Muş Spor Haber: Spor yöneticileri yetiştireceğiz
Muş Spor haber. Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Güncel Muş Haberleri

16:28 İstanbul bölge savcısı yekta çobanğlu’nun 2. Kitabı çıktı!
16:20 Tıbbi Onkoloji ve Kemoterapi Ünitesi Açıldı
16:08 Şampiyon destek bekliyor
16:07 Gazeteciler bingöl'de bir araya geldi
01:14 Malazgirt’te feci kaza: 1 ölü 11 yaralı
12:04 Sel Can Aldı
11:43 Emniyetten iftar programı
11:43 Bayram pazarı kuruldu
11:42 Çağlayan: 17-25 aralıkı kan davam kabul ediyorum
11:41 Spor yöneticileri yetiştireceğiz
10:14 Kadir gecesi'nde camiler doldu taştı
10:13 Vali Yıldırım, Çağlayanı ağırladı
10:12 Hüda pardan filistine destek açıklaması
10:12 Muş ilder gençlerin önünü açıyor
10:09 Zafer Çağlayan Muş TSO’yu Ziyaret Etti
14:14 “MİNİK ELİF İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”
12:40 Üniversitenin heybetli bir sembolü olacak
12:40 Pastaneler, bayram siparişi almaya başladı
12:39 Öğretmenler, bir yılın yorgunluğunu halay çekerek attılar
12:39 Ubfde, ziraat mühendisleri yetişecek
01:49 ÇAĞLAYAN, BABA OCAĞINDA
23:28 Cağlayan Yarın Muş'a Geliyor
15:54 Sondaj kuyusundan gaz çıktı
11:19 Muş bugün Başbakanı ağırlıyor
11:19 VEDAŞ`tan iftar yemeği
11:17 Mera işgali, kul hakkıdır
17:43 MHP'den İftar Programı
17:41 Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı
17:40 783 GBT sorgulaması yapılıp 26 araç kontrol edildi
17:34 Muş Kızılay Kadın kolları faaliyetlerini sürdürüyor
17:32 “HALKIMIZIN YÜZÜ 24 HAZİRAN’DAN SONRA GÜLECEK”
17:30 VALİ YILDIRIM VURULAN ÇOCUĞU EVİNDE ZİYARET ETTİ
15:20 1 kilo 123 gram esrar ele geçirildi
15:17 MŞÜ de Çalışmalar Devam ediyor
15:13 Diskalkuli Derneği Açıldı
14:30 Öğrenciler Okul Bahçesine Çiçek Dikti
13:29 Çaylar bizden kitaplar sizden kampanyası
13:26 AK Parti Çalışmalarına Hız Verdi
17:49 Vali yıldırım vatandaşlara devletin yatırımlarını anlattı
17:48 Engelli öğrencileri mutlu ettiler
Fırat Demir  13.06.18 11:41 | Hit : 293  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Spor yöneticileri yetiştireceğiz

Spor Yönetimi Programına hakkında açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programlar sayesinde spor yöneticileri yetiştireceklerini söyledi

Muş Alparslan Üniversitesinin yeni akademik birimlerin Varto Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki iki programa 60 öğrenci alınacak. Meslek yüksekokulları bünyesinde programlar açılması ile mevcut programlara 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifleri değerlendiren Yükseköğretim Genel Kurulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Vartoda, Optisyenlik ve Spor Yönetimi programlarına 30ar öğrencinin kabul edilmesini uygun gördü.

Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, yeni programların Vartoya hayırlı olmasını dileyerek MYOnun Vartoya ve üniversitemize kazandırılması konusunda emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün yetkililere teşekkür etti.

Dr. Öğretim Üyesi Özek, optisyenlik programının amacının optisyen unvanı ile çalışacak teknik elemanlar yetiştirerek iş hayatına kazandırmak olduğunu söyledi. Programı tamamlayanların, temel fizik ve optik bilgisine sahip, mesleki araçları kullanabilen, göz anatomisi hakkında bilgi sahibi profesyoneller olacağını belirten Dr. Öğretim Üyesi Özek, Öğrencilerimiz, gözlük camı-çerçevesi seçim ve montajını kendilerine iletilen verilere göre gerekli optik aletleri kullanarak gerçekleştiren nitelikli optisyenler olarak mezun olacaklardır. dedi.

Gerek göz sağlığı, gerekse de estetik ihtiyaçlar nedeniyle optik ürünlerin geniş bir alanda ve toplumun hemen her tabakasında kullanımının çeşitlenerek arttığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Özek şöyle konuştu: Teknolojinin gelişmesi optik ürünleri çeşitlendirmiş ve optisyenliği teknolojiyi yoğun kullanan meslekler arasına dâhil etmiştir. Optik ürünlerin üretim ve işlenmesinde, teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve bunları uygulama becerisine sahip, halk sağlığı bilgilerine riayet edebilen optisyenlere ihtiyaç da artmıştır. Türkiye genelinde birçok üniversitede optisyenlik programları bulunmakla beraber Doğu Anadolu Bölgesinde yeterince optisyenlik bölümü bulunmamasını bir eksiklik olarak gören üniversitemiz, Varto MYO bünyesindeki Optisyenlik Programı ile bu eksikliği gidermek için adım atmıştır. Gençlerimizin nitelikli teknikerler olarak yetiştirilmesini sağlayarak bölgemizdeki işsizliğin yok edilmesi ile ilgili mücadeleye de katkı sunmuş olacağız. Optisyen unvanı ile mezun olanlar kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi optisyenlikle ilişkili çeşitli firmalarda; örneğin gözlük üreten, pazarlayan ve satan işletmelerde görev yapabilmektedirler. Mezunların kamu sektöründe Sağlık, Sosyal Güvenlik ve Sanayi Bakanlıkları bünyesinde ve belediyelerde çalışma imkânı vardır. Optisyenlik programını bitiren mezunlar, DGSde başarı gösterdikleri takdirde fizik, optik ve akustik mühendisliği ve fizik mühendisliği gibi lisans programlarına da dikey geçiş yapabilirler.

Spor Yönetimi Programına ilişkin de açıklamalarda bulunan Varto MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nevin Turan Özek, bu programın amacının spor sektörü ile ilgili farklı tesislerde ve pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmeciliği gibi çeşitli pozisyonlarda profesyonel ihtiyacının karşılanması olduğunu söyledi.

Muştaki ortaöğretim kurumlarından mezun çok sayıda öğrencinin bulunmasının Spor Yönetimi Programı için büyük bir kaynak oluşturduğuna dikkat çeken Dr. Öğretim Üyesi Özek, ilimizdeki Spor Lisesinin yanı sıra Bitlis, Bingöl, Van, Erzurum, Ağrı, Kars, Batman ve Elazığ gibi illerden de öğrencilerin bu programı tercih edebileceğini söyledi. Program sayesinde genel lise mezunlarının da mesleki eğitim alabilecek olmasının önemine işaret eden Dr. Öğretim Üyesi Özek, şöyle konuştu: Spor Yönetimi Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel sektörde ve kamuda sağlıklı yaşam adıyla yürütülen faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, turistik işletmelerde de görev alabilirler.

Programın mezunları amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki spor tesislerinde, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında, ayrıca, sportif organizasyonların pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetimi birimlerinde çalışabilmektedir.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
578758
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..