Muş Spor Haber: Spor yöneticileri yetiştireceğiz
Muş Spor haber. Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Güncel Muş Haberleri

11:39 Dağcılık Kış Gelişim Eğitimi Muş`ta yapılacak
10:53 Kayaklı Koşu Genç Milli Takımı Kafilesi Finlandiya'da
10:51 Karasu nehri dondu
10:51 Muş ilderin konuğu Metin Külünk
09:40 Bitlis'te düzenlenen kayaklı koşu yarışları sona erdi
09:36 Malazgirt´li esnaftan öğrencilere kitap yardımı
09:36 Gençlik merkezi´nde ilk yardım eğitimi
09:36 Kar kalınlığı 6 metreye ulaştı
09:35 Vali, seçim güvenliği toplantısına katıldı
13:59 MGC’den Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi
13:57 Miniklere gazetecilik anlatıldı
13:45 Varto İlçe Milli Eğitim Müdürü Süne`Nin Yarıyıl Mesajı
14:22 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI ALİ OTO MUŞ'TA
14:20 Sakık, parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu.
21:04 Çobanoğlu Kayak federasyonu Kuruluna secildi
15:17 BASIN EMEKTARLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ
14:29 Muş Kayak Merkezi'nde sezon hazırlıkları tamamlandı.
14:27 Vali ilker gündüzöz´den sosyal yardım açıklaması
14:26 Köylülerin yakaladığı kurt doğaya geri bırakıldı
14:26 Hdp´nin adayı sırrı sakık
14:25 Kaymakam, gençlerle buluştu
14:24 2018 yılında 464 bin kişi uçakla yolculuk yaptı
15:37 Tezgahlardaki balığa yoğun ilgi
15:36 MŞÜ pilot projesini tanıttı
15:35 Kandırılmış gençlerin geri dönmesini istiyoruz
15:35 Öğrencilerden Anlamlı 'Yerli Malı' Kutlaması
08:49 Muş Dahil 9 ilin Emniyet müdürü değişti
16:20 Muş'ta Hırsızlık Operasyonu
14:52 Okul önlerinde asayiş uygulaması
14:51 MŞÜ de Bir yeni bölüm, 12 yeni program
14:49 Futbol turnuvası sona erdi
14:49 6 kişi tutuklandı
19:17 KÖYDE MAHSUR KALAN ÖĞRETMENLER KURTARILDI
13:05 VALİ GÜNDÜZÖZ MİLLİ SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
13:04 Polis, televizyon hırsızını yakaladı
13:03 Mşü rektörü polat, bu gurur hepimizin!
13:03 Engellileri anlamak için parkur kurdular
10:27 Avrupa Kros Şampiyonası'nda 2 altın
09:54 Şehit Yılmaz, kabri başında anıldı
09:53 Terör operasyonu: 28 yakalama
Fırat Demir  13.06.18 11:41 | Hit : 664  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Spor Yönetimi Programına hakkında açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programlar sayesinde spor yöneticileri yetiştireceklerini söyledi

Muş Alparslan Üniversitesinin yeni akademik birimlerin Varto Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki iki programa 60 öğrenci alınacak. Meslek yüksekokulları bünyesinde programlar açılması ile mevcut programlara 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifleri değerlendiren Yükseköğretim Genel Kurulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Vartoda, Optisyenlik ve Spor Yönetimi programlarına 30ar öğrencinin kabul edilmesini uygun gördü.

Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, yeni programların Vartoya hayırlı olmasını dileyerek MYOnun Vartoya ve üniversitemize kazandırılması konusunda emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün yetkililere teşekkür etti.

Dr. Öğretim Üyesi Özek, optisyenlik programının amacının optisyen unvanı ile çalışacak teknik elemanlar yetiştirerek iş hayatına kazandırmak olduğunu söyledi. Programı tamamlayanların, temel fizik ve optik bilgisine sahip, mesleki araçları kullanabilen, göz anatomisi hakkında bilgi sahibi profesyoneller olacağını belirten Dr. Öğretim Üyesi Özek, Öğrencilerimiz, gözlük camı-çerçevesi seçim ve montajını kendilerine iletilen verilere göre gerekli optik aletleri kullanarak gerçekleştiren nitelikli optisyenler olarak mezun olacaklardır. dedi.

Gerek göz sağlığı, gerekse de estetik ihtiyaçlar nedeniyle optik ürünlerin geniş bir alanda ve toplumun hemen her tabakasında kullanımının çeşitlenerek arttığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Özek şöyle konuştu: Teknolojinin gelişmesi optik ürünleri çeşitlendirmiş ve optisyenliği teknolojiyi yoğun kullanan meslekler arasına dâhil etmiştir. Optik ürünlerin üretim ve işlenmesinde, teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve bunları uygulama becerisine sahip, halk sağlığı bilgilerine riayet edebilen optisyenlere ihtiyaç da artmıştır. Türkiye genelinde birçok üniversitede optisyenlik programları bulunmakla beraber Doğu Anadolu Bölgesinde yeterince optisyenlik bölümü bulunmamasını bir eksiklik olarak gören üniversitemiz, Varto MYO bünyesindeki Optisyenlik Programı ile bu eksikliği gidermek için adım atmıştır. Gençlerimizin nitelikli teknikerler olarak yetiştirilmesini sağlayarak bölgemizdeki işsizliğin yok edilmesi ile ilgili mücadeleye de katkı sunmuş olacağız. Optisyen unvanı ile mezun olanlar kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi optisyenlikle ilişkili çeşitli firmalarda; örneğin gözlük üreten, pazarlayan ve satan işletmelerde görev yapabilmektedirler. Mezunların kamu sektöründe Sağlık, Sosyal Güvenlik ve Sanayi Bakanlıkları bünyesinde ve belediyelerde çalışma imkânı vardır. Optisyenlik programını bitiren mezunlar, DGSde başarı gösterdikleri takdirde fizik, optik ve akustik mühendisliği ve fizik mühendisliği gibi lisans programlarına da dikey geçiş yapabilirler.

Spor Yönetimi Programına ilişkin de açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programın amacının spor sektörü ile ilgili farklı tesislerde ve pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmeciliği gibi çeşitli pozisyonlarda profesyonel ihtiyacının karşılanması olduğunu söyledi.

Muştaki ortaöğretim kurumlarından mezun çok sayıda öğrencinin bulunmasının Spor Yönetimi Programı için büyük bir kaynak oluşturduğuna dikkat çeken Dr. Öğretim Üyesi Özek, ilimizdeki Spor Lisesinin yanı sıra Bitlis, Bingöl, Van, Erzurum, Ağrı, Kars, Batman ve Elazığ gibi illerden de öğrencilerin bu programı tercih edebileceğini söyledi. Program sayesinde genel lise mezunlarının da mesleki eğitim alabilecek olmasının önemine işaret eden Dr. Öğretim Üyesi Özek, şöyle konuştu: Spor Yönetimi Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel sektörde ve kamuda sağlıklı yaşam adıyla yürütülen faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, turistik işletmelerde de görev alabilirler.

Programın mezunları amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki spor tesislerinde, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında, ayrıca, sportif organizasyonların pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetimi birimlerinde çalışabilmektedir.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
365743
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.11 saniyede hazırlanmıştır..