Muş Varto Haber: Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı
Muş Varto haber. Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı

Güncel Muş Haberleri

14:56 Milli Biathlon ve Kayaklı koşu Sporcularımız, Hazırlık Kampında
14:55 Gençlik merkezi´nde voleybol eğitimi
14:54 Varto'da 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü
14:52 Bu memlekette ezan susmayacak, bayrak inmeyecek
07:17 Badminton sporuna yoğun ilgi
07:13 Varto'da Tercih danışmanlık büroları kuruldu
07:10 4 kritik ameliyatı başarıyla tamamladı
07:09 Fatih ışık, türk parkurunda üçüncü oldu
17:19 “Milli Gururumuz Akbingöl U20’de yine şov yaptı”
15:03 Süne (YKS) Tercihleri İle İlgili Açıklama Yaptı
14:57 Sporcularımız Takım Halinde Türkiye 2.si Oldu
14:55 Kursiyer kadınlar, eserlerini sergiledi
14:55 Gittiği her şehirde bir fidan dikiyor
14:55 Korkunç kazada bir aile yaşamını yitirdi
14:54 Alparslan-2 barajı kente hayat verecek
09:45 Pony Club Şehrimize Geldi
09:34 Aksoy´a teşekkür ziyareti
09:33 Lgs birincilerine Gündüzöz´den tebrik
09:33 Muş Spor (Menderes) transfere hızlı başladı
09:32 EMİNE AKBİNGÖL 5 BİN METREDE BİRİNCİ OLDU
09:31 Yaz spor okulları başlıyor
19:07 Zorlu patos mesaisi
19:06 Yılsonu değerlendirme toplantısı
15:37 İnşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı
15:15 Yürek yakan çağrı! yardım bekliyor
14:43 Fabrika gibi kaz üretimi yapıyorlar
13:09 3 aylık yaz tatiline merhaba dediler
13:07 Hayali gerçek olacak
13:03 Minikler kamp yaptı
07:37 Muş Cumhuriyet Başsavcısı Değişti
19:16 Merhamet Teşkilatı’ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım
11:50 TKF yeni sezon için toplandı
11:36 Geleceğe mektup yazdılar
11:34 130 minik sporcu kuşak sınavına girdi
11:34 Ak parti'lilerden 27 mayıs tepkisi
11:33 Demiryolu bekçilerinin zorlu ramazan mesaisi
15:51 Muşlu hukukçu ABD’de okul birincisi oldu
15:41 Okul Dışarıda Günü’nde 150 Çocuk Derslerini Açık Havada Yaptı
15:39 6 ay içerisinde, 6 milyon tl harcama
15:39 Vartolu öğrenciler il birincisi oldu
Fırat Demir  01.05.19 21:53 | Hit : 420  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı

İki yıl önce Varto Belediye Başkanlığına atanan Varto Kaymakamlığı proje ve çalışmalarını paylaşarak kamuoyunu aydınlattı

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında iki yıl önce görevlendirme ile Muş Varto Belediyesi Başkanlığına atanan Varto Kaymakamlığı, bu süre zarfında yapmış oldukları proje ve çalışmalarını paylaşarak kamuoyunu aydınlattı.  Konu hakkında Açıklamada bulunan Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz  "31 Mart seçimlerinden sonra kamuoyunda ve sosyal medyada yer alan görevlendirme yapıldığımız dönemde yapılan hizmetleri karalamaya yönelik gerçekle ilgisi olmayan asılsız bilgilere yer verildiği anlaşılmaktadır.
Siz değerli Varto halkına hizmet etme şerefine nail olduğumuz 2 yıllık süreçte, Belediye'nin kuruluş yılı 1926 tarihinden görevlendirme yapıldığımız döneme kadar yapılmayan yatırımlar yapılmış, halka hizmet getirilmiş ve ileriye dönük projeler hazırlanmıştır.
Kaymakam Kaçmaz, Belediye'yi görevlendirme olarak devraldığımız dönemde bir önceki yönetim 5.246.931,34 TL borç bıraktığı tespit edilmiş, bu borçların 2.749.401,77 TL'si ödenmiştir. Kalan borçların ödenmesi için de kaynak oluşturulmuştur.
Varto halkına Belediyecilik anlamında hizmete başladığımız dönemden itibaren yapılan çocuk parkları, spor salonu, parklara yapılan kamelyalar, kıl çadır yapımı, araç alımları, Cem evine yapılan et kesim yeri ve mutfak onarımı, Bsk Asfalt kaplama yol yapımı, kilitli beton taşından parke yapımı, stabilize yolların açılması, kesimhane yapılması, 6 adet çok amaçlı semt sahası yapılması, alt yapı çalışmaları için malzeme alımı gibi birçok hizmet sadece halka hizmet için halkın huzuru Varto'nun gelişmesi için yapılmıştır. Yaptığımız tüm çalışmaların maliyeti 8.335.539,70 TL'dir. Bu kadar yüksek maliyetli hizmet yapmamıza rağmen bizden önceki dönemden kalan borçlar da ödenmiş ayrıca yeni yönetime ödenemeyecek borç bırakılmamıştır. Bu borçlar ise önceki dönemlerin yansıması olup ayrıca görev dönemimizde gayretlerimizle yarısından fazlasını ödediğimiz borçlardır. Bundan sonra kalan borçlar yapılacak hizmetleri engelleyici borçlar değildir.
Belediyenin 11.753 metrekare arazisi belediyeye kaynak oluşturmak için usulünce ve ihale yoluyla değerinde satılmış ve elde edilen gelir Varto halkına hizmet için kullanılmıştır.
Görev aldığımız günden itibaren önemli gün ve haftalar halkın da katılımıyla coşkuyla kutlanmış, yapılan harcamalar halk için halka hizmet için yapılmıştır.
Görevlendirme yapıldığımız dönemde diğer kurum kuruluşlarla karşılıklı iyi ilişkiler içinde görev yapılmış, yardım içinde Varto'yu geliştirebilmek ve güzelleştirmek için çalışılmıştır. Belediye Kanununa istinaden yine halkın hizmetinde kullanılmak üzere ilgili kurumların talepleri doğrultusunda 2 adet kar motoru İlçe Jandarma Komutanlığı'na, 1 adet otobüs Mili Eğitim Müdürlüğü'ne, 1 adet pikap Kaymakamlığa devredilmiş, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilen otobüs ihtiyaç kalmadığı için belediyeye geri iade edilmiştir.
Belediyemizin iş hanında atıl durumda bulunan, ihaleye çıkarıldığında herhangi bir talep görmeyen yerler ilçe halkının hizmetinde kullanılmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne Gençlik Merkezi olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı 'na Aile Destek Merkezi (ADEM) olarak yine Varto halkının hizmetinde kullanılmak üzere 25 yıllığına tahsis edilmiştir".
Kaçmaz, Görevlendirme yapıldığımız dönemde yapılan tüm hizmetler mevzuat ve kanunlara uygun yasal çerçevede gerçekleştirilmiştir. Tüm hizmetler halkın huzuru ve refah seviyesini yükseltmek için Varto'yu güzelleştirmek için yapılmıştır.
Varto halkı kendi oylarıyla seçtiği yerel yönetimden bahane değil hizmet beklemektedir. Belediye başkanlığı makamı çözüm, icraat ve hizmet makamıdır. Görev yaptığımız dönemde sorunlara çözüm üretilmesi, icraat ve halka hizmet adına hareket edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Fırat Demir Haber 49 Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
548422
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.22 saniyede hazırlanmıştır..