Muş Güncel Haber: Vali Muşu güzel günler bekliyor
Muş Güncel haber. Vali Muşu güzel günler bekliyor

Güncel Muş Haberleri

15:42 Varto`lu Öğrencilerden Kuluçka Makinesi
15:41 Çocuklar muş masal günleri ile eğleniyor
15:40 Ortaokul öğrencileri eğlendirildi
15:34 Özel çocuklara yüzme eğitimi
15:33 61 okula beyaz bayrak sertifikası
19:33 Süne ' Geleceğimizin Mimarlarına Başarılar dilerim '
15:49 MUDOSK Faaliyetleri Devam Ediyor
15:48 Milli takım seçmeleri yapıldı
15:47 Tandır evi ve ahır kullanılamaz hale geldi
15:46 Muş`ta teröre lanet yürüyüşü
13:02 Kalite kurul toplantısı yapıldı
11:55 Kırtasiyecilerin Yüzü Güldü
11:53 Dolandırıcılara dikkat!
11:53 Muş'ta tefecilik operasyonu
11:52 Şenyayla bölgesinde terör operasyonu
10:37 Muş menderes spor, bağlar spor ile hazırlık maçı oynayacak
10:37 Türkiye ikincisi olan Çoşkun’a Ödül
10:35 Çanakkale´yi gezdiler
10:35 Evimiz evinizdir projesi başlatıldı
12:10 LGS'de Başarı Gösteren Öğrencilere Ödül
12:08 Muşta karpuz hasadı
12:08 İlçedeki 40 engelliye tekerlekli sandalye
12:07 Muş barosu yapılan daveti reddetti
12:07 Zam tekliflerine memur-sen´den tepki
16:07 Kayak Evine "suni kar" Makinesi desteği
16:02 Mşü, toplantıya ev sahipliği yaptı
16:01 37 gün sonra yoğun bakımdan çıktı
15:59 Şentürk, muhtarlarla bir araya geldi
14:56 Milli Biathlon ve Kayaklı koşu Sporcularımız, Hazırlık Kampında
14:55 Gençlik merkezi´nde voleybol eğitimi
14:54 Varto'da 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü
14:52 Bu memlekette ezan susmayacak, bayrak inmeyecek
07:17 Badminton sporuna yoğun ilgi
07:13 Varto'da Tercih danışmanlık büroları kuruldu
07:10 4 kritik ameliyatı başarıyla tamamladı
07:09 Fatih ışık, türk parkurunda üçüncü oldu
17:19 “Milli Gururumuz Akbingöl U20’de yine şov yaptı”
15:03 Süne (YKS) Tercihleri İle İlgili Açıklama Yaptı
14:57 Sporcularımız Takım Halinde Türkiye 2.si Oldu
14:55 Kursiyer kadınlar, eserlerini sergiledi
Fırat Demir  18.04.19 12:15 | Hit : 576  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Vali Muşu güzel günler bekliyor

Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muşun turizmini canlandırmak üzere planlanan çalışmalara değinerek, İnşallah Muşun gelişmesi için yükseleceği önemli noktalardan biri turizm olacaktır. Turizm noktasında da üstünlüklerimizi biliyoruz ve üzerinde çalışıyoruz. Daha güzel günler Muşu bekliyor dedi.

15-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Turizm Haftası Muşta çeşitli etkinlikler kutlandı. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, Vali Yardımcısı Alper Çiftçi, İl Kültür Turizm Müdürü Mevlüt Doğan, kamu kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Muş tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Programda bir konuşma yapan Vali Gündüzöz, Kıymetli mesai arkadaşlarım ve gençler bugün burada Turizm Haftası münasebetiyle toplanmış bulunmaktayız. Turizm Haftasını tebrik ederim. İnsanların çeşitli üstünlükleri vardır. Bazısı iyi futbol oynar. Bazısı iyi resim yapar. Bazısı güzel şarkı söyler. Herkesin ayrı bir hüneri var ve diğerleri ile kıyaslandığında farklı bir üstünlüğü vardır. İşte şehirlerin de kendilerine göre üstünlükleri vardır. Buna mukayeseli üstünlük de denilebilir dedi.

Üstünlükleri ön plana çıkaracak stratejilerin geliştirilmesinin doğru olduğuna dikkat çeken Vali Gündüzöz, Muşa baktığımızda buranın da kendisine göre mukayeseli üstünlükleri olduğunu görüyoruz. Bunları iyi tespit edip, bunların üzerine Muşun gelişimini inşa etmek doğru strateji olacaktır. Bununla ilgili kendi kaymakamlık dönemimden örnek vermek istiyorum. Bundan 15 yıl önce Sakarya ilinin Karasu ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptım. Orada bir göl var. Vatandaşlara ona sülüklü göl derlerdi. Ama aslında o göl bir kuş cennetiydi. Vatandaş öyle bir deryanın yanında yaşadığının farkında olmadan oraya sülük göl diyordu. Zaman zaman bataklık yerlerinin kurutularak tarıma açıldığı bir gölden bahsediyoruz. Aslında meseleye baktığımızda orada longoz denilen bir göl olduğunu, longozun da Türkçeye Su basan orman olarak çevrildiği, ormanın altında göl olduğunu düşünün. Longoz gölleri dünyada son derece ender ve önemli. Tek parça halinde Türkiyenin en büyük longoz gölü olduğu da ortaya çıkmış oldu. Mesai arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışmak suretiyle uygun maliyetlerle orada bazı çalışmalarımız oldu. Kimsenin gitmediği, etrafının çamurlarla kaplı olduğu ve vatandaşların sülüklü göl olarak ifade ettiği bu yer aslında oranın mukayeseli üstünlüğü ve önemli bir değeriydi. Ama biz her gün aynı şeyleri gördüğümüzde kendi değerlerimizi fark etmiyoruz ifadelerini kullandı.

Doğru tespitlerle mukayeseli üstünlüklerin ortaya çıkarılabileceğini ifade eden Gündüzöz, Biz her gün Muşta yaşadığımız için bazen kendi değerlerimizi, üstünlüklerimizi fark etme şansımız olamayabilir. Dışardan üçüncü bir gözle tespit etmek daha önemli. Muşun da bu açıdan mukayeseli üstünlükleri söz konusu ve Muşun gelişimini de bunların üzerine inşa etmek mecburiyetindeyiz. Yeni bir takım şeyler keşfetmenin bir anlamı yok. Tekerleği yeniden icat etmenin de bir anlamı yok. Ortada olan gerçeklerin üzerinden üstünlüklerimizin üzerine gitmemiz lazım. İşte bunları ön plana çıkarırsak turizm açısında Muş arzu ettiğimiz noktaya gelir. Bugün turizme bacasız sanayi denir. Gerçekten turizm ekonomiye önemli girdi sağlar. Bugün tarih turizmi, doğa turizmi sağlık turizmi gibi pek çok çeşitlendirilmiş turizm alanları var. Bunların pek çoğunda da Muşun avantajları var. Sadece ve sadece Malazgirt ve Alparslanı ön plana çıkaracak bir turizm anlayışı bile bu memleketi belli bir yere getirebilecek potansiyele sahiptir. Murat Köprüsü olsun ki burayla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Murat Köprüsünün her iki yakasında rekreasyon alanı çalışması var. Toplamda 21 milyon TLlik bütçesi olan bir proje bu. İnşallah yakın zamanda nehrin her iki yanında seyir alanlarıyla adacıkların düzenlenmesi ile, tahta köprüleriyle, oyun alanlarıyla, lale bahçeleriyle, çok üst düzeyde bir millet bahçesi görünümünde Valiliğimizin önderliğinde diğer kurumlarımızın da destek ve el birliğiyle belli bir noktaya getireceğiz. Aslında gözümüzün önünde bir değerimiz var ve bu değer iyi işlenememiş. Eğer bir şeyi iyi işlerseniz katma değer oluşturursunuz. Ancak hammadde olarak satarsanız tabiri caizse ütülürsünüz. Bir şeyi ne kadar işler, ürün haline getirirseniz o kadar para kazanırsınız. Bu turizmde de böyledir. Onun için mukayeseli üstünlüklerimizi biliyoruz. Bununla ilgili tespitlerimiz oldu ve çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Muşun gelişmesi için yükseleceği önemli noktalardan biri turizm olacaktır. Turizm noktasında da üstünlüklerimizi biliyoruz ve üzerinde çalışıyoruz. Daha güzel günler Muşu bekliyor. Lalesiyle, Alparslanı ile Murat Köprüsü ile nice tarihi eserleri ile Muş arzu ettiğimi yere inşallah gelecektir. Kültür turizmi açısından önemli bir potansiyele sahibiz. Böyle bir coğrafyada tarihi geçmişi çok öncelere dayanan bir memlekette kültürel özelliklerimizi ön plana çıkarmamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle Turizm Haftasını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah gelecek sene turizm ile ilgili bir araya geldiğimizde bu anlattığım pek çok şeyi hayata geçirmiş oluruz şeklinde konuştu.

Vali Gündüzözün konuşmasının ardından yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Müzik dinletisi ile devam eden program fotoğraf sergisinin açılışı ve kokteyl ile sona erdi.
 yorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
17654
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..