Muş Korkut Haber: Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor
Muş Korkut haber. Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Güncel Muş Haberleri

16:07 Kayak Evine "suni kar" Makinesi desteği
16:02 Mşü, toplantıya ev sahipliği yaptı
16:01 37 gün sonra yoğun bakımdan çıktı
15:59 Şentürk, muhtarlarla bir araya geldi
14:56 Milli Biathlon ve Kayaklı koşu Sporcularımız, Hazırlık Kampında
14:55 Gençlik merkezi´nde voleybol eğitimi
14:54 Varto'da 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü
14:52 Bu memlekette ezan susmayacak, bayrak inmeyecek
07:17 Badminton sporuna yoğun ilgi
07:13 Varto'da Tercih danışmanlık büroları kuruldu
07:10 4 kritik ameliyatı başarıyla tamamladı
07:09 Fatih ışık, türk parkurunda üçüncü oldu
17:19 “Milli Gururumuz Akbingöl U20’de yine şov yaptı”
15:03 Süne (YKS) Tercihleri İle İlgili Açıklama Yaptı
14:57 Sporcularımız Takım Halinde Türkiye 2.si Oldu
14:55 Kursiyer kadınlar, eserlerini sergiledi
14:55 Gittiği her şehirde bir fidan dikiyor
14:55 Korkunç kazada bir aile yaşamını yitirdi
14:54 Alparslan-2 barajı kente hayat verecek
09:45 Pony Club Şehrimize Geldi
09:34 Aksoy´a teşekkür ziyareti
09:33 Lgs birincilerine Gündüzöz´den tebrik
09:33 Muş Spor (Menderes) transfere hızlı başladı
09:32 EMİNE AKBİNGÖL 5 BİN METREDE BİRİNCİ OLDU
09:31 Yaz spor okulları başlıyor
19:07 Zorlu patos mesaisi
19:06 Yılsonu değerlendirme toplantısı
15:37 İnşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı
15:15 Yürek yakan çağrı! yardım bekliyor
14:43 Fabrika gibi kaz üretimi yapıyorlar
13:09 3 aylık yaz tatiline merhaba dediler
13:07 Hayali gerçek olacak
13:03 Minikler kamp yaptı
07:37 Muş Cumhuriyet Başsavcısı Değişti
19:16 Merhamet Teşkilatı’ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım
11:50 TKF yeni sezon için toplandı
11:36 Geleceğe mektup yazdılar
11:34 130 minik sporcu kuşak sınavına girdi
11:34 Ak parti'lilerden 27 mayıs tepkisi
11:33 Demiryolu bekçilerinin zorlu ramazan mesaisi
Dostx  06.10.16 09:33 | Hit : 421  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Muş Belediye Başkanlığının katı atık tesisi için önemli bir mesafe kat ettiğini belirten Başkan Asya, Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi dedi

Muş Belediyesi, 2016 yılı Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Muş Belediyesinde Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Asya, Eylül ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Mevsim şartlarından dolayı çalışmaların hızlandırıldığını kaydeden Başkan Asya, kış mevsiminde vatandaşların sorun yaşamaması için yapımı devam eden çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Karşıyaka bölgesindeki çalışmaların tamamlama aşamasına geldiğini belirten Başkan Asya, Karşıyaka mevkiindeki alt yapı çalışmaları tamamlandı. Ekiplerimiz üst yapı çalışmalarını da bitirme aşamasına geldi. İhtiyaca cevap vermeyen köprünün yenilenmesi için çalışmalarımızı başlattık. Köprünün yapımı tamamlandı. Söz konusu yoldaki dolgu ve düzenleme çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yine o güzergahtaki yeni yol açma çalışmalarımız ile Karni Deresi Rekreasyon projemiz de devam ediyor dedi.

SSK Caddesindeki çalışmalarda da sona gelindiğini kaydeden Başkan Asya, Yol söküm çalışmamızın ardından alt yapı döşemelerine başladık. Vedaşın elektrik döşemeleri bitmek üzere. Hemen ardından biz üst yapı döşemelerimize başlayacağız. İnşallah kısa bir sürede bu yolu da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Taşo bölgesindeki eksikliklerin birçoğunu giderdik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda mezarlık bölgesinde artık sorun yaşanmıyor. Bu bizi çok mutlu etti. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarındaki genişletme çalışmasının tamamlanması ile söz konusu bölgenin çehresi tamamen değişmiş olacak. Bununla beraber genel olarak yol bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Muratpaşa Mahallesindeki Eski sebze ve meyve hali ile Sunay Mahallesindeki Eski Semt Pazarının yerine bilgi evleri yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde temellerini attığımız projelerimizin inşaat çalışmaları devam etmektedir. Bununla beraber Eski Hükümet Konağının restorasyon çalışması tamamlandı. Bir ay içerisinde tamamen kullanıma başlanacak. Kent genelinde park ve bahçe alanlarında ciddi çalışmalarımız oldu. Projelendirdiğimiz yeşil alanlar haricinde atıl durumdaki yerleri de değerlendiriyoruz. İl Müftülüğü hizmet binası ile Lale Camii arasındaki alanı da bu şekilde kullanarak Vali Feridun Gültekin Parkını kurduk. Vatandaşlarımızın dinlenebileceği ve iyi vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. 29 Eylül tarihinde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yapım işinin ihalesi yenilendi. Temennimiz bu ihalenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için halkımıza söz verdik. Dolayısıyla kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanmasını ve ilkbahar mevsimi ile ilk kazmanın vurulmasını umuyoruz. Bayraklı tepedeki çevre düzen plan değişikliğimiz onaylandı. O bölgedeki 300 hektarlık alanın imara açılması ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Şehirlerarası terminal projemizin ihale sürecini tamamladık. Yüklenici firmaya iş teslimi yapılarak çalışmalara başlandı. İçme suyu ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanımıza talebimizi sunduk. 2018 yılı programına alınan projenin 2017 yılına alınması için gerekli çalışmanın yapılacağı söyledi. Katı Atık Bertaraf tesisi ile ilgili belli bir mesafe kat ettik. Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi. Ancak bu süre içerisinde çöplerin eski sistemle depolanmaması için çalışma başlattık. Bitlis Katı Atık tesisinde elektrik üretimine geçildiğinden haliyle çöp ihtiyaçları oluyor. Biz kendi tesisimizi kurana kadar çöplerin oraya taşınması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sıkıştırma ve taşıma araçlarımızı önümüzdeki günlerde teslim alacağız. Allahın izniyle bu çalışmamızla vahşi depolamadan kurtulmuş olacağız. Bu duygularla Ekim ayı meclis toplantımızda alınacak kararların özelde ilimizin, genelde bölgemizin ve ülkemizin hayrına vesile olmasını dilerim.

Başkan Asyanın konuşmasının ardından, toplantıya katılan vatandaşlar istek ve şikâyetlerini dile getirdi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
612371
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.22 saniyede hazırlanmıştır..