Muş Güvenlik Haber: Polis teşkilatının 170. yılı kutlandı
Muş Güvenlik haber. Polis teşkilatının 170. yılı kutlandı

Güncel Muş Haberleri

09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
23:00 VARTO`DA 6770 ÖĞRENCİYE ATKI VE BERE DAĞITILDI
22:49 KÖY-GEL-DER ATIK MOBİLYALARDAN KÜTÜPHANE YAPTI
22:48 KYK yurtlarında kalan öğrencilerden örnek davranış
22:32 Koç, Gazeteciler gününü kutladı
20:02 Belçika’dan Muş a Bağış Kampanyası
19:59 Gündüzöz, yılın ilk bebeklerini ziyaret etti
19:58 Kılıç, Muş ziraat odaları koordinasyon kurulu başkanlığı'na seçildi
11:51 Farabi imam hatip ortaokulu 3 dalda il birincisi oldu
11:49 Çölyak hastalarına farkındalık konseri
11:48 Görme engelli öğrencilerine rehberlik yapıyor
11:48 Yalova Sağlık Sen'e Muş'lu Başkan
11:47 Soylu: türkiye stratejik bir güçtür
13:02 Bulanıkta yol çalışması başlatıldı
13:01 Muş Ülkü Ocakları Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
12:58 Rektör F. Ahmet Polat, "Üniversite, Muş'un cazibesini artırıyor"
17:06 Mini mini birler 81 ili buluşturdu
17:04 Varto da Kitap yardımı devam ediyor
08:55 Stk´lar doğu türkistanlı müslümanlara destek çağrısı yaptı
08:53 50 öğrenci Bursa gezisine gitti
08:51 Civak, Bursa Muş kiderde güven tazeledi
14:00 Kaymakam Avcı'dan öğrencilere hijyen malzemesi
13:08 Etkisiz hale getirilen 5 teröristin Üzerlerindeki silahlar
13:07 Giyim ve kitap yardımı sürüyor
13:06 Korkut´ta bilgi ve kültür yarışması
13:06 Muş valiliği, kış genelgesi´ni yayımladı
13:05 Bursa Muş ilder´in turnuvası sona erdi
13:05 5 terörist etkisiz hale getirildi
11:01 Varto`da Mem`den Masa Tenisi Turnuvası
09:55 Çobanoğlu ile karadağ toplantıya katıldılar
09:55 Çim üzerinde şampiyonaya hazırlanıyorlar
09:53 Kaymakam avcı´dan, hem´e ziyaret
09:53 Muş valiliği, sürücüleri uyardı
09:52 Öğrenciler arasında canlandırma yarışması
11:25 Spor Hizmetleri Müdürlüğüne Faysal Çavuş Atandı
11:24 Bulanık´ta kadınlar bilgilendirildi
11:23 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü
Dostx  11.04.15 08:36 | Hit : 407  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Polis teşkilatının 170. yılı kutlandı

Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için 24 saat kesintisiz olarak görevini sürdüren Türk Polis teşkilatının 170inci kuruluş yıldönümü kutlandı.

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 170inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından resmi tören düzenlendi. Muş Valiliği önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başlayan tören daha sonra İl Kültür Merkezinde devam etti.

Burada düzenlenen programa Vali Vedat Büyükersoy ve eşi Zehra Kadriye Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İsmail Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü (MŞÜ) Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve polis memurları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, Türk Polis teşkilatının 170. Yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan konuklara teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirten Çalışkan, Hukuk devleti ilkesi aynı zamanda çağdaş demokrasinin belirleyici niteliklerindendir. Ayrıca halkımızın güvenliğinin ve özgürlüğünün en önemli teminatıdır. Güvenlik ve huzur bireylerin en önemli ihtiyacıdır. Emniyet teşkilatımız da halkımızın can ve mal güvenliği sağlayarak, huzur ve güven içinde yaşamaları için fedakârca görev yapan önemli bir kurumdur. Gücünü kanunlardan ve yüce milletimizden alan Türk Emniyet teşkilatı halkımızın huzur ve güvenliği için 170 yıldır sorumluluğunun biliciyle görevini ifa etmiş, devletimizin ve milletimizin haklı takdirine mazhar olmuştur dedi.

Günümüzde hizmet sektörünün son derece hızlı gelişmeler içerisinde olduğunu, buna bağlı olarak da emniyet teşkilatının da kaliteli hizmet için teknolojiye ayak uydurduğunu söyleyen Çalışkan, Polisimizi teknolojiyi kullanmasındaki başarısı, etkili çalışmalara imza atması vatandaşımıza huzur ve güven vermektedir. Polis teşkilatı olarak doğruluk, iyilik ve adalet yolunda, yolumuza durmaksızın devam etmekteyiz. Bu çerçevede zamanı ve mekanı en verimli şekilde kullanarak, halkımızın da desteğini alarak, sosyal ve fiziki enerjimizi emniyet teşkilatını bulunduğu noktadan çok daha yukarıya çıkarmak için kullanacağız. Kurulduğu günden bu yana halkımızın hizmetinde sorumluluğumuzun bilincinde olarak görevine devam eden teşkilatımız sunmuş olduğu güvenlik hizmetinin kalitesini arttırarak her alanda dünya polislerine örnek olma yolunda ilerlemektedir. Muş Emniyet Müdürlüğü olarak amacımız, sürekli yenilenen hizmet anlayışı içerisinde mevcut yasalarla verilen görevleri suçluyla mücadele ederek, halkımızın da desteğini alarak sağlanan huzur ortamını devam ettirmek olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle teşkilatımızın 170. Yılında şükran borcumuzu yad ederek ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, vatan ve millet uğruna vatanın ebediyete intikal edenleri rahmetle, gazi, malul ve emeklilerimi minnetle anıyorum ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Vali Vedat Büyükersoy, şehitlere rahmet, gazilere şifalar dileyerek, huzurun, su, hava ve ekmek gibi bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Büyükersoy, Huzur ihtiyacımızı gideren teşkilatımız her geçen gün yenilenmekte ve güçlenmektedir. Dün zanlıdan delile ulaşmaya çalışan bir polis teşkilatından, bugün bilimin ve teknolojinin yardımı ile delilden zanlıya ulaşan bir polis teşkilatına sahip olmanın huzurunu, mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Polis teşkilatımız daha güçlü, daha kuvvetli, toplumu ile barışık ve toplum için var olduğunu, ona güvenlik hizmeti vermek için hizmet ettiğinin farkındadır. Bu duygularla Polis Haftanızı kutluyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program, Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen kokteyl ile son buldu.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
46295
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.17 saniyede hazırlanmıştır..