Muş Güncel Haber: Demirtaş Muş'a geldi
Muş Güncel haber. Demirtaş Muş'a geldi

Güncel Muş Haberleri

15:42 Varto`lu Öğrencilerden Kuluçka Makinesi
15:41 Çocuklar muş masal günleri ile eğleniyor
15:40 Ortaokul öğrencileri eğlendirildi
15:34 Özel çocuklara yüzme eğitimi
15:33 61 okula beyaz bayrak sertifikası
19:33 Süne ' Geleceğimizin Mimarlarına Başarılar dilerim '
15:49 MUDOSK Faaliyetleri Devam Ediyor
15:48 Milli takım seçmeleri yapıldı
15:47 Tandır evi ve ahır kullanılamaz hale geldi
15:46 Muş`ta teröre lanet yürüyüşü
13:02 Kalite kurul toplantısı yapıldı
11:55 Kırtasiyecilerin Yüzü Güldü
11:53 Dolandırıcılara dikkat!
11:53 Muş'ta tefecilik operasyonu
11:52 Şenyayla bölgesinde terör operasyonu
10:37 Muş menderes spor, bağlar spor ile hazırlık maçı oynayacak
10:37 Türkiye ikincisi olan Çoşkun’a Ödül
10:35 Çanakkale´yi gezdiler
10:35 Evimiz evinizdir projesi başlatıldı
12:10 LGS'de Başarı Gösteren Öğrencilere Ödül
12:08 Muşta karpuz hasadı
12:08 İlçedeki 40 engelliye tekerlekli sandalye
12:07 Muş barosu yapılan daveti reddetti
12:07 Zam tekliflerine memur-sen´den tepki
16:07 Kayak Evine "suni kar" Makinesi desteği
16:02 Mşü, toplantıya ev sahipliği yaptı
16:01 37 gün sonra yoğun bakımdan çıktı
15:59 Şentürk, muhtarlarla bir araya geldi
14:56 Milli Biathlon ve Kayaklı koşu Sporcularımız, Hazırlık Kampında
14:55 Gençlik merkezi´nde voleybol eğitimi
14:54 Varto'da 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü
14:52 Bu memlekette ezan susmayacak, bayrak inmeyecek
07:17 Badminton sporuna yoğun ilgi
07:13 Varto'da Tercih danışmanlık büroları kuruldu
07:10 4 kritik ameliyatı başarıyla tamamladı
07:09 Fatih ışık, türk parkurunda üçüncü oldu
17:19 “Milli Gururumuz Akbingöl U20’de yine şov yaptı”
15:03 Süne (YKS) Tercihleri İle İlgili Açıklama Yaptı
14:57 Sporcularımız Takım Halinde Türkiye 2.si Oldu
14:55 Kursiyer kadınlar, eserlerini sergiledi
Dostx  18.04.16 20:51 | Hit : 560  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Demirtaş Muş'a geldi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Muş İl Başkanlığı 1. Olağanüstü Kongresine katılmak üzere Muşa geldi.

Muş Şato Düğün ve Konferans Salonunda yapılan kongreye katılan Demirtaşa, HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Aksoy, HDP Muş milletvekilleri Ahmet Yıldırım, Burcu Çelik, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık da eşlik etti.

Kongrede bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakikaten çok zorlu, sıkıntılı, zahmetli bir siyasi dönemde kongreyi gerçekleştiriyoruz. Sadece Muş için değil, bütün Türkiye için, hatta belki bütün Orta Doğu için, muazzam bir baskı, muazzam bir otoriterizm, diktatörlük sevdalısı ve yanlılarının, özgürlük ve demokrasi isteyenlere karşı yürüttüğü amansız bir savaş ortamından geçiyoruz. Dikkat ederseniz kanın aktığı bütün İslam coğrafyasında yaşananlar aşağı yukarı aynıdır dedi.

Milletvekili dokunulmazlığı ile ilgili açıklama yapan Demirtaş, şunları söyledi: Bunların anlayışına bakar mısın? Bunun neyini kabul edeceğiz? Bizi içeri atacaklarmış, kellemiz gitse biz böyle ahlaksızlığı kabul etmeyiz. Siz bize neyi dayatıyorsunuz? Böyle bir ilkelliği, böyle bir ahlaksızlığı, bedeli ne olursa olsun, net söylüyorum, bize diyorlar ya dokunulmazlığı kaldırırız içeri atarız, şunu yaparız bunu yaparız. Aklınıza ne kadar büyük bedel ödetmek geliyorsa, elinizden geleni ardınıza koymayın, ama biz ahlaksızlığı kabul etmeyeceğiz. Sizin dayattığınız bu insanlık dışı onursuzluğu kabul etmeyeceğiz. Halkımız rahat olsun, öyle dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değiliz biz, rahat olun ve göreceksiniz bize bedel ödetmek isteyenler siyaseten en ağır bedeli ödeyecekler. Asıl onlar en ağır bedeli ödeyecekler. Bunlar hayatlarında cezaevinin yanından geçmemişler. Bunlar mezarlığın yanından geçerken korkudan türkü söyleyen tiplerdir. Benim temsil ettiğim meclis grubumun yarısı ömrünün yarısını hapiste geçirmiş. Bizi cezaeviyle korkutuyorlar, var mı böyle bir şey? Kendileri korkudan tir tir titriyor, bulunduğumuz koltuğu, makamı, mevkii kaybederiz diye ödleri kopuyor. Zannediyorlar ki bizde öyleyiz.

Koltuk sevdalısı olmadıklarını anlatan Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: Biz halkımızın özgürlük davasının sevdalısıyız. Bu nedenle sizlerin de içinin rahat olması lazım. Hiç korkacak bir şey yok, psikolojik savaş yürütüyorlar. Dokunulmazlık kalksa kıyamet mi kopar? Kalksın kendileri bilir. Parmak onların isterse kaldırsınlar. Bu suça günaha ortak olmak isteyende kendileri bilir. Ana muhalefet partisi, tarihe şöyle geçer unutmasın. Dokunulmazlığımız kalkarsa 'AKP kaldırdı demeyecekler, CHP kaldırdı' diyecekler. Çünkü CHP'nin oyları olmadan AKP'nin MHP'nin oyları yetmiyor, böyle bir gerçek var.

Demirtaş, AKP'nin bu günahı da CHP'nin, omuzlarına yıkmaya çalıştığını belirterek şunları söyledi: İzleyeceğiz bakalım kaç CHP milletvekili bu suça, günaha ortak olacak, bakacağız. Çünkü dertleri HDP'li vekillerdir. Eğer dertleri gerçekten dokunulmazlıkların tümden kaldırılması ise HDP'nin teklifi var, buyurun beraber evet diyelim, kaldıralım hepsini biz hazırız. Diyoruz ki sadece kürsü dokunulmazlığı kalsın, yani konuşmalarından dolayı milletvekili tutuklanmasın. Çünkü milletvekilinin elindeki tek gücü dilidir, onu da engellersen vekillik kalmaz, buna karışmayalım, bunu koruyalım ve bu dokunulmazlık hepimizin olsun ama trafik kazası, trafik suçu ne benim dokunulmazlığım olsun ne sizin. Yaralama suçu, adam mı döveceğiz, milletvekilinin böyle bir yetkisi olmaz. Sen birini dövdüğünde nasıl soruşturma açılıyorsa bana da açılsın benim senden ne farkım var? Hırsızlık mı yaptım, sen bir küçük çocuk ekmek çaldığında yakasına yapışıp götürüp hapse atıyorsun, milletvekili trilyonları götürdüğünde bir şey yapamıyorsun.

Yapılan konuşmalardan sonra HDP Muş İl Başkanlığı 1. Olağanüstü Kongresine geçildi. Ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, beraberindeki milletvekilleri ile Bingöle hareket etti.

Demirtaşın ayrılmasından sonra 43 delegenin oy kullandığı kongrede Avukat Mensur Işık ve Ayşegül Söylemez tek listeyle seçime gitti.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
135891
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..