Muş Ekonomi Haber: AB hibe programı çalıştayı yapıldı
Muş Ekonomi haber. AB hibe programı çalıştayı yapıldı

Güncel Muş Haberleri

11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
09:35 Varto Kaymakamı muhtarlarla bir araya geldi
16:10 Muşlu Dağcılar Süphan Dağına zirve yapacak
09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Dostx  25.04.15 09:30 | Hit : 319  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

AB hibe programı çalıştayı yapıldı

Muş Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi işbirliğiyle Sivil Toplum Diyalogu 4. Hibe Programı Çalıştayı yapıldı

Muş Öğretmenevinde düzenlenen Sivil Toplum Diyalogu 4. Hibe Programı Çalıştayına sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve kurum idarecileri katıldı. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen ve AB Mali Yardımı kapsamında finanse edilen projelerle ilgili sivil toplum kuruluşu ve ilgili kuruluş temsilcilerinin bilgi ve tecrübelerini paylaşması amacıyla yapılan çalıştaya katılım yoğun oldu. Çalıştayda enerji, çevre, adalet gibi 9 temel başlık altında grup çalışmaları yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını Proje Koordinasyon Merkezi İl Koordinatörü Bülent Solmaz yaptı. Proje üretme konusunda ve politika yapıcılara yön verme anlamında sivil toplum kuruluşlarına büyük sorumluluk düştüğünü belirten Solmaz, konuşmasında: Avrupa Birliği (AB) projeleri konusunda daha önce çeşitli bilgilendirmeler yapmıştık. Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, projelerde paydaş olmuş öngördüğümüz bütün paydaşlara elimizden geldiğince ulaşmaya çalıştık. İlk başta da belirttiğimiz gibi yığından ziyade niteliğe önem vermeye çalıştık. Bugün bir workshop çalışması yapacağız, bu Muşta bir ilk olacak. Dünya Kafe dediğimiz bir modeli deneyeceğiz bugün. Dünyada çok denenmiş ve çok başarılı olmuş bir sistemdir. Bugüne kadar Valilik olarak hep biz koşturduk, şimdi sağ olsun Robin Erdenci ve Mahsun Özdemir kardeşimiz öncülüğünde artık çok güzel geri dönüşler yapılıyor. Bu işi artık sivil toplum örgütleri değiştirecek. Artık kamu kurumlarının fonksiyonu gittikçe azalıyor, sahada artık sivil toplum örgütleri olacak. Biz sivil toplum örgütleri baskı unsuruyuz, politika yapıcılara bizler yön vereceğiz. Bugün Muşun tüm sorunlarını bu 9 başlık çerçevesinde elimizden geldiğince bir çalışma yapıp önümüzde Muş için nelerin gerekli olduğunu belirten bir yol haritası önümüzde olacak dedi.

Solmazın konuşmasının ardından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Muş Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Fuat Özkan tarafından proje sunacak olan sivil toplum kuruluşlarının kamu kurum ve kuruluşlarıyla nasıl projeler sunabilecekleri, proje amaçları, konuları ve faaliyet alanları ile ilgili katılımcılara sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Özkan çalıştayda yaptığı bilgilendirmede: Bu toplantıyı yapma amaçlarımızdan birincisi bildiğiniz gibi proje yazma eğitimleri alındı. Tüm kurum ve kuruluşlardan ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden katılım oldu. Hem bir araya gelelim dedik hem de Sivil Toplum Diyalogu 4 kapsamında şu anda açık olan bir program var, bu program kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı neler yapıyor onları görmek için toplanmak istedik. Sivil toplum örgütleri projeler ürettikleri zaman biz kamu kurumları olarak kendilerine önderlik ettiğimiz zaman daha iyi sonuçlar almaktayız ifadelerini kullandı.

Çalıştay, yapılan konuşmaların ardından her grup, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Uzmanı tarafından belirlenen konular, moderatörler tarafından katılımcılarla paylaşıldı ve ilgili konu üzerine ne gibi projeler yapılabileceği konusunda katılımcılar fikir alış-verişinde bulundu.

Gerçekleştirilen çalıştayla ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Muş Şubesi Sektör Kolları Komisyonu Başkanı Masum Özdemir: Bugün burada ilimizde ilk defa yapılan Sivil Toplum Diyalogu 4. Hibe Programı Çalıştayını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çalıştaya baktığımızda katılımın çok yoğun olduğunu ve ilgili kurumların bunu çok önemsediğini görüyoruz. Çalıştayda Avrupa Birliği ve Sivil Toplum Diyalogu altında enerji, çevre, adalet, iş kurma hakkı ve benzeri birçok konuda çok güzel projelerin ortaya çıkacağını gördük. Bu başlıklarla ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve ilgili kuruluş çalışanlarının adeta beyin fırtınası yaparak proje algısıyla çalıştıklarını gördük. Bu projelerin ortak hareket edilmesiyle memleketimize ve ülkemize büyük yararlar sağlayacağını düşünüyoruz. Bu projelerin ortaya konmasıyla ilimizde iyi bir enerjinin ortaya çıkacağı görüşündeyim ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
799695
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..