Muş Korkut Haber: Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor
Muş Korkut haber. Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Güncel Muş Haberleri

08:26 Özel çocuklar gönüllerince eğlendi
08:25 Muş´ta yakalandı
08:25 Tarihi ilçeye vali gündüzöz´den ziyaret
10:57 Dağ Kayağı Eğitimi Devam Ediyor
10:51 Nevruz Türk milletinin sahip olduğu Kültürdür
10:49 Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelindi
10:48 MŞÜ, Türkiye üçüncüsü oldu
10:28 THOF Destek verenleri unutmadı
10:27 Zaferin 104. yıldönümü kutlanıyor
10:26 Kaçmazdan yaşlı ve yardıma muhtaç ailelere ziyaret
10:25 Devletimiz tüm imkanlarını seferber ediyor
12:50 Futsal turnuvası final maçı yapıldı
12:49 Genç ofis´ kuruldu
12:46 Kaçmaz 'Dirilişten kurtuluşa Çanakkale'
11:16 Süne ' Bir Ruhtur Çanakkale'
11:08 Yürüyüş ve saldırıya tügva´dan tepki
11:07 Şehitler için mevlid okutuldu
11:06 Mşüde dünya pi günü etkinliği
14:43 Yıldız Kızlar Futsal Müsabakaları sona Erdi
14:41 TKDK varto da tanıtım toplantısı yaptı
14:40 Kaz yetiştiriciliği çalıştayı ve kaz günü
14:20 KAYAKLI KOŞUDA TÜRKİYE 2. Sİ OLDUK
14:19 MŞÜ şampiyonlukla döndü
14:19 Varto´da kutlama ve uğurlama etkinliği
14:18 Fuat oktay´dan tarihi ilçeye ziyaret
21:54 'İstiklal Marşı, Türk Milletinin Onuru ve Namusudur'
21:42 Ambulans dağıtımı ve sağlık panayırı
21:40 Milli Sporcularımız ödüllendirildi
21:39 Ziraat mühendisleri teknik eğitimi sona erdi
21:37 Kalifiye eleman yetiştirme ekosisteminin sürdürülebilir sanayinin gelişimine etkisi
08:25 NARKO-MUŞ Göz Açtırmıyor
08:24 Su sayacı hırsızları yakalandı
08:23 Varto´da tiyatro gösterimi
08:23 Muş belediyesi´nde son toplantı
09:40 Kaymakam uzan, kız öğrencilerle buluştu
09:40 Malmüdiresi kara´dan kaçmaz´a ziyaret
09:39 50 öğrenci geziye gönderildi
09:39 MŞÜ de islami ilimler zirvesi yapıldı
15:14 Kaymakam Kaçmaz’dan Müftüye Veda Yemeği
13:44 Muş’ta Bahçeşehir Koleji açılıyor!
Dostx  06.10.16 09:33 | Hit : 380  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Muş Belediye Başkanlığının katı atık tesisi için önemli bir mesafe kat ettiğini belirten Başkan Asya, Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi dedi

Muş Belediyesi, 2016 yılı Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Muş Belediyesinde Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Asya, Eylül ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Mevsim şartlarından dolayı çalışmaların hızlandırıldığını kaydeden Başkan Asya, kış mevsiminde vatandaşların sorun yaşamaması için yapımı devam eden çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Karşıyaka bölgesindeki çalışmaların tamamlama aşamasına geldiğini belirten Başkan Asya, Karşıyaka mevkiindeki alt yapı çalışmaları tamamlandı. Ekiplerimiz üst yapı çalışmalarını da bitirme aşamasına geldi. İhtiyaca cevap vermeyen köprünün yenilenmesi için çalışmalarımızı başlattık. Köprünün yapımı tamamlandı. Söz konusu yoldaki dolgu ve düzenleme çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yine o güzergahtaki yeni yol açma çalışmalarımız ile Karni Deresi Rekreasyon projemiz de devam ediyor dedi.

SSK Caddesindeki çalışmalarda da sona gelindiğini kaydeden Başkan Asya, Yol söküm çalışmamızın ardından alt yapı döşemelerine başladık. Vedaşın elektrik döşemeleri bitmek üzere. Hemen ardından biz üst yapı döşemelerimize başlayacağız. İnşallah kısa bir sürede bu yolu da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Taşo bölgesindeki eksikliklerin birçoğunu giderdik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda mezarlık bölgesinde artık sorun yaşanmıyor. Bu bizi çok mutlu etti. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarındaki genişletme çalışmasının tamamlanması ile söz konusu bölgenin çehresi tamamen değişmiş olacak. Bununla beraber genel olarak yol bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Muratpaşa Mahallesindeki Eski sebze ve meyve hali ile Sunay Mahallesindeki Eski Semt Pazarının yerine bilgi evleri yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde temellerini attığımız projelerimizin inşaat çalışmaları devam etmektedir. Bununla beraber Eski Hükümet Konağının restorasyon çalışması tamamlandı. Bir ay içerisinde tamamen kullanıma başlanacak. Kent genelinde park ve bahçe alanlarında ciddi çalışmalarımız oldu. Projelendirdiğimiz yeşil alanlar haricinde atıl durumdaki yerleri de değerlendiriyoruz. İl Müftülüğü hizmet binası ile Lale Camii arasındaki alanı da bu şekilde kullanarak Vali Feridun Gültekin Parkını kurduk. Vatandaşlarımızın dinlenebileceği ve iyi vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. 29 Eylül tarihinde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yapım işinin ihalesi yenilendi. Temennimiz bu ihalenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için halkımıza söz verdik. Dolayısıyla kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanmasını ve ilkbahar mevsimi ile ilk kazmanın vurulmasını umuyoruz. Bayraklı tepedeki çevre düzen plan değişikliğimiz onaylandı. O bölgedeki 300 hektarlık alanın imara açılması ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Şehirlerarası terminal projemizin ihale sürecini tamamladık. Yüklenici firmaya iş teslimi yapılarak çalışmalara başlandı. İçme suyu ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanımıza talebimizi sunduk. 2018 yılı programına alınan projenin 2017 yılına alınması için gerekli çalışmanın yapılacağı söyledi. Katı Atık Bertaraf tesisi ile ilgili belli bir mesafe kat ettik. Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi. Ancak bu süre içerisinde çöplerin eski sistemle depolanmaması için çalışma başlattık. Bitlis Katı Atık tesisinde elektrik üretimine geçildiğinden haliyle çöp ihtiyaçları oluyor. Biz kendi tesisimizi kurana kadar çöplerin oraya taşınması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sıkıştırma ve taşıma araçlarımızı önümüzdeki günlerde teslim alacağız. Allahın izniyle bu çalışmamızla vahşi depolamadan kurtulmuş olacağız. Bu duygularla Ekim ayı meclis toplantımızda alınacak kararların özelde ilimizin, genelde bölgemizin ve ülkemizin hayrına vesile olmasını dilerim.

Başkan Asyanın konuşmasının ardından, toplantıya katılan vatandaşlar istek ve şikâyetlerini dile getirdi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
83894
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..