Muş Hasköy Haber: Altay yatırımları anlattı
Muş Hasköy haber. Altay yatırımları anlattı

Güncel Muş Haberleri

08:26 Özel çocuklar gönüllerince eğlendi
08:25 Muş´ta yakalandı
08:25 Tarihi ilçeye vali gündüzöz´den ziyaret
10:57 Dağ Kayağı Eğitimi Devam Ediyor
10:51 Nevruz Türk milletinin sahip olduğu Kültürdür
10:49 Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelindi
10:48 MŞÜ, Türkiye üçüncüsü oldu
10:28 THOF Destek verenleri unutmadı
10:27 Zaferin 104. yıldönümü kutlanıyor
10:26 Kaçmazdan yaşlı ve yardıma muhtaç ailelere ziyaret
10:25 Devletimiz tüm imkanlarını seferber ediyor
12:50 Futsal turnuvası final maçı yapıldı
12:49 Genç ofis´ kuruldu
12:46 Kaçmaz 'Dirilişten kurtuluşa Çanakkale'
11:16 Süne ' Bir Ruhtur Çanakkale'
11:08 Yürüyüş ve saldırıya tügva´dan tepki
11:07 Şehitler için mevlid okutuldu
11:06 Mşüde dünya pi günü etkinliği
14:43 Yıldız Kızlar Futsal Müsabakaları sona Erdi
14:41 TKDK varto da tanıtım toplantısı yaptı
14:40 Kaz yetiştiriciliği çalıştayı ve kaz günü
14:20 KAYAKLI KOŞUDA TÜRKİYE 2. Sİ OLDUK
14:19 MŞÜ şampiyonlukla döndü
14:19 Varto´da kutlama ve uğurlama etkinliği
14:18 Fuat oktay´dan tarihi ilçeye ziyaret
21:54 'İstiklal Marşı, Türk Milletinin Onuru ve Namusudur'
21:42 Ambulans dağıtımı ve sağlık panayırı
21:40 Milli Sporcularımız ödüllendirildi
21:39 Ziraat mühendisleri teknik eğitimi sona erdi
21:37 Kalifiye eleman yetiştirme ekosisteminin sürdürülebilir sanayinin gelişimine etkisi
08:25 NARKO-MUŞ Göz Açtırmıyor
08:24 Su sayacı hırsızları yakalandı
08:23 Varto´da tiyatro gösterimi
08:23 Muş belediyesi´nde son toplantı
09:40 Kaymakam uzan, kız öğrencilerle buluştu
09:40 Malmüdiresi kara´dan kaçmaz´a ziyaret
09:39 50 öğrenci geziye gönderildi
09:39 MŞÜ de islami ilimler zirvesi yapıldı
15:14 Kaymakam Kaçmaz’dan Müftüye Veda Yemeği
13:44 Muş’ta Bahçeşehir Koleji açılıyor!
Dostx  07.09.16 18:57 | Hit : 541  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Altay yatırımları anlattı

Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay bilgilendirmede bulundu.

    Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırımlara değinen Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, 2016 yılı yatırım programı kapsamında ilçede çok önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

17 köyün yolunun asfaltlandığını ve ulaşımın ciddi oranda rahatladığını ifade eden Altay, asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Yerkaya, Karakütük, Azıklı, Sarıbahçe, Ortanca, Gökyazı, Büvetli ve Koç Köylerinde 7 bin 500 metrekare kilitli parke döşeme çalışmalarının tamamlandığını, 2015 yılında 12 köyde aynı hizmetin gerçekleştirildiğini kaydeden Altay, İl Özel İdaresinin 2016 yılı yatırım çalışmalarının ilçede ve ilçeye bağlı köylerde tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Yerkaya Köyünde devam eden kilitli parke döşeme çalışmalarını inceleyen Altay, burada yaptığı açıklamada yolların çamurlu olduğu 10 köyde 2015 yılı itibariyle bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Bu yıl 7 köyün daha çamur sorunundan kurtulduğunu ifade eden Altay: Azıklı, Otaç, Karakütük, Böğürdelen, Eşmepınar ve Yukarıüçdam ile Aşağıüçdam köylerimizde şu anda 10,2 kilometre birinci kat statik kaplama asfalt çalışmalarımız devam ediyor ve bu çalışmalar vatandaşımızı çok ciddi anlamda memnun etmektedir dedi.

Umurca ve Koç Köylerimizin İçme Suyu Sorunu Var Hasköy İlçesi´ne bağlı Dağdibi, Büvetli ve Otaç Köylerinin içme suyu sorununun ortadan kalktığını ifade eden Altay, şu an Umurca ve Koç köylerinde içme sorunu olduğunu, nedeninin su kaynağının yetersizliği olduğunu belirtti.

Bu sene ise içme suyu sorunu olan Büvetli köyümüzü de yatırım programına alarak şebeke sorunu giderilmiş ve su sorunu ortadan kaldırılmıştır diyen Altay: Şu anda ilçemize bağlı Umurca ve Koç köylerimizin içme suyu sorunu var. Bu sorun ise su kaynağı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Bunun için belirlenecek olan yerlere sondaj için keşif bedelleri çıkarıldı ve ihale aşamasına getirildi. Önümüzdeki günlerde de bu sıkıntıyı vurulacak sondajlarla gidermiş olacağız ifadelerini kullandı. 44 Derslik Yapıldı Konuşmasının devamında ilçe genelindeki eğitim yatırımlarına yer veren Altay, ilçe merkezinde 32, Dağdibi Köyünde ise 12 derslik yapıldığını söyledi.

Bu eksikliklerin giderilmesinde Vali Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in önemli destekleri olduğunu ifade eden Altay: Hasköy İlçe merkezinde 32 derslik bir ihtiyacımız vardı ve Dağdibi köyümüzde de 12 dersliğe ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek Beyin girişimleri ile bu sıkıntımızda giderilmiş olacaktır. Şu anda ilgili derslikler için yer tespit çalışmaları yapılmıştır ve milli eğitime teslim edilmiştir dedi. 2023 Vizyonuna Uygun Yatırımların Devam Etmesi Gerekiyor İlçenin tüm köylerinde altyapı, kilitli parke taşı, içme suyu, yol ve eğitim sorunlarının giderilmesi adına yerel yönetimler olarak çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını da belirten Altay: Tabi yapılan hizmetler takdire şayan olup ancak yeterli olarak görmüyoruz.

Çünkü hükümetimizin ve devletimizin 2023 vizyonuna uygun yatırımların devam etmesi gerekiyor. Her geçen gün farklı yatırımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bu amaçla hükümetimizin verdiği desteklerle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Muş ilimiz ve özelinde Hasköy ilçemizde yapılan yatırımlardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere Sayın Valimiz Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, İl Genel Meclisimize, İlçe Kaymakamımız Hüseyin Göktürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
966128
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.2 saniyede hazırlanmıştır..