Muş Hasköy Haber: Altay yatırımları anlattı
Muş Hasköy haber. Altay yatırımları anlattı

Güncel Muş Haberleri

14:22 KAYAK FEDERASYONU BAŞKANI ALİ OTO MUŞ'TA
14:20 Sakık, parti binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu.
21:04 Çobanoğlu Kayak federasyonu Kuruluna secildi
15:17 BASIN EMEKTARLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ
14:29 Muş Kayak Merkezi'nde sezon hazırlıkları tamamlandı.
14:27 Vali ilker gündüzöz´den sosyal yardım açıklaması
14:26 Köylülerin yakaladığı kurt doğaya geri bırakıldı
14:26 Hdp´nin adayı sırrı sakık
14:25 Kaymakam, gençlerle buluştu
14:24 2018 yılında 464 bin kişi uçakla yolculuk yaptı
15:37 Tezgahlardaki balığa yoğun ilgi
15:36 MŞÜ pilot projesini tanıttı
15:35 Kandırılmış gençlerin geri dönmesini istiyoruz
15:35 Öğrencilerden Anlamlı 'Yerli Malı' Kutlaması
08:49 Muş Dahil 9 ilin Emniyet müdürü değişti
16:20 Muş'ta Hırsızlık Operasyonu
14:52 Okul önlerinde asayiş uygulaması
14:51 MŞÜ de Bir yeni bölüm, 12 yeni program
14:49 Futbol turnuvası sona erdi
14:49 6 kişi tutuklandı
19:17 KÖYDE MAHSUR KALAN ÖĞRETMENLER KURTARILDI
13:05 VALİ GÜNDÜZÖZ MİLLİ SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
13:04 Polis, televizyon hırsızını yakaladı
13:03 Mşü rektörü polat, bu gurur hepimizin!
13:03 Engellileri anlamak için parkur kurdular
10:27 Avrupa Kros Şampiyonası'nda 2 altın
09:54 Şehit Yılmaz, kabri başında anıldı
09:53 Terör operasyonu: 28 yakalama
09:53 Özdemir AK Parti'den İl Genel Meclis üyesi aday adayı oldu
16:17 Dünyanın En iyisi Türk tütünü
16:15 Uyuşturucuya karşı uyuma projesi
16:14 Şehit binbaşının eşinden güvenlik güçlerine teşekkür
12:29 Aşar MHP'den Başvurusunu Yaptı
12:59 Engelli öğrenciler, temsili polis oldu
12:57 Vali İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.
12:55 İpkin "Meclis Üyesi olmaya Adayım"
09:36 Sendika üyelerinden polat´a ziyaret
09:35 Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmıyor
09:35 Binbaşı arslan kulaksız'ı şehit eden terörist etkisiz hale getirildi
09:41 Kış Lastiği Takmayı İhmal Etmeyin
Dostx  07.09.16 18:57 | Hit : 505  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Altay yatırımları anlattı

Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay bilgilendirmede bulundu.

    Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırımlara değinen Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, 2016 yılı yatırım programı kapsamında ilçede çok önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

17 köyün yolunun asfaltlandığını ve ulaşımın ciddi oranda rahatladığını ifade eden Altay, asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Yerkaya, Karakütük, Azıklı, Sarıbahçe, Ortanca, Gökyazı, Büvetli ve Koç Köylerinde 7 bin 500 metrekare kilitli parke döşeme çalışmalarının tamamlandığını, 2015 yılında 12 köyde aynı hizmetin gerçekleştirildiğini kaydeden Altay, İl Özel İdaresinin 2016 yılı yatırım çalışmalarının ilçede ve ilçeye bağlı köylerde tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Yerkaya Köyünde devam eden kilitli parke döşeme çalışmalarını inceleyen Altay, burada yaptığı açıklamada yolların çamurlu olduğu 10 köyde 2015 yılı itibariyle bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Bu yıl 7 köyün daha çamur sorunundan kurtulduğunu ifade eden Altay: Azıklı, Otaç, Karakütük, Böğürdelen, Eşmepınar ve Yukarıüçdam ile Aşağıüçdam köylerimizde şu anda 10,2 kilometre birinci kat statik kaplama asfalt çalışmalarımız devam ediyor ve bu çalışmalar vatandaşımızı çok ciddi anlamda memnun etmektedir dedi.

Umurca ve Koç Köylerimizin İçme Suyu Sorunu Var Hasköy İlçesi´ne bağlı Dağdibi, Büvetli ve Otaç Köylerinin içme suyu sorununun ortadan kalktığını ifade eden Altay, şu an Umurca ve Koç köylerinde içme sorunu olduğunu, nedeninin su kaynağının yetersizliği olduğunu belirtti.

Bu sene ise içme suyu sorunu olan Büvetli köyümüzü de yatırım programına alarak şebeke sorunu giderilmiş ve su sorunu ortadan kaldırılmıştır diyen Altay: Şu anda ilçemize bağlı Umurca ve Koç köylerimizin içme suyu sorunu var. Bu sorun ise su kaynağı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Bunun için belirlenecek olan yerlere sondaj için keşif bedelleri çıkarıldı ve ihale aşamasına getirildi. Önümüzdeki günlerde de bu sıkıntıyı vurulacak sondajlarla gidermiş olacağız ifadelerini kullandı. 44 Derslik Yapıldı Konuşmasının devamında ilçe genelindeki eğitim yatırımlarına yer veren Altay, ilçe merkezinde 32, Dağdibi Köyünde ise 12 derslik yapıldığını söyledi.

Bu eksikliklerin giderilmesinde Vali Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in önemli destekleri olduğunu ifade eden Altay: Hasköy İlçe merkezinde 32 derslik bir ihtiyacımız vardı ve Dağdibi köyümüzde de 12 dersliğe ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek Beyin girişimleri ile bu sıkıntımızda giderilmiş olacaktır. Şu anda ilgili derslikler için yer tespit çalışmaları yapılmıştır ve milli eğitime teslim edilmiştir dedi. 2023 Vizyonuna Uygun Yatırımların Devam Etmesi Gerekiyor İlçenin tüm köylerinde altyapı, kilitli parke taşı, içme suyu, yol ve eğitim sorunlarının giderilmesi adına yerel yönetimler olarak çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını da belirten Altay: Tabi yapılan hizmetler takdire şayan olup ancak yeterli olarak görmüyoruz.

Çünkü hükümetimizin ve devletimizin 2023 vizyonuna uygun yatırımların devam etmesi gerekiyor. Her geçen gün farklı yatırımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bu amaçla hükümetimizin verdiği desteklerle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Muş ilimiz ve özelinde Hasköy ilçemizde yapılan yatırımlardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere Sayın Valimiz Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, İl Genel Meclisimize, İlçe Kaymakamımız Hüseyin Göktürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
561895
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.12 saniyede hazırlanmıştır..