Muş Hasköy Haber: Altay yatırımları anlattı
Muş Hasköy haber. Altay yatırımları anlattı

Güncel Muş Haberleri

13:09 3 aylık yaz tatiline merhaba dediler
13:07 Hayali gerçek olacak
13:03 Minikler kamp yaptı
07:37 Muş Cumhuriyet Başsavcısı Değişti
19:16 Merhamet Teşkilatı’ndan İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım
11:50 TKF yeni sezon için toplandı
11:36 Geleceğe mektup yazdılar
11:34 130 minik sporcu kuşak sınavına girdi
11:34 Ak parti'lilerden 27 mayıs tepkisi
11:33 Demiryolu bekçilerinin zorlu ramazan mesaisi
15:51 Muşlu hukukçu ABD’de okul birincisi oldu
15:41 Okul Dışarıda Günü’nde 150 Çocuk Derslerini Açık Havada Yaptı
15:39 6 ay içerisinde, 6 milyon tl harcama
15:39 Vartolu öğrenciler il birincisi oldu
15:37 Makinalarını iş yerinde sergiliyor
12:13 Şehit yakınları ve gazilerle iftar
12:12 Kaçmaz Ve Süne öğrencilerle İftarda buluştu
12:11 Ramazan'da spor ve beslenme nasıl olmalıdır?
12:09 Köy öğrencileri kütüphane ile buluşuyor
12:09 Boğulan Gencin cansız bedeni nehirden çıkarıldı
15:08 Muş’ta terör örgütü sığınakları imha edildi
15:08 Yetiştirme yurdu spor kulübü, bölge şampiyonu oldu
15:07 Köy çocukları unutulmaz bir gün yaşadı
15:07 Dezavantajlı kadınlar çeyiz ürünleri üretiyor
12:46 Varto'da 'TÜBİTAK Bilim Fuarı' sergisi
12:10 Polisten öğrencilere trafik eğitimi
12:09 HDP´li Koçyiğit´ten Koca´ya soru önergesi
12:08 Muş lalesi, ovayı süslemeye başladı
12:07 Okullar arası satranç turnuvası
12:07 Kudüs ile ilgili yazılan her satır değerlidir
12:06 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI MUŞ´TA
21:53 Varto Kaymakamlığı Belediye Çalışmalarını Anlattı
21:34 Ödüllü meal-hadis yarışması sınavı sona erdi
21:32 Uçkun tezgâhlardaki yerini aldı
16:03 Okullar arası futsal turnuvası sona erdi
16:03 Pedallar sağlıklı bir yaşam için dönecek
16:02 Rektör polat, eleştiri yöntemi değildir
16:01 Bahar mevsiminde karla mücadele
21:50 Polis memuru memleketinde toprağa verildi
21:44 23 nisan coşkuyla kutlandı
Dostx  07.09.16 18:57 | Hit : 602  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Altay yatırımları anlattı

Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay bilgilendirmede bulundu.

    Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırımlara değinen Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, 2016 yılı yatırım programı kapsamında ilçede çok önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

17 köyün yolunun asfaltlandığını ve ulaşımın ciddi oranda rahatladığını ifade eden Altay, asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Yerkaya, Karakütük, Azıklı, Sarıbahçe, Ortanca, Gökyazı, Büvetli ve Koç Köylerinde 7 bin 500 metrekare kilitli parke döşeme çalışmalarının tamamlandığını, 2015 yılında 12 köyde aynı hizmetin gerçekleştirildiğini kaydeden Altay, İl Özel İdaresinin 2016 yılı yatırım çalışmalarının ilçede ve ilçeye bağlı köylerde tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Yerkaya Köyünde devam eden kilitli parke döşeme çalışmalarını inceleyen Altay, burada yaptığı açıklamada yolların çamurlu olduğu 10 köyde 2015 yılı itibariyle bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Bu yıl 7 köyün daha çamur sorunundan kurtulduğunu ifade eden Altay: Azıklı, Otaç, Karakütük, Böğürdelen, Eşmepınar ve Yukarıüçdam ile Aşağıüçdam köylerimizde şu anda 10,2 kilometre birinci kat statik kaplama asfalt çalışmalarımız devam ediyor ve bu çalışmalar vatandaşımızı çok ciddi anlamda memnun etmektedir dedi.

Umurca ve Koç Köylerimizin İçme Suyu Sorunu Var Hasköy İlçesi´ne bağlı Dağdibi, Büvetli ve Otaç Köylerinin içme suyu sorununun ortadan kalktığını ifade eden Altay, şu an Umurca ve Koç köylerinde içme sorunu olduğunu, nedeninin su kaynağının yetersizliği olduğunu belirtti.

Bu sene ise içme suyu sorunu olan Büvetli köyümüzü de yatırım programına alarak şebeke sorunu giderilmiş ve su sorunu ortadan kaldırılmıştır diyen Altay: Şu anda ilçemize bağlı Umurca ve Koç köylerimizin içme suyu sorunu var. Bu sorun ise su kaynağı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Bunun için belirlenecek olan yerlere sondaj için keşif bedelleri çıkarıldı ve ihale aşamasına getirildi. Önümüzdeki günlerde de bu sıkıntıyı vurulacak sondajlarla gidermiş olacağız ifadelerini kullandı. 44 Derslik Yapıldı Konuşmasının devamında ilçe genelindeki eğitim yatırımlarına yer veren Altay, ilçe merkezinde 32, Dağdibi Köyünde ise 12 derslik yapıldığını söyledi.

Bu eksikliklerin giderilmesinde Vali Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in önemli destekleri olduğunu ifade eden Altay: Hasköy İlçe merkezinde 32 derslik bir ihtiyacımız vardı ve Dağdibi köyümüzde de 12 dersliğe ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek Beyin girişimleri ile bu sıkıntımızda giderilmiş olacaktır. Şu anda ilgili derslikler için yer tespit çalışmaları yapılmıştır ve milli eğitime teslim edilmiştir dedi. 2023 Vizyonuna Uygun Yatırımların Devam Etmesi Gerekiyor İlçenin tüm köylerinde altyapı, kilitli parke taşı, içme suyu, yol ve eğitim sorunlarının giderilmesi adına yerel yönetimler olarak çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını da belirten Altay: Tabi yapılan hizmetler takdire şayan olup ancak yeterli olarak görmüyoruz.

Çünkü hükümetimizin ve devletimizin 2023 vizyonuna uygun yatırımların devam etmesi gerekiyor. Her geçen gün farklı yatırımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bu amaçla hükümetimizin verdiği desteklerle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Muş ilimiz ve özelinde Hasköy ilçemizde yapılan yatırımlardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere Sayın Valimiz Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, İl Genel Meclisimize, İlçe Kaymakamımız Hüseyin Göktürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
685953
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..