Muş Spor Haber: Spor yöneticileri yetiştireceğiz
Muş Spor haber. Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Güncel Muş Haberleri

12:44 Kütüphane de Yaz etkinlikleri devam ediyor
12:42 İzmir’den Muş’a direkt seferlere yeniden başlıyor.
13:18 Muş`a ilk defa onkoloji doktoru atandı
13:11 Darp edildiği iddia edilen hamile kadın doğum yaptı
13:10 Vali yıldırım, hamurpet gölüne hayran kaldı
13:09 Muşun yerli ürünleri tezgâhlarda yerini aldı
12:08 Polat, malazgirt zaferi hazırlıklarında
12:06 TOKİ , talep olması halinde malazgirtte konut yapacak
12:04 İşçi alımına yoğun ilgi gösterildi
09:52 Muş Devlet Hastanesinde bir ilk daha
09:12 Kütüphane de Yaz etkinlikleri başladı
09:12 Kışlık peynirlere rağbet arttı
09:11 Sodes´deki usülsüzlüklere 21 tutuklama
17:52 Çiftçi, yılın mahsulünü almaya başladı
17:51 Doç. dr. coşkun için veda yemeği
17:45 Yıldırım, güvenlik konusunda en ufak bir tereddüt yaşanmayacak
17:42 Muşu karış karış dolaşıyorlar
17:40 AK Parti Heyeti Basınla Bir Araya Geldi
17:39 Muşta uyuşturucu operasyonu
17:38 Vali yıldırım tarihi milli park çalışmalarını denetledi
09:40 Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
09:40 Kızılay´dan ihtiyaç sahibi ailelere yardım
09:40 Sıcaktan sığındıkları kulübede telef oldular
09:39 Asırlık çınardan valiye anlamlı ziyaret
09:39 150 bin tl istimlak parası evle birlikte küle döndü
09:33 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Tırmanışı
11:54 AYI SALDIRDI, CANINI ZOR KURTARDI
11:47 Kardeş belediyeden Altınovaya destek
11:45 Muş'ta çocuk istismarına tepki
11:45 Vali yıldırım tarihi milli park çalışmalarını yerinde inceledi
09:33 DAKA’NIN DEV PROJESİNE ONAY
14:14 31 sene başarıyla hizmet etti
11:30 Devlet Hastanesinde bir ilk daha gerçekleşti
17:21 ŞİMŞEK, MAZBATASINI ALDI
11:04 Kasa Hırsızları Kaçamadı
11:02 Kaçak Sigara Operasyonu
10:15 Kur'an-ı kerim'i güzel okuma yarışması yapıldı
09:58 Trafik kazası; 3 yaralı
09:57 Mşüde yaz okulu coşkusu
22:35 Oy sayımları tamamlandı, sayı değişmedi
Fırat Demir  13.06.18 11:41 | Hit : 593  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Spor Yönetimi Programına hakkında açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programlar sayesinde spor yöneticileri yetiştireceklerini söyledi

Muş Alparslan Üniversitesinin yeni akademik birimlerin Varto Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki iki programa 60 öğrenci alınacak. Meslek yüksekokulları bünyesinde programlar açılması ile mevcut programlara 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifleri değerlendiren Yükseköğretim Genel Kurulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Vartoda, Optisyenlik ve Spor Yönetimi programlarına 30ar öğrencinin kabul edilmesini uygun gördü.

Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, yeni programların Vartoya hayırlı olmasını dileyerek MYOnun Vartoya ve üniversitemize kazandırılması konusunda emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün yetkililere teşekkür etti.

Dr. Öğretim Üyesi Özek, optisyenlik programının amacının optisyen unvanı ile çalışacak teknik elemanlar yetiştirerek iş hayatına kazandırmak olduğunu söyledi. Programı tamamlayanların, temel fizik ve optik bilgisine sahip, mesleki araçları kullanabilen, göz anatomisi hakkında bilgi sahibi profesyoneller olacağını belirten Dr. Öğretim Üyesi Özek, Öğrencilerimiz, gözlük camı-çerçevesi seçim ve montajını kendilerine iletilen verilere göre gerekli optik aletleri kullanarak gerçekleştiren nitelikli optisyenler olarak mezun olacaklardır. dedi.

Gerek göz sağlığı, gerekse de estetik ihtiyaçlar nedeniyle optik ürünlerin geniş bir alanda ve toplumun hemen her tabakasında kullanımının çeşitlenerek arttığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Özek şöyle konuştu: Teknolojinin gelişmesi optik ürünleri çeşitlendirmiş ve optisyenliği teknolojiyi yoğun kullanan meslekler arasına dâhil etmiştir. Optik ürünlerin üretim ve işlenmesinde, teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve bunları uygulama becerisine sahip, halk sağlığı bilgilerine riayet edebilen optisyenlere ihtiyaç da artmıştır. Türkiye genelinde birçok üniversitede optisyenlik programları bulunmakla beraber Doğu Anadolu Bölgesinde yeterince optisyenlik bölümü bulunmamasını bir eksiklik olarak gören üniversitemiz, Varto MYO bünyesindeki Optisyenlik Programı ile bu eksikliği gidermek için adım atmıştır. Gençlerimizin nitelikli teknikerler olarak yetiştirilmesini sağlayarak bölgemizdeki işsizliğin yok edilmesi ile ilgili mücadeleye de katkı sunmuş olacağız. Optisyen unvanı ile mezun olanlar kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi optisyenlikle ilişkili çeşitli firmalarda; örneğin gözlük üreten, pazarlayan ve satan işletmelerde görev yapabilmektedirler. Mezunların kamu sektöründe Sağlık, Sosyal Güvenlik ve Sanayi Bakanlıkları bünyesinde ve belediyelerde çalışma imkânı vardır. Optisyenlik programını bitiren mezunlar, DGSde başarı gösterdikleri takdirde fizik, optik ve akustik mühendisliği ve fizik mühendisliği gibi lisans programlarına da dikey geçiş yapabilirler.

Spor Yönetimi Programına ilişkin de açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programın amacının spor sektörü ile ilgili farklı tesislerde ve pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmeciliği gibi çeşitli pozisyonlarda profesyonel ihtiyacının karşılanması olduğunu söyledi.

Muştaki ortaöğretim kurumlarından mezun çok sayıda öğrencinin bulunmasının Spor Yönetimi Programı için büyük bir kaynak oluşturduğuna dikkat çeken Dr. Öğretim Üyesi Özek, ilimizdeki Spor Lisesinin yanı sıra Bitlis, Bingöl, Van, Erzurum, Ağrı, Kars, Batman ve Elazığ gibi illerden de öğrencilerin bu programı tercih edebileceğini söyledi. Program sayesinde genel lise mezunlarının da mesleki eğitim alabilecek olmasının önemine işaret eden Dr. Öğretim Üyesi Özek, şöyle konuştu: Spor Yönetimi Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel sektörde ve kamuda sağlıklı yaşam adıyla yürütülen faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, turistik işletmelerde de görev alabilirler.

Programın mezunları amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki spor tesislerinde, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında, ayrıca, sportif organizasyonların pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetimi birimlerinde çalışabilmektedir.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
129798
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.19 saniyede hazırlanmıştır..