Muş Spor Haber: Spor yöneticileri yetiştireceğiz
Muş Spor haber. Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Güncel Muş Haberleri

16:27 MEME KANSERİ’NDE ERKEN TANININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
16:22 Teröristlerin üzerinden para ve silah çıktı
16:20 Eğitim ve araştırma hastanesi için mşü´de hazırlıklar yapılıyor
16:20 Kızılay heyetinden kaçmaza ziyaret
16:19 Öğrenci topluluklarının tanıtım günleri sona erdi
14:26 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesini Muş’a Kazandıracağız
14:22 Mavi Ay Derneğinden Öğrencilere kırtasiye yardımı
14:21 Uyuşturucu operasyonları Devam Ediyor
10:51 Kazada Ölen Muş Sporlu Futbolcu Hasan Özbek Anıldı
11:28 Muş spor 1 Puanla döndü
10:46 Güz armudu tezgâhları süslüyor
10:40 Türkiye Kayak Federasyonu yeni başkanını seçti
10:39 “Anaokulu Kayıtlarımız Devam Ediyor”
15:59 Okullar Açıldı Kırtasiyecilerin Yüzü Güldü
10:02 Mutlu olmak ve mutlu etmek için gönüllü çalışıyoruz
09:59 78 yaşındaki hastadan 220 gram prostat çıktı
14:34 Muş'ta da 708 okulda 117 bin öğrenci dersbaşı yaptı.
14:31 Kök Ödülünü Aldı
09:26 Av Bildirimi Yayınlandı
09:24 Polis, minik öğrencileri bilgilendirdi
09:22 Yeni eğitim öğretim yılı milli ve manevi değerleri öğrenmek için bir fırsattır
09:21 Milletvekili Şimşek, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi
10:05 14 İlde Fetö Operasyonu
10:04 14 ilde fetö operasyonu: 15 gözaltı - muş haberleri
10:01 Askeri Birlikler Suriye'ye Dualarla Uğurlandı
09:57 Öğrencilere ek yerleştirme bilgilendirmesi
09:56 Rektör polat, birim amirleriyle buluştu
09:55 Çocuğun kararı, öncelikli olması gerekiyor
10:29 Halk kütüphanesi'nden 7/24 hizmet
10:26 8 yaşındaki kız çocuğu asansör boşluğuna düştü
10:26 250 bin liralık aracı çalındı
20:46 Muş Milletvekili Şimşek 30 Ağustos mesajı Yayınladı
20:42 Muşta silah kaçakçılarına operasyon
09:36 Menderes spor kupa maçına çıkıyor
09:36 Bursa Muş ilder'den hasköylü sporculara malzeme desteği
09:35 Tabela Derneği Olmayacağız
09:39 Hayvan pazarında bayram yoğunluğu
09:38 100 dolar bozdurana 100 liralık yakıt bedava
09:38 Her gün işe bisikletle gidip geliyor
15:09 Gölette kaybolan çocuğun cesedi bulundu
Fırat Demir  13.06.18 11:41 | Hit : 628  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Spor Yönetimi Programına hakkında açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programlar sayesinde spor yöneticileri yetiştireceklerini söyledi

Muş Alparslan Üniversitesinin yeni akademik birimlerin Varto Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki iki programa 60 öğrenci alınacak. Meslek yüksekokulları bünyesinde programlar açılması ile mevcut programlara 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifleri değerlendiren Yükseköğretim Genel Kurulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Vartoda, Optisyenlik ve Spor Yönetimi programlarına 30ar öğrencinin kabul edilmesini uygun gördü.

Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, yeni programların Vartoya hayırlı olmasını dileyerek MYOnun Vartoya ve üniversitemize kazandırılması konusunda emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün yetkililere teşekkür etti.

Dr. Öğretim Üyesi Özek, optisyenlik programının amacının optisyen unvanı ile çalışacak teknik elemanlar yetiştirerek iş hayatına kazandırmak olduğunu söyledi. Programı tamamlayanların, temel fizik ve optik bilgisine sahip, mesleki araçları kullanabilen, göz anatomisi hakkında bilgi sahibi profesyoneller olacağını belirten Dr. Öğretim Üyesi Özek, Öğrencilerimiz, gözlük camı-çerçevesi seçim ve montajını kendilerine iletilen verilere göre gerekli optik aletleri kullanarak gerçekleştiren nitelikli optisyenler olarak mezun olacaklardır. dedi.

Gerek göz sağlığı, gerekse de estetik ihtiyaçlar nedeniyle optik ürünlerin geniş bir alanda ve toplumun hemen her tabakasında kullanımının çeşitlenerek arttığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Özek şöyle konuştu: Teknolojinin gelişmesi optik ürünleri çeşitlendirmiş ve optisyenliği teknolojiyi yoğun kullanan meslekler arasına dâhil etmiştir. Optik ürünlerin üretim ve işlenmesinde, teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve bunları uygulama becerisine sahip, halk sağlığı bilgilerine riayet edebilen optisyenlere ihtiyaç da artmıştır. Türkiye genelinde birçok üniversitede optisyenlik programları bulunmakla beraber Doğu Anadolu Bölgesinde yeterince optisyenlik bölümü bulunmamasını bir eksiklik olarak gören üniversitemiz, Varto MYO bünyesindeki Optisyenlik Programı ile bu eksikliği gidermek için adım atmıştır. Gençlerimizin nitelikli teknikerler olarak yetiştirilmesini sağlayarak bölgemizdeki işsizliğin yok edilmesi ile ilgili mücadeleye de katkı sunmuş olacağız. Optisyen unvanı ile mezun olanlar kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi optisyenlikle ilişkili çeşitli firmalarda; örneğin gözlük üreten, pazarlayan ve satan işletmelerde görev yapabilmektedirler. Mezunların kamu sektöründe Sağlık, Sosyal Güvenlik ve Sanayi Bakanlıkları bünyesinde ve belediyelerde çalışma imkânı vardır. Optisyenlik programını bitiren mezunlar, DGSde başarı gösterdikleri takdirde fizik, optik ve akustik mühendisliği ve fizik mühendisliği gibi lisans programlarına da dikey geçiş yapabilirler.

Spor Yönetimi Programına ilişkin de açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programın amacının spor sektörü ile ilgili farklı tesislerde ve pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmeciliği gibi çeşitli pozisyonlarda profesyonel ihtiyacının karşılanması olduğunu söyledi.

Muştaki ortaöğretim kurumlarından mezun çok sayıda öğrencinin bulunmasının Spor Yönetimi Programı için büyük bir kaynak oluşturduğuna dikkat çeken Dr. Öğretim Üyesi Özek, ilimizdeki Spor Lisesinin yanı sıra Bitlis, Bingöl, Van, Erzurum, Ağrı, Kars, Batman ve Elazığ gibi illerden de öğrencilerin bu programı tercih edebileceğini söyledi. Program sayesinde genel lise mezunlarının da mesleki eğitim alabilecek olmasının önemine işaret eden Dr. Öğretim Üyesi Özek, şöyle konuştu: Spor Yönetimi Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel sektörde ve kamuda sağlıklı yaşam adıyla yürütülen faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, turistik işletmelerde de görev alabilirler.

Programın mezunları amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki spor tesislerinde, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında, ayrıca, sportif organizasyonların pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetimi birimlerinde çalışabilmektedir.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
447184
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.16 saniyede hazırlanmıştır..