Muş Güncel Haber: Kadınlar günü çeşitli etkinliklerle kutlandı
Muş Güncel haber. Kadınlar günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Güncel Muş Haberleri

16:28 İstanbul bölge savcısı yekta çobanğlu’nun 2. Kitabı çıktı!
16:20 Tıbbi Onkoloji ve Kemoterapi Ünitesi Açıldı
16:08 Şampiyon destek bekliyor
16:07 Gazeteciler bingöl'de bir araya geldi
01:14 Malazgirt’te feci kaza: 1 ölü 11 yaralı
12:04 Sel Can Aldı
11:43 Emniyetten iftar programı
11:43 Bayram pazarı kuruldu
11:42 Çağlayan: 17-25 aralıkı kan davam kabul ediyorum
11:41 Spor yöneticileri yetiştireceğiz
10:14 Kadir gecesi'nde camiler doldu taştı
10:13 Vali Yıldırım, Çağlayanı ağırladı
10:12 Hüda pardan filistine destek açıklaması
10:12 Muş ilder gençlerin önünü açıyor
10:09 Zafer Çağlayan Muş TSO’yu Ziyaret Etti
14:14 “MİNİK ELİF İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”
12:40 Üniversitenin heybetli bir sembolü olacak
12:40 Pastaneler, bayram siparişi almaya başladı
12:39 Öğretmenler, bir yılın yorgunluğunu halay çekerek attılar
12:39 Ubfde, ziraat mühendisleri yetişecek
01:49 ÇAĞLAYAN, BABA OCAĞINDA
23:28 Cağlayan Yarın Muş'a Geliyor
15:54 Sondaj kuyusundan gaz çıktı
11:19 Muş bugün Başbakanı ağırlıyor
11:19 VEDAŞ`tan iftar yemeği
11:17 Mera işgali, kul hakkıdır
17:43 MHP'den İftar Programı
17:41 Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı
17:40 783 GBT sorgulaması yapılıp 26 araç kontrol edildi
17:34 Muş Kızılay Kadın kolları faaliyetlerini sürdürüyor
17:32 “HALKIMIZIN YÜZÜ 24 HAZİRAN’DAN SONRA GÜLECEK”
17:30 VALİ YILDIRIM VURULAN ÇOCUĞU EVİNDE ZİYARET ETTİ
15:20 1 kilo 123 gram esrar ele geçirildi
15:17 MŞÜ de Çalışmalar Devam ediyor
15:13 Diskalkuli Derneği Açıldı
14:30 Öğrenciler Okul Bahçesine Çiçek Dikti
13:29 Çaylar bizden kitaplar sizden kampanyası
13:26 AK Parti Çalışmalarına Hız Verdi
17:49 Vali yıldırım vatandaşlara devletin yatırımlarını anlattı
17:48 Engelli öğrencileri mutlu ettiler
Dostx  09.03.17 09:57 | Hit : 308  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Kadınlar günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Muş Valiliği, Muş Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonu ile kutlama programı düzenlendi

 Muşta Dünya Kadınlar Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı. Muş Valiliği, Muş Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programa Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya ve eşi Suna Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Vali Yardımcıları Ali Sakar, Abdulkadir Okay, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, AK Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda davetli katıldı.

Muş Öğretmenevinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilavetiyle programda konuşan Başkan Asya şu ifadeleri kullandı: Dünya Kadınlar Günü, 1857 tarihinde kadın işçilerin daha iyi çalışma koşulları için başlatmış oldukları grevin facia ile sonuçlanmasının ardından meydana gelmiştir. Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak tanımlanan Dünya Kadınlar Günü ülkemizde de 1921 yılından itibaren kutlanmaya başlamıştır. Ancak bizim inancımız 1400 yıl önce kadınlara hak ettiği değeri vermiştir. Sizin en hayırlınız, kadınlarına karşı iyi davranandır diyen bir Peygamberin ümmeti olarak kadınlarımıza gereken önemi vermek zorundayız. Kadın, tarih boyunca bir yüzüyle rahmet diğer yüzüyle zahmetin sembolü olmuştur. Ve tıpkı hadiste bahsedildiği gibi zahmette rahmet vardır. Bizler, tüm medeniyetlerde ortak olarak şunu gördük ki; kadın merhamettir, kadın medeniyetin ta kendisidir. Nezaket ve zarafetin en iyi temsilcisidir. O halde kısaca diyebiliriz ki Kadın hayattır. Ve yine kadın, bilmeyene nefs, bilene nefestir. Yaşamın her alanında başarılarına tanık olunan kadınların aynı zamanda eş ve anne olmanın getirdiği sorumluluklarının gereğini de büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiklerini görüyoruz. Toplumsal yaşamda kadınların sorunlarının sona erdirilmesi için hepimiz gayret göstermeliyiz. Muş Belediyesi olarak kadınların sorunlarının çözümü noktasında aktif rol almaya devam ediyoruz. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımız ve katkılarımız her geçen gün artmaktadır. Kurumumuz bünyesinde uyguladığımız projelerle kadınlarımızın meslek edinmelerine olanak sağlamaya çalışıyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz projeler kapsamında kadınlara yönelik aşçılık kursu, çocuk bakıcılık kursu, kilim kursu ile yaşlı ve hasta bakım elemanı yetiştirme kursunu açtık. Bu kurslarımızı tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdik. Aynı şekilde bayanlarımızın farklı illeri, farklı kültürleri görebilmeleri için geziler düzenledik. Bunun gibi kadınları toplumsal yaşama dahil eden projeler üretmeye devam edeceğiz. Özellikle, AK Parti iktidarı ve hükümetleri döneminde Türkiye'de kadınlara sağlanan pozitif ayrımcılık ve kadın haklarının sağlamlaştırılmasına yönelik yapılan çalışmalar ve yine kanunlar kapsamında yapılan düzenlemeler umut vericidir. Hükümetlerimiz tarafından kadınlara yönelik gerçekleştirilen siyasi, ekonomik ve kültürel reformların ardından Kadınlar Günü, ülkemiz kadınları için daha anlamlı hale geldi. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, aileleri ile birlikte sorunsuz bir yaşam sürmelerini dilerim.

Daha sonra konuşan Vali Seddar Yavuz, kadınların sadece bir günle hatırlanmasının vahşi kapitalizme hizmet etmek olduğunu söyleyerek , Medeniyetimize daha fazla önem vermemiz, gençlerimize ve çocuklarımıza hangi medeniyetin mensupları olduğumuzu öğretmemiz gerekiyor. Çünkü zihinlerin işgali toprakların işgalinden daha tehlikelidir. Şuan kaos içinde bulunan İslam Dünyası da zihinsel işgale maruz kalmıştır. Küresel güçler ve onların maşası olan terör örgütleri, net bir şekilde 100 yıl önce başaramadıklarını 100 yıl sonra başarmak için girişim içindedirler. Ama biz güçlü bir millet ve devletiz bu hainlerin çabaları boşa gidecektir dedi.

Kadınların yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Vali Yavuz, Maalesef bazı kadınlar da erkek evlat peşinde koşuyor, kız çocuklardan daha fazla erkek çocuk istiyorlar. Böyle devam ettiği sürece kadın problemini çözemeyiz. Eşine yardım eden oğullarınıza hayır yardım etme diyorsanız, biz bu ülkede kadın problemini çözemeyiz. Eşler anlaşamayıp boşanmış olsalar dahi, çocukları ile olan irtibatlarını devam ettirmek zorundadırlar. Çünkü eşinizle boşanmanız çocuklarınızla da boşandığınız anlamına gelmez. Onlardan vazgeçemezsiniz. Anlaşmazlıkların önemli bir parçası da işsizliktir. Bizlerin de görevi bu iş ve aş sorununu çözmektir. Bu kapsamda, Cazibe Merkezleri uygulamaya kondu. Şu ana kadar 450 milyon TLlik bir yatırım başvurusu oldu. Hizmet vermeye başlayan Çağrı Merkezinde Muşlu kardeşlerimiz çalışıyor ve bu sayı inşallah 500e çıkacak. İstanbul ve İzmirde yaptığımız çalışmalarla inşallah daha fazla iş alanı hizmete sunacağız. Bu şehre iş ve aş imkânı sunmak zorundayız. Bu vesileyle tüm hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Feyat Asyanın davetlisi olarak programa katılan AK Parti MKYK üyesi ve araştırmacı yazar Zeynep Alkış, katılımcılara kadının toplumdaki önemini belirten bir konuşma yaptı. Program, ödül takdimi, müzik dinletisi ve fotoğraf sergisi ile sona erdi.

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
223484
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.16 saniyede hazırlanmıştır..