Muş Sağlık Haber: Hasta çocuklara moral verdiler
Muş Sağlık haber. Hasta çocuklara moral verdiler

Güncel Muş Haberleri

11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
09:35 Varto Kaymakamı muhtarlarla bir araya geldi
16:10 Muşlu Dağcılar Süphan Dağına zirve yapacak
09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Dostx  22.12.15 18:38 | Hit : 301  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Hasta çocuklara moral verdiler

Muş Devlet Hastanesi Çocuk Servisi bölümünde tedavi altında olan çocuklar, Damla Sanat ve Kültür Merkezi Derneği animasyon ekibinin sürpriziyle büyük moral buldular.

İlimizde kültür ve sanat alanlarındaki çalışmalarının yanı sıra çeşitli yardım faaliyetleriyle de öne çıkan Damla Sanat ve Kültür Merkezi (DSKM) Derneği, Muş Devlet Hastanesinde tedavi altında olan çocuklara sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Havaların aşırı soğumasıyla birlikte özellikle grip, zature gibi rahatsızlıklar nedeniyle hastanede yatmakta olan minikler, odalarına giren palyaçoları görünce ilk önce büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Hastaneye geldikten sonra kostümlerini giyen animasyon ekibi üyeleri, iki çocuk servisi ve bir de çocuk cerrahisinde yatmakta olan çocukların tümünü ziyaret edip kendilerine balon, boyama kitapları hediye ederek odaları getirdikleri malzemelerle süslediler. Hastalıkları nedeniyle ev ve okullarından uzak kalan çocuklar ile çocuklarının yanından bir an bile ayrılmayan anneleri, DSKMnin bu sürpriz etkinliğiyle keyifli bir gün geçirdiler. Çocuklar ve aileleri, bu güzel etkinlik dolayısıyla dernek üyeleriyle fotoğraf çektirip teşekkür ettiler.

Muş Devlet Hastanesi çocuk servislerinde tedavi altında olan çocukların keyifli bir gün geçirmeleri ve ailelerin morallerini yükseltme amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin bir açıklamada bulunan Damla Sanat ve Kültür Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Sinan Bulakçıbaşı, dernek olarak birçok alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Özellikle engelli ve hasta çocukların mutlu olabilmeleri için animasyon ekibiyle sürpriz bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Bulakçıbaşı: Bizler Muşta kültür ve sanat üzerine, ayrıca yardım üzerine faaliyetlerde bulunan bir derneğiz. Bizler bu tiyatro ve müzik alanları yanı sıra animasyon ekibimiz var. Bu animasyon ekibimiz de işte hastanedeki küçük çocuklara, rehabilitasyondaki engelli çocuklarımıza, köy okullarındaki öğrencilere animasyon programları hazırlıyoruz. Bunlara işte dernek üyelerimizce balonlar, boyama kitapları, boyama kağıtları, kalem, yapıştırıcı malzemeler yani duvarlarına süsleme amaçlı. Okullarda da hikaye dağıtan bir derneğiz. Bunun amacı burada hasta olan çocuklarımızın en azından bir nevi umutlanması bir nevi moral vermek, onların yanında kalan refakatçi ailelerinin de eğlenmesi için yaptığımız bir programdır şeklinde konuştu.

Muş Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen etkinlikle 80 çocuğa hediyeler verdiklerini ve onları mutlu etmeye çalıştıklarını sözlerine ekleyen Bulakçıbaşı: Bugün üç servis, çocuk servisinin iki bölümü ve çocuk cerrahisinin bir bölümü olmak üzere 80 çocuğa balonlar verildi. Simit balondan tutun normal balona, çıkartma resimler, hayvan resimleri verildi. Çocuklardaki o mutluluğu görünce insan en azından bu işten zevk alıyor. Zaten bizimde bu işte motorumuz bu çocukların sevincidir, eğlenmesidir. Bunun gibi ki gün sonrada rehabilitasyon merkezlerini gezeceğiz. Animasyonlarla çocukları eğlendireceğiz ifadelerini kullandı.

DSKM üyelerinden İlyas Asya ise temel gayelerinin çocukları mutlu etmek olduğunu, il genelinde sanattan kültüre, sosyal projelerden yardım kampanyalarına kadar birçok faaliyet gerçekleştirmekte olduklarını ifade etti.

DSKM üyelerinin kendilerini ziyaret etmesi dolayısıyla çok mutlu olduğunu belirten Muhammet Çeçen: Fotoğraf çektik, yüzümü boyadılar, balon verdiler. Çok mutlu oldum şeklinde konuşurken oğlunun tedavisi nedeniyle hastanede kalan annesi Aynur Hayat Çeçen: Muhammet hastadır, zature olmuş. Ciğerleri iltihap tutmuş, sonrada enfeksiyon kapmıştı. Akşam acile getirdim daha sonra dahiliyeye de gönderdik. Burada yatışını verdiler. Bugün balonlar verdiler, fotoğraf çektiler sağ olsunlar dedi.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
973993
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.31 saniyede hazırlanmıştır..