Muş Hasköy Haber: Hasköy yatırımlarla gelişiyor
Muş Hasköy haber. Hasköy yatırımlarla gelişiyor

Güncel Muş Haberleri

14:22 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI ALİ OTO MUŞ'TA
14:20 Sakık, parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu.
21:04 Çobanoğlu Kayak federasyonu Kuruluna secildi
15:17 BASIN EMEKTARLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ
14:29 Muş Kayak Merkezi'nde sezon hazırlıkları tamamlandı.
14:27 Vali ilker gündüzöz´den sosyal yardım açıklaması
14:26 Köylülerin yakaladığı kurt doğaya geri bırakıldı
14:26 Hdp´nin adayı sırrı sakık
14:25 Kaymakam, gençlerle buluştu
14:24 2018 yılında 464 bin kişi uçakla yolculuk yaptı
15:37 Tezgahlardaki balığa yoğun ilgi
15:36 MŞÜ pilot projesini tanıttı
15:35 Kandırılmış gençlerin geri dönmesini istiyoruz
15:35 Öğrencilerden Anlamlı 'Yerli Malı' Kutlaması
08:49 Muş Dahil 9 ilin Emniyet müdürü değişti
16:20 Muş'ta Hırsızlık Operasyonu
14:52 Okul önlerinde asayiş uygulaması
14:51 MŞÜ de Bir yeni bölüm, 12 yeni program
14:49 Futbol turnuvası sona erdi
14:49 6 kişi tutuklandı
19:17 KÖYDE MAHSUR KALAN ÖĞRETMENLER KURTARILDI
13:05 VALİ GÜNDÜZÖZ MİLLİ SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
13:04 Polis, televizyon hırsızını yakaladı
13:03 Mşü rektörü polat, bu gurur hepimizin!
13:03 Engellileri anlamak için parkur kurdular
10:27 Avrupa Kros Şampiyonası'nda 2 altın
09:54 Şehit Yılmaz, kabri başında anıldı
09:53 Terör operasyonu: 28 yakalama
09:53 Özdemir AK Parti'den İl Genel Meclis üyesi aday adayı oldu
16:17 Dünyanın En iyisi Türk tütünü
16:15 Uyuşturucuya karşı uyuma projesi
16:14 Şehit binbaşının eşinden güvenlik güçlerine teşekkür
12:29 Aşar MHP'den Başvurusunu Yaptı
12:59 Engelli öğrenciler, temsili polis oldu
12:57 Vali İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.
12:55 İpkin "Meclis Üyesi olmaya Adayım"
09:36 Sendika üyelerinden polat´a ziyaret
09:35 Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmıyor
09:35 Binbaşı arslan kulaksız'ı şehit eden terörist etkisiz hale getirildi
09:41 Kış Lastiği Takmayı İhmal Etmeyin
Dostx  30.11.16 10:45 | Hit : 368  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Hasköy yatırımlarla gelişiyor

Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, ilçede çok önemli devlet yatırımlarının yapıldığını belirterek, 2016 yılında yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara 6 milyon 400 bin lira yardım yapıldığını söyledi

Muşun Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, KÖYDES ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçede yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, 2016 yılı içerisinde merkez ve köylere yapılan yatırımları açıkladı. Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) tarafından köylere yapılan altyapı, yol, içme suyu ve parke çalışmalarının tamamlandığını belirten Kaymakam Göktürk, yapılan yatırımların standartların üzerinde olduğunu söyledi. Bundan sonra gelecek olan kaynakların güzelleştirme çalışmalarında kullanılacağına dikkat çeken Kaymakam Göktürk, 2016 yılı başta olmak üzere son 3 yıldır ilçemizde ve köylerde çok ciddi yatırımlar yapmaktayız. Gerek altyapı, yol, içme suyu türünde çalışmalarımız oldu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Hasköy ilçesi Muşun ilçeleri içerisinde altyapı olarak, yol olarak ve diğer hizmetler anlamında özellikle köylerimiz artık belli bir standardın çok fazla üzerine çıktılar. Bundan sonra edindiğimiz kaynakları artık ciddi sorunlarımız kalmadığı için köylerimizin artık estetik anlamda güzelleştirilmesi türünde parke taşı, çevre düzenlemesi, kent oturma grupları, mesire alanları gibi hizmetlerde kullanmaktayız. Bu noktada tabi Sayın Valimizin Hasköy ilçesine beslemiş olduğu güzel hisler ve yaptığı pozitif ayrımcılık neticesinde de sağ olsunlar bizim kendi KÖYDES ödeneğimiz dışında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden de Sayın Valimizin birçok ek olarak gönderdiği ödeneklerle de birçok yatırımımız tamamlandı. Şu an yatırımlarımız devam etmekte. Köylerimizde ciddi bir sorun olduğunu düşünmemekteyim. Tüm köylerimizin okul önleri, köy meydanı, cami önü tarzı eksikliklerin tamamı yapılıp tamamlandı. Köylerimiz gezildiği zaman zaten bu saydıklarımız çok rahatlıkla görülebilir. Sadece 2016 yılı içerisinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kaynakları dahil olmak üzere yaklaşık eski deyimle 1 trilyon para 17 köyümüzün ihtiyaçları için harcandı. Bu 1 trilyon para 17 adet köy için ovada bulunan ciddi bir rakam, zaten yapılan işler kendini göstermekte. Bunun dışında bizim kendi imkanlarımızla ayrıca yardımsever kişilerden temin ettiğimiz kaynaklarımızla da okullarımız çok fazla güzelleştirildi. Gerek okul bahçesi içi olsun, çevre duvarları olsun, boya işi olsun bunlarda tamamlandı dedi.

HASKÖYE YENİ YURT

Hasköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan yurt ödeneğinin hazır olduğunu ifade eden Göktürk, 4,5 milyon TL ödeneği bulunan yurdumuzun da ödeneği gelmiş bulunmakta. Önümüzdeki üç hafta içerisinde onunda ihalesine çıkacağız. Yine ilçe merkezimizde 200 kişilik özellikle kız çocuklarının kullanabileceği bir pansiyonumuzu da inşallah ihale ederek önümüzde ki yaz döneminde Hasköylülerimize kazandıracağız ifadelerini kullandı.

TEOG İÇİN CİDDİ KAYNAK TEMİN ETTİK

Son üç yıl içerisinde TEOG için özel bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Kaymakam Göktürk, Üç yıl önce göreve başladığımda TEOG değerlerine, diğer merkezi sınavla yapılan sınavları da hatırladığımızda gerçekten ilçemiz Muşta en sonuncu ilçeydi. Sağ olsunlar bir ekiple ve diğer çalışma arkadaşlarımızla beraber bu alanın üzerine düşerek ciddi kaynak temin ettik, ciddi ödeneklerimizi bu alana kanalize ettik. Tüm okullarımızdaki öğrencilerimize ciddi kitap setleri aldık. Öğretmenlerimizin de ciddi takibi ve gayretiyle bunların meyvelerini aldık, almaya da devam edeceğimizi düşünüyorum. Bizden sonraki arkadaşlarımızda bu alanda bu ivmeyi devam ettirirse Hasköyün Muşta birinci derece öncelikli ilçe olacağını, hak ettiği noktaya geleceğini düşünüyorum. Tabi bu başarının çoğu öğretmenlerimizin emek ve gayretiyle gerçekleşti. Bizler sadece kaynak, kitap desteği ve kurslar düzenledik. Ben tekrar tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

6 MİLYON 400 BİN TL PARA DAĞITTIK

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Hasköylü vatandaşlara çok ciddi derecede kaynak sağladıklarını kaydeden Göktürk, konuşmasına şöyle devam etti:

Sadece 2016 yılı içerisinde yaz döneminden bugüne kadar yaklaşık 350 bin TL 70 ailemizin gerek çatı, kapı, sıva gibi çalışmalarına harcandı. Yani kendi imkanlarıyla evlerine başlayıp da belli bir noktaya getiren vatandaşlarımıza 350 bin TL kaynak sağladık. Kimi vatandaşımıza 3 bin, kimisine 4 bin TL ayni yardım şeklinde kapılarını, pencerelerini yaptırıp daha sonra kaynağı aktarma şeklinde harcamalar yaptık. Kömür olarak 4 bin 500 ton, yani 4 bin 500 ailemizin evine birer tondan yakacak yardımı yaptık. Bu noktada yoksul ve mağdur olan vatandaşlarımızın yakacaklarını temin ettik. 2016 yılı içerisinde ev yardımı olsun, nakdi yardım olsun, eğitim yardımı olsun Hasköy'e ödediğimiz rakam 6 milyon 400 bin TLdir. Ocak ayından kasım ayı sonuna kadar biz Hasköye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından tam 6 milyon 400 bin TL nakit olarak para dağıttık. Bu gerçekten ciddi bir rakam; Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Ben bu rakamların bilinmesini istiyorum. Hükümetimizin, devletimizin ilçemize bu anlamda asıl görülmeyen, konuşulmayan bu derecede ciddi rakamlar aktarması söz konusu. Sosyal devlet olma ilkesi gereği olarak hükümetimiz son 14 yıl içerisinde gerek engelli aile olsun, gerek bunlara bakım aylığı olsun, gerek eğitim şart nakit transferi anlamında çocuğunu okula gönderen, düzenli olarak her ay sağlık ocağında çocuğunu kontrol eden annelerimize olsun, düzenli her ay gelir ödenmekte. Gerçekten annelerimizde elde ettikleri bu kaynakları çocuklarına harcamakta. Bu güzel bir yöntem. Bizler de bunun takipçisiyiz. Bunlarda ilçemizin eğitim değerlerine de yansımakta. Güzel hizmetler. Tabi ki toplumun dezavantajlı kesimlerinin desteklenmesi lazım. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da hükümetimizin gönderdiği bu kaynaklarla bu insanları asgari bir standarda yaklaştırma noktasında çok ciddi katkı sağlamakta. Bizde de sürekli durumu çok kötü olan yaklaşık 50 ailemiz var. Bu ailelerimize hem kendi kaynağımız olsun, hem de hayırsever giyim kuruluşları olsun, büyük metropollerdeki yardım dernekleri olsun onlardan gelen yardımları da sürekli bu ailelere dağıtmaktayız. Güzel hizmetler veriyoruz, emeği geçenlere ve hükümetimize teşekkür ediyoruz.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
545137
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..