunan Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz  "31 Mart seçimlerinden sonra kamuoyunda ve sosyal medyada yer alan görevlendirme yapıldığımız dönemde yapılan hizmetleri karalamaya yönelik gerçekle ilgisi olmayan asılsız bilgilere yer verildiği anlaşılmaktadır.
Siz değerli Varto halkına hizmet etme şerefine nail olduğumuz 2 yıllık süreçte, Belediye'nin kuruluş yılı 1926 tarihinden görevlendirme yapıldığımız döneme kadar yapılmayan yatırımlar yapılmış, halka hizmet getirilmiş ve ileriye dönük projeler hazırlanmıştır.
Kaymakam Kaçmaz, Belediye'yi görevlendirme olarak devraldığımız dönemde bir önceki yönetim 5.246.931,34 TL borç bıraktığı tespit edilmiş, bu borçların 2.749.401,77 TL'si ödenmiştir. Kalan borçların ödenmesi için de kaynak oluşturulmuştur.
Varto halkına Belediyecilik anlamında hizmete başladığımız dönemden itibaren yapılan çocuk parkları, spor salonu, parklara yapılan kamelyalar, kıl çadır yapımı, araç alımları, Cem evine yapılan et kesim yeri ve mutfak onarımı, Bsk Asfalt kaplama yol yapımı, kilitli beton taşından parke yapımı, stabilize yolların açılması, kesimhane yapılması, 6 adet çok amaçlı semt sahası yapılması, alt yapı çalışmaları için malzeme alımı gibi birçok hizmet sadece halka hizmet için halkın huzuru Varto'nun gelişmesi için yapılmıştır. Yaptığımız tüm çalışmaların maliyeti 8.335.539,70 TL'dir. Bu kadar yüksek maliyetli hizmet yapmamıza rağmen bizden önceki dönemden kalan borçlar da ödenmiş ayrıca yeni yönetime ödenemeyecek borç bırakılmamıştır. Bu borçlar ise önceki dönemlerin yansıması olup ayrıca görev dönemimizde gayretlerimizle yarısından fazlasını ödediğimiz borçlardır. Bundan sonra kalan borçlar yapılacak hizmetleri engelleyici borçlar değildir.
Belediyenin 11.753 metrekare arazisi belediyeye kaynak oluşturmak için usulünce ve ihale yoluyla değerinde satılmış ve elde edilen gelir Varto halkına hizmet için kullanılmıştır.
Görev aldığımız günden itibaren önemli gün ve haftalar halkın da katılımıyla coşkuyla kutlanmış, yapılan harcamalar halk için halka hizmet için yapılmıştır.
Görevlendirme yapıldığımız dönemde diğer kurum kuruluşlarla karşılıklı iyi ilişkiler içinde görev yapılmış, yardım içinde Varto'yu geliştirebilmek ve güzelleştirmek için çalışılmıştır. Belediye Kanununa istinaden yine halkın hizmetinde kullanılmak üzere ilgili kurumların talepleri doğrultusunda 2 adet kar motoru İlçe Jandarma Komutanlığı'na, 1 adet otobüs Mili Eğitim Müdürlüğü'ne, 1 adet pikap Kaymakamlığa devredilmiş, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilen otobüs ihtiyaç kalmadığı için belediyeye geri iade edilmiştir.
Belediyemizin iş hanında atıl durumda bulunan, ihaleye çıkarıldığında herhangi bir talep görmeyen yerler ilçe halkının hizmetinde kullanılmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne Gençlik Merkezi olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı 'na Aile Destek Merkezi (ADEM) olarak yine Varto halkının hizmetinde kullanılmak üzere 25 yıllığına tahsis edilmiştir".
Kaçmaz, Görevlendirme yapıldığımız dönemde yapılan tüm hizmetler mevzuat ve kanunlara uygun yasal çerçevede gerçekleştirilmiştir. Tüm hizmetler halkın huzuru ve refah seviyesini yükseltmek için Varto'yu güzelleştirmek için yapılmıştır.
Varto halkı kendi oylarıyla seçtiği yerel yönetimden bahane değil hizmet beklemektedir. Belediye başkanlığı makamı çözüm, icraat ve hizmet makamıdır. Görev yaptığımız dönemde sorunlara çözüm üretilmesi, icraat ve halka hizmet adına hareket edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
617487
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..