Muş Korkut Haber: Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor
Muş Korkut haber. Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Güncel Muş Haberleri

14:22 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI ALİ OTO MUŞ'TA
14:20 Sakık, parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu.
21:04 Çobanoğlu Kayak federasyonu Kuruluna secildi
15:17 BASIN EMEKTARLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ
14:29 Muş Kayak Merkezi'nde sezon hazırlıkları tamamlandı.
14:27 Vali ilker gündüzöz´den sosyal yardım açıklaması
14:26 Köylülerin yakaladığı kurt doğaya geri bırakıldı
14:26 Hdp´nin adayı sırrı sakık
14:25 Kaymakam, gençlerle buluştu
14:24 2018 yılında 464 bin kişi uçakla yolculuk yaptı
15:37 Tezgahlardaki balığa yoğun ilgi
15:36 MŞÜ pilot projesini tanıttı
15:35 Kandırılmış gençlerin geri dönmesini istiyoruz
15:35 Öğrencilerden Anlamlı 'Yerli Malı' Kutlaması
08:49 Muş Dahil 9 ilin Emniyet müdürü değişti
16:20 Muş'ta Hırsızlık Operasyonu
14:52 Okul önlerinde asayiş uygulaması
14:51 MŞÜ de Bir yeni bölüm, 12 yeni program
14:49 Futbol turnuvası sona erdi
14:49 6 kişi tutuklandı
19:17 KÖYDE MAHSUR KALAN ÖĞRETMENLER KURTARILDI
13:05 VALİ GÜNDÜZÖZ MİLLİ SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
13:04 Polis, televizyon hırsızını yakaladı
13:03 Mşü rektörü polat, bu gurur hepimizin!
13:03 Engellileri anlamak için parkur kurdular
10:27 Avrupa Kros Şampiyonası'nda 2 altın
09:54 Şehit Yılmaz, kabri başında anıldı
09:53 Terör operasyonu: 28 yakalama
09:53 Özdemir AK Parti'den İl Genel Meclis üyesi aday adayı oldu
16:17 Dünyanın En iyisi Türk tütünü
16:15 Uyuşturucuya karşı uyuma projesi
16:14 Şehit binbaşının eşinden güvenlik güçlerine teşekkür
12:29 Aşar MHP'den Başvurusunu Yaptı
12:59 Engelli öğrenciler, temsili polis oldu
12:57 Vali İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.
12:55 İpkin "Meclis Üyesi olmaya Adayım"
09:36 Sendika üyelerinden polat´a ziyaret
09:35 Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmıyor
09:35 Binbaşı arslan kulaksız'ı şehit eden terörist etkisiz hale getirildi
09:41 Kış Lastiği Takmayı İhmal Etmeyin
Dostx  06.10.16 09:33 | Hit : 352  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Katı atık tesisi Korkut'ta kuruluyor

Muş Belediye Başkanlığının katı atık tesisi için önemli bir mesafe kat ettiğini belirten Başkan Asya, Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi dedi

Muş Belediyesi, 2016 yılı Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Muş Belediyesinde Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Asya, Eylül ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Mevsim şartlarından dolayı çalışmaların hızlandırıldığını kaydeden Başkan Asya, kış mevsiminde vatandaşların sorun yaşamaması için yapımı devam eden çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Karşıyaka bölgesindeki çalışmaların tamamlama aşamasına geldiğini belirten Başkan Asya, Karşıyaka mevkiindeki alt yapı çalışmaları tamamlandı. Ekiplerimiz üst yapı çalışmalarını da bitirme aşamasına geldi. İhtiyaca cevap vermeyen köprünün yenilenmesi için çalışmalarımızı başlattık. Köprünün yapımı tamamlandı. Söz konusu yoldaki dolgu ve düzenleme çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yine o güzergahtaki yeni yol açma çalışmalarımız ile Karni Deresi Rekreasyon projemiz de devam ediyor dedi.

SSK Caddesindeki çalışmalarda da sona gelindiğini kaydeden Başkan Asya, Yol söküm çalışmamızın ardından alt yapı döşemelerine başladık. Vedaşın elektrik döşemeleri bitmek üzere. Hemen ardından biz üst yapı döşemelerimize başlayacağız. İnşallah kısa bir sürede bu yolu da vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Taşo bölgesindeki eksikliklerin birçoğunu giderdik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda mezarlık bölgesinde artık sorun yaşanmıyor. Bu bizi çok mutlu etti. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarındaki genişletme çalışmasının tamamlanması ile söz konusu bölgenin çehresi tamamen değişmiş olacak. Bununla beraber genel olarak yol bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Muratpaşa Mahallesindeki Eski sebze ve meyve hali ile Sunay Mahallesindeki Eski Semt Pazarının yerine bilgi evleri yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde temellerini attığımız projelerimizin inşaat çalışmaları devam etmektedir. Bununla beraber Eski Hükümet Konağının restorasyon çalışması tamamlandı. Bir ay içerisinde tamamen kullanıma başlanacak. Kent genelinde park ve bahçe alanlarında ciddi çalışmalarımız oldu. Projelendirdiğimiz yeşil alanlar haricinde atıl durumdaki yerleri de değerlendiriyoruz. İl Müftülüğü hizmet binası ile Lale Camii arasındaki alanı da bu şekilde kullanarak Vali Feridun Gültekin Parkını kurduk. Vatandaşlarımızın dinlenebileceği ve iyi vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. 29 Eylül tarihinde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yapım işinin ihalesi yenilendi. Temennimiz bu ihalenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için halkımıza söz verdik. Dolayısıyla kış mevsiminde ihale sürecinin tamamlanmasını ve ilkbahar mevsimi ile ilk kazmanın vurulmasını umuyoruz. Bayraklı tepedeki çevre düzen plan değişikliğimiz onaylandı. O bölgedeki 300 hektarlık alanın imara açılması ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Şehirlerarası terminal projemizin ihale sürecini tamamladık. Yüklenici firmaya iş teslimi yapılarak çalışmalara başlandı. İçme suyu ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanımıza talebimizi sunduk. 2018 yılı programına alınan projenin 2017 yılına alınması için gerekli çalışmanın yapılacağı söyledi. Katı Atık Bertaraf tesisi ile ilgili belli bir mesafe kat ettik. Yeni tesisin kurulması için Kümbette 550 dönümlük arazi tahsis edildi. Ancak bu süre içerisinde çöplerin eski sistemle depolanmaması için çalışma başlattık. Bitlis Katı Atık tesisinde elektrik üretimine geçildiğinden haliyle çöp ihtiyaçları oluyor. Biz kendi tesisimizi kurana kadar çöplerin oraya taşınması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sıkıştırma ve taşıma araçlarımızı önümüzdeki günlerde teslim alacağız. Allahın izniyle bu çalışmamızla vahşi depolamadan kurtulmuş olacağız. Bu duygularla Ekim ayı meclis toplantımızda alınacak kararların özelde ilimizin, genelde bölgemizin ve ülkemizin hayrına vesile olmasını dilerim.

Başkan Asyanın konuşmasının ardından, toplantıya katılan vatandaşlar istek ve şikâyetlerini dile getirdi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
148258
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.11 saniyede hazırlanmıştır..