Muş Güncel Haber: Sakık “Zafer Bu Halkın Olacaktır”
Muş Güncel haber. Sakık “Zafer Bu Halkın Olacaktır”

Güncel Muş Haberleri

15:45 MŞÜ de müzik şöleni
15:40 Leylek Köyünde okuma etkinliği düzenlendi
15:40 Başkan koç, basın mensuplarıyla buluştu
12:21 Prof. dr. nihat hatipoğlu sevenleriyle buluştu
12:21 Tübitak bilim fuarı´nda eserlerini sergilediler
12:20 Muş olimpiyatları´nın tanıtımı yapıldı
12:16 Muş ovası kuş türlerine ev sahipliği yapıyor
12:15 Vali Muşu güzel günler bekliyor
13:50 Okul Sporları Satranç Turnuvası Final Müsabakaları Sona Erdi
13:49 Müsabakalar start aldı
13:48 Rektör polat, başarılı ekibi tebrik etti
13:47 Rektör Polat, arazide çeşitli incelemelerde bulundu
13:47 Kadem çalışmaları ile göz dolduruyor
20:56 Türk polis teşkilatı 174. yaşında
20:55 Vali gündüzöz, polis haftası´nı kutladı
20:55 Malazgirt fm 107.1 ilk yayınını yaptı
20:53 Vartoda polis haftası kutlamaları
17:39 LASTİK PARK´TAN YAZ LASTİĞİ KAMPANYASI
17:52 Meslek öğrenip, bütçeye katkı sağlıyorlar
17:52 Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı kutlu olsun
17:50 70 yıllık köy, resmiyette görünmüyor
17:37 Çökmelerin oluştuğu yol ulaşıma kapatıldı
15:05 Varto`da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine seminer
15:03 Yurt binasında inceleme çalışması
15:03 Bulanık´ta öğrenciler ağaç dikti
15:03 Çağlayan, otizm bir hastalık değildir
15:14 Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı
14:58 40 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
14:57 KÜTÜPHANELER HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
14:55 Sakık “Zafer Bu Halkın Olacaktır”
14:54 237 bin 174 seçmen oy kullanacak
14:45 Maliyet düşürmenin sürdürülebilir sektörel gelişime etkisi
14:45 Kayyum uzan´dan faaliyet değerlendirmesi
14:44 Kanatlı hayvan yetiştiriciliğine devlet desteği
14:43 Muşlulara hitap etti
14:42 Anne sütüne Dikkat çekmek için Muş´talar
14:41 Gençlik merkezi için imzalar atıldı
08:26 Özel çocuklar gönüllerince eğlendi
08:25 Muş´ta yakalandı
08:25 Tarihi ilçeye vali gündüzöz´den ziyaret
Fırat Demir  28.03.19 14:55 | Hit : 469  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Sakık “Zafer Bu Halkın Olacaktır”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık, partisinin Belediye Meydanı´nda düzenlediği mitingde konuştu. Ağrı´da çok iyi bir belediyecilik yaptığını, oradaki rüzgârın Muş´a yansıdığı için Muş halkının da kendisine çık gel dediği için Muş´a gelip belediye başkanı adayı olduğunu söyledi

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kendisine yönelik söylediği sözleri eleştiren Sakık: Sayın cumhurbaşkanı buraya gelirken önce Ağrı´ya uğradı sonra buraya geldi. Orada da bana dokunmadan geçemedi, Muş´a da geldi bana dokunarak ne işi var burada´ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı ben sizden daha eski bir siyasetçiyim. 91 yılında ben Muş´tan adaydım, siz İstanbul´dan adaydınız, siz kaybettiniz ben kazandım. Aramızda böylesi bir dönem var, ben senden daha kıdemliyim. Onun için bana sorarken o zat´ diyorsun. Bak ben bu halkın evladıyım, benim adım Sırrı Sakık´tır. Bak ben bu halkın evladıyım, benim adım Sırrı Sakık´tır, ben o zat´ değilim, ben bu halkın evladıyım. Ben size sayın´ diye hitap ediyorum ve sizden eski bir siyasetçiyim. Bize öyle tepeden bakmayı asla kabul etmeyiz. Eşit koşullarda bu topraklarda yaşıyorsak, bizim size gösterdiğimiz saygıyı, sizlerde bize göstereceksiniz. Niye korkuyorsunuz? dedi.

Cumhurbaşkanı mitingini hatırlatan Sakık: Bizim mitingimizde taşımayla kimse gelmedi ama Cumhurbaşkanı mitingine Türkiye´nin her tarafından taşımayla insanlar geldi. Ve ben, o gün bu şehrin çocuklarını gördüm, kamu kurumları hepsi koordineli bir şekilde buraya gelmişlerdi. İl milli eğitim müdürlüğü ve ilin valisi, bu şehrin çocuklarını yolun kenarında dizmişlerdi. Hepsi yağmurun altında eminim hepsi hasta oldu ve hepsinin ailesi de bu yöneticilere bir bedduası var. Şimdi ben ilin valisine soruyorum, il milli eğitim müdürüne soruyorum? Sizin çocuklarınız yok mu? Sizde vicdan yok mu? Sayın valim, sonra sosyal medyada da gördüm sen, senin eşin ve çocuğun ellerinde çiçekler VIP´de sıcak ortamda oturuyorsunuz. Muş halkının yoksul çocukları, yağmurun altında. Emin olun ben bu ülkenin cumhurbaşkanı olsaydım o şehirde gelip o tabloyu görseydim var ya, o çocukları o perişanlığı Allah şahittir buradan ilk işim bu ilin valisine ve il milli eğitim müdürünü görevden alırdım emin olun. Ve Cumhurbaşkanı bunu yapmış olsaydı var ya, çıkıp şu kürsüde önünde saygıyla eğilirdim. Bakın biz bu şehirdeyiz, şehrin sorunlarını biliyoruz. Geldiğimiz günden beri eşit koşullarda siyaset yapmıyoruz. Bu şehrin yöneticileri, valileri il emniyet müdürleri, alay komutanları her gün kiminle biliyor musunuz? Şu belediyede oturan belediye başkanı ile milletvekiliyle, il başkanıyla, ilçe başkanıyla. Her gün bakıyorsun el ele tutuşmuşlar zafer kazanmış gibi selamlar veriyorlar. Sizler kamu kurumlarını yönetenler değil misiniz? Sizin bu siyasi partilerle ne ilişkiniz var? Siz anayasal suç işliyorsunuz. Sizi bu halk yenecek, bu halk 31 Mart´ta size ders verecek. Siz zannediyorsunuz baskı uygulayınca bu halk korkacak. Hayır, bu halk bu belediyede adaletli bir belediyecilik istiyor bu kent. 2014´te Ağrı´ya gittiğimde de o kent, Bakanlar Kurulu Toplantısına tanıklık eden bir kentti. Her gün bakanlar geliyordu, her gün iş adamları, her gün uçaklar geliyordu. Ama ben de o gün orada onlara söyledim, şu şehre seferler yapabilirsiniz ama zafer yok´ Ağrı´da demiştim. Şimdi aynı şeyi burada yapıyorlar, o bakan geliyor bu bakan gidiyor. Bakan yardımcıları geliyor, gidiyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı geldi, cumhurbaşkanı geldi, vallahi size de söylüyorum şehre hoş geldiniz bu şehir hepinizin diye konuştu.

Ağrı´da çok iyi bir belediyecilik yaptığını, oradaki rüzgârın Muş´a yansıdığı için Muş halkının da kendisine çık gel dediği için Muş´a gelip belediye başkanı adayı olduğunu söyleyen Sakık: Korku her tarafı sarmış, niye Sırrı Muş´ta? Cumhurbaşkanı geliyor aynı şeyi söylüyor. İktidarın yandaşları aynı şeyi söylüyor. Çünkü bizim Ağrı´da ne yaptığımızı da biliyorlar. Bizim görevimiz bire bir kaleleri fethetmektir. Ağrı´da 2014 seçimlerinde gördünüz, bütün hilelerle rağmen nasıl bir birliktelik oluşturduk ve nasıl bir belediyecilik yaptık siz gördünüz. Şimdi biz Ağrı´ya gittiğimizde onlar %70 idi biz %24´tük. İki seçimi de halkımızın birlikteliğiyle aldık. Şimdi geldiğimiz bu topraklarda aramızda büyük bir farkın olduğunu biliyoruz. Bu farkı bile bile bu kenti seçtim. Çünkü bu kente sonbaharın geldiğimde AKP´li olan arkadaşlarımız HDP´li olan, CHP´li olan, İyi Partili olan arkadaşlarımız bana aynen şunu söylediler; Muş´ta bir kitlemiz var, parti istiyor, kendilerini partilere ait hissetmiyorlar, hepsi ortak olarak şunu söylediler Sen bu dönem Muş´a geleceksin´ dediler. Eğer gelmezsen biz hakkımızı sana helal etmeyiz, sen bu kentte doğdun bu kentte büyüdün. Evet ben bu kentte doğdum, bu kentte büyüdüm, bu kent bana 30 yıllık mücadelem de, 30 yıllık siyasi hayatımda çok şey verdi. Ben de gittim sizi onurlu bir şekilde temsil ettim. Sadece Muş değil, bir gün yolum Adana´ya düştü Adana´dan milletvekili seçildim. Sonra bir dönem oldu Ağrı´ya gittim belediye başkanı oldum. Sonra bir başka gün Manisa´ya gidip halkımızın mücadelesine katkı sundum. Bugün de burada bana Muş´a gel diyenlere´ geldim emrinize amadeyim. Sizinle birlikte şu belediyeyi birlikte yöneteceğiz. Ağrı´da vallahi çok iyi bir belediyecilik yaptım, eminim oradaki rüzgâr Muş´a yansıdığı için Muş halkı da bana çık gel dediler şeklinde konuştu.

 yorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
13733
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..