Muş Güncel Haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muş Selçukludur, Muş Osmanlıdır
Muş Güncel haber. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muş Selçukludur, Muş Osmanlıdır

Güncel Muş Haberleri

16:28 İstanbul bölge savcısı yekta çobanğlu’nun 2. Kitabı çıktı!
16:20 Tıbbi Onkoloji ve Kemoterapi Ünitesi Açıldı
16:08 Şampiyon destek bekliyor
16:07 Gazeteciler bingöl'de bir araya geldi
01:14 Malazgirt’te feci kaza: 1 ölü 11 yaralı
12:04 Sel Can Aldı
11:43 Emniyetten iftar programı
11:43 Bayram pazarı kuruldu
11:42 Çağlayan: 17-25 aralıkı kan davam kabul ediyorum
11:41 Spor yöneticileri yetiştireceğiz
10:14 Kadir gecesi'nde camiler doldu taştı
10:13 Vali Yıldırım, Çağlayanı ağırladı
10:12 Hüda pardan filistine destek açıklaması
10:12 Muş ilder gençlerin önünü açıyor
10:09 Zafer Çağlayan Muş TSO’yu Ziyaret Etti
14:14 “MİNİK ELİF İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”
12:40 Üniversitenin heybetli bir sembolü olacak
12:40 Pastaneler, bayram siparişi almaya başladı
12:39 Öğretmenler, bir yılın yorgunluğunu halay çekerek attılar
12:39 Ubfde, ziraat mühendisleri yetişecek
01:49 ÇAĞLAYAN, BABA OCAĞINDA
23:28 Cağlayan Yarın Muş'a Geliyor
15:54 Sondaj kuyusundan gaz çıktı
11:19 Muş bugün Başbakanı ağırlıyor
11:19 VEDAŞ`tan iftar yemeği
11:17 Mera işgali, kul hakkıdır
17:43 MHP'den İftar Programı
17:41 Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı
17:40 783 GBT sorgulaması yapılıp 26 araç kontrol edildi
17:34 Muş Kızılay Kadın kolları faaliyetlerini sürdürüyor
17:32 “HALKIMIZIN YÜZÜ 24 HAZİRAN’DAN SONRA GÜLECEK”
17:30 VALİ YILDIRIM VURULAN ÇOCUĞU EVİNDE ZİYARET ETTİ
15:20 1 kilo 123 gram esrar ele geçirildi
15:17 MŞÜ de Çalışmalar Devam ediyor
15:13 Diskalkuli Derneği Açıldı
14:30 Öğrenciler Okul Bahçesine Çiçek Dikti
13:29 Çaylar bizden kitaplar sizden kampanyası
13:26 AK Parti Çalışmalarına Hız Verdi
17:49 Vali yıldırım vatandaşlara devletin yatırımlarını anlattı
17:48 Engelli öğrencileri mutlu ettiler
Dostx  04.12.17 16:11 | Hit : 279  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muş Selçukludur, Muş Osmanlıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş´un Sultan Alparslan´ın şehri olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Muş 6. Olağan İl Kongresi´ne katıldı. Ağrı´dan helikopterle Muş´a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrenin yapıldığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yeni Spor Salonu önünde kendisini bekleyen ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara hitaben kısa bir selamla konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongrenin yapıldığı salona geçti. Muş´ta olmaktan memnun olduğunu belirterek sözlerine başlayan Erdoğan, Bugün bizi bir kez daha bağrına basan, dışarıda en az salondakiler kadar şu anda kongreyi izleyen dava arkadaşlarım var. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Yiğitlerin, kahramanların, Sultan Alparslan´ın şehrini bugün bir kez daha yürekten selamlıyorum. Heybetli dağların, bereketli toprakların şehrini gönülden selamlıyorum. Muş Selçukludur, Muş Osmanlıdır, Muş cumhuriyettir, Muş tarihimizdir, Muş kimliğimizdir, Muş özümüzdür. 1071´de Anadolu´nun kapılarını milletimize açan, Malazgirt´in muzaffer komutanı Sultan Alparslan´ı ve onun kahraman ordusunu tazimle yad ediyorum. Bu arada hemen sayın valimize de sesleniyorum, inşallah önümüzdeki yıl, Malazgirt´teki kutlamalara geldiğimizde bazı taleplerim olmuştu. Onları da gidermiş olacak, gerek zemin ve gerekse çevre düzenlemelerini yaparak kutlamaları çok daha coşkulu, çok daha güçlü bir şekilde yad edeceğiz. Malazgirt´te cenk meydanına ´Ya Rab seni kendime vekil yapıyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor, senin için savaşıyorum, Ey Allah´ım niyetim halistir, bana yardım et´ diyerek çıkmıştır. Biz işte o büyük komutan Alparslan´ın izinde yürüyenlerdeniz. Rabbimin mağfireti, Sultan Alparslan ve askerlerinin yanı sıra bin yıldır bu topraklarda şehit düşen kahramanlarımın yanında olsun dedi. Makamlar, Koltuklar, Payelerin Hepsi Araçtır Bizim geleneğimizde makamlar, koltuklar, payelerin hepsi araçtır diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: Biz bu dünyada, Hakka layıkıyla kul olmak, halkımıza da en iyi şekilde hizmet için bulunuyoruz. Yarın emri hak vaki olduğu zaman geri kalacak olanın mal, mülk, mevki olmadığını, inşa ettiğimiz eserlerin olacağını biliyoruz. Bu kubbede baki kalacak olanın sadece hoş bir sada olduğunun farkındayız.

Bu şuurla gece gündüz demeden ülkemiz ve milletimiz için çaba sarf ediyoruz. Bir taraftan ülkemizi ekonomik ve askeri olarak büyütürken, aynı zaman komşularımız başta olmak üzere nerede ihtiyaç sahibi varsa onların yardımlarına koşuyoruz. Daima siyasi ve insani gündemleri ayrı tutuyoruz. Siyasi alandaki gerilimlerin komşuluk ilişkilerimizin zedelenmesine izin vermedik. Bölgemizin her yerinde de köken, din, dil ayrımı yapmadan tüm mazlumların yaralarına merhem olduk. AK Parti´yi kurduğumuz zaman etnik, din ve bölgesel ayrım yapmayacağımızı, buna asla müsaade etmeyeceğimizi söyledik. 16 yıldır bu sözümüze halel getirmedik.

Hayata geçirdiğimiz sessiz devrimlerle ret, inkar ve asimilasyon politikalarına son verdik. Kimsenin diline, inancına, kültürüne karışmadık. Hiçbir vatandaşımızın hayat tarzından dolayı ötekileştirilmesine müsaade etmedik. 81 vilayet, 81 milyon, 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla her vatandaşımızı kucakladık. Ülkemizin son 15 yılı devlet ve milletin arasında mesafenin kapandığı, birlik ve beraberliğin güçlendiği, özgürlüklerin genişlediği bir dönem olmuştur. Biz 6 Sıfırı Attık Milli gelirinin 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış bir Türkiye´den bahsedildiğine de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bu genişlemenin arkasından Türkiye´nin son 15 yılı, demokrasinin şaha kalktığı bir süreç oldu. Bugün pasaportu ve parası itibar kazanmış, ekonomisi 3 kat büyümüş, milli geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkmış bir Türkiye var. 15 yıl önce paralarımızda bol sıfırlar vardı, 6 sıfır vardı. Biz 6 sıfırı attık ve düşünün tuvalete 1 milyona gidilen günler vardı. Sıfırları attık, 1 liraya gider hale geldik. Nerelerden nerelere geldik. Hafızayı beşer nisyan ile maluldür. IMF´ye borcumuz 23,5 miyar dolardı. Bunu bizden öncekiler yaptı. Bay Kemal, bu borç bizden öncekilerden bize miras kaldı. Diğerlerinden bize miras kaldı. Koalisyon hükümetlerinden bize miras kaldı. Biz bunu 2013 yılında sıfırladık. Şu anda IMF´ye borcumuz yok, IMF bizden borç istiyor. IMF kapısında 3-5 sente muhtaç olarak el açan bir Türkiye vardı ifadelerini kullandı. Şimdi Türkiye´ye Kumpas Uygulamaya Çalışıyorlar Şimdi Türkiye´ye kumpas uygulamaya çalışıyorlar İfadesini kullanan Erdoğan, Bazı haberler alıyorum, sinyaller alıyorum.

Bazı işadamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin oluğu duyuyorum. Önce kabinemize sesleniyorum, bunların hiçbirine çıkış için izin vermemelisiniz. Çünkü bu adımlar ihaneti vataniyedir. Bu ülkede kazanıp, bu ülkenin varlıklarını yurt dışına kaçırmaya çalışanlara iyi nazarla bakamayız. Merkez Bankamızın varlığı 27,5 milyar dolardı. Şimdi Başbakanlığım döneminde 136 milyar dolara çıktı, şu anda 120 milyar dolardayız. Şartlar ne olursa olsun bağımsızlığımızın ve milli menfaatlerimizin gerektirdiği şekilde güçlü bir Türkiye olduk. İşte sizler son günlerde sergilenen çifte standartları takip ediyorsunuz. Hanss´a, Georg´a göre değil Hasan´a, Ahmet´e, Ali´ye göre hareket etmeliyiz.

Bu şekilde hareket etmemiz birilerinin canını fena halde sıkıyor. Alışmışlar, batıdan daha çok batıcı bir ülkeye. Diledikleri gibi oyun dışına attıkları, pısırık ülkeye alışmışlar. Güçlü ve bağımsız bir Türkiye´yi hazmedemiyorlar. Eski Türkiye´nin patronları, bizim milli, yerli duruşumuzdan rahatsızlık olduklarını gösteriyorlar. Sorgusuz, sualsiz, kendilerine tabi olmamasına adeta kuduruyorlar. Bu tavırlarını gizli saklı değil göstere, göstere sergiliyorlar. Uluslar arası sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız kışın üşümesin diye doğalgaz satın almışız. Bizi de sadece Birleşmiş Milletler kararları bağlar. Türkiye, Birleşmiş Milletler kararların harfiyen uygulamıştır. Uluslararası taahhütleri yerine getirmiş. Bizim yaptığımız iş müttefikliğe aykırı değil.

Bunu yüz yüzce görüşmelerimizde kendilerine izah ettik. Buna rağmen ülkemize yönelik suçlamalar akıl alır gibi değil. Tamamı FETÖ´nün servis ettiği, ana muhalefet partisi eski vekillerinin kuryelik yaptığı kayıtlarla ülkemizi sanık sandalyesine oturtuyorlar. Kendi yaptırımlarını asıl delenler kendi firmalarıdır. Buna rağmen ortada ticari bir hesaplaşma varsa kendi mecralarında takip etmek gerekir. Meselenin siyasi bir zemin çekilmeye çalışılmasıdır. Ahlakla bağdaşmıyor, 17-25 Aralık kumpasının okyanus ötesine taşınmış halinden başka bir şey değil. Sadece şantaj malzemesi üretme gayreti var. Biz buna boyun eğmeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi FETÖ´cü alçakların tanklarla sindiremediği bu milleti FETÖ´nün kumpası olan mahkemeler sindiremez. FETÖ´cü senaristlerin tıpkı 17-25 Aralık yargı emniyet darbesinde olduğu gibi bu süreçte ana hıyanetin başındaki zata rol biçtiler. FETÖ´nün trolleri sosyal medyadan, CHP trolü meclis kürsüsünden şahsım, partimiz ve hükümet aleyhine iftira kampanyası yürüttüler. Bu zat FETÖ´cü televizyon kanallarının değişmez konuğu olmuştur. Milletvekilleri FETÖ´nün gazetelerinde kapı nöbeti tutuyordu. Mücadelemizi en çok engelleyenler bu partinin milletvekilleridir. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra da devam ettirdi ifadelerini kullandı. Biz Geldiğimizde 10 Binler Oradaydı Konuşmasının sonunda Kılıçdaroğlu´na seslenen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: Bizler Yeşilköy´e Atatürk Havalimanına geldik. Biz geldiğimizde 10 binler oradaydı. O zat ´Bir darbe olduğu zaman tankların önüne önce ben çıkardım´ diyordu Bay Kemal. Bay Kemal o gece saat 11.00-11.30 Atatürk Havalimanına geldi.

Oraya geldiği zaman, oradaki arkadaşları onu karşıladı ve tanklar oradaydı. Arkadaşları tankların başındakilerle gidip görüştüler. Sonra geldiler, haber verdiler, Bay Kemal, tankların arasından tıpış, tıpış yürüdü ve arabasına bindi, Bakırköy Belediye Başkanının evine gitti.

Ondan sonra utanmadan bu bir kontrollü darbedir dedi. Kontrollü darbenin sanığı sensin. Çünkü o gece sehpaya kahveleri koyup yudumlarken bir taraftan da ekranlarda darbeyi izliyordu. Şahsım, Enerji Bakanımız, eşim, kızım ve torunumla biz havalimanına indiğimizde meğerse bu gelmiş ve oradan kaçmış. Sende yürek yok mu? Sen dürüst değilsin. 7 Ağustos´ta Yeni Kapı´da yaptığımız muhteşem buluşmaya bu beyefendiyi davet ettim, Sayın Bahçeli´yi de davet etti. Sayın Bahçeli anında olumlu dönüş yaptı ve geleceğini söyledi. Bu Bay Kemal önce gelemeyeceğini söyledi, sonradan ne olduysa birileri üzerine gitti, buluşmayı cumartesi günü yapacaktık, bu zat ise cuma akşama doğru katılacağını haberini verdi. Dürüst ol, her zaman yalan söylemeye devam ediyorsun, şimdi yine bir yalan. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Biz yalanları ortaya çıkınca utanır diye beklerken iftiraların çıtasını daha da yükseltti. Bunun yalanlarının tek alıcısı ise CHP içindeki küçük bir kliktir.

Ancak son olay, bir kaset operasyonuyla zatı genel başkanlığa taşıyanların, 2019´a farklı bir isimle gidecekleri işretlerini gösteriyor. Gidicisin Bay Kemal. Az buçuk hesap bilen ticaretten anlayan, sizlerin tabiriyle Ali Okulunu bitiren herkes, önündeki kağıtları okuyunca meselesinin aslını anlar. Hesap uzmanı olduğunu iddia eden bu zat okuduğunu anlamıyor. Bu zatın genel müdürlüğü altında SSK´nın niçin battığı şimdi çok daha iyi ortaya çıkıyor. Her halükarda siyasetteki son kullanma tarihini tamamladı. Kasetle gelen dekontla gider. Türkiye gibi güçlü bir ülkenin ana muhalefet, ana hıyanet partisinin de belli bir kalibrenin üstünde olması gerek. Hangi iktidar, terör örgütlerinin oyuncağı olmuş muhalefet ister. CHP´nin içine düştüğü, düşürüldüğü durum CHP´nin içindeki samimi kardeşlerimizi olduğu kadar bizi de üzüyor.  

Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
842528
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.17 saniyede hazırlanmıştır..