Muş Güncel Haber: Saltık ve Asya halka hitap etti
Muş Güncel haber. Saltık ve Asya halka hitap etti

Güncel Muş Haberleri

09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
23:00 VARTO`DA 6770 ÖĞRENCİYE ATKI VE BERE DAĞITILDI
22:49 KÖY-GEL-DER ATIK MOBİLYALARDAN KÜTÜPHANE YAPTI
22:48 KYK yurtlarında kalan öğrencilerden örnek davranış
22:32 Koç, Gazeteciler gününü kutladı
20:02 Belçika’dan Muş a Bağış Kampanyası
19:59 Gündüzöz, yılın ilk bebeklerini ziyaret etti
19:58 Kılıç, Muş ziraat odaları koordinasyon kurulu başkanlığı'na seçildi
11:51 Farabi imam hatip ortaokulu 3 dalda il birincisi oldu
11:49 Çölyak hastalarına farkındalık konseri
11:48 Görme engelli öğrencilerine rehberlik yapıyor
11:48 Yalova Sağlık Sen'e Muş'lu Başkan
11:47 Soylu: türkiye stratejik bir güçtür
13:02 Bulanıkta yol çalışması başlatıldı
13:01 Muş Ülkü Ocakları Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
12:58 Rektör F. Ahmet Polat, "Üniversite, Muş'un cazibesini artırıyor"
17:06 Mini mini birler 81 ili buluşturdu
17:04 Varto da Kitap yardımı devam ediyor
08:55 Stk´lar doğu türkistanlı müslümanlara destek çağrısı yaptı
08:53 50 öğrenci Bursa gezisine gitti
08:51 Civak, Bursa Muş kiderde güven tazeledi
14:00 Kaymakam Avcı'dan öğrencilere hijyen malzemesi
13:08 Etkisiz hale getirilen 5 teröristin Üzerlerindeki silahlar
13:07 Giyim ve kitap yardımı sürüyor
13:06 Korkut´ta bilgi ve kültür yarışması
13:06 Muş valiliği, kış genelgesi´ni yayımladı
13:05 Bursa Muş ilder´in turnuvası sona erdi
13:05 5 terörist etkisiz hale getirildi
11:01 Varto`da Mem`den Masa Tenisi Turnuvası
09:55 Çobanoğlu ile karadağ toplantıya katıldılar
09:55 Çim üzerinde şampiyonaya hazırlanıyorlar
09:53 Kaymakam avcı´dan, hem´e ziyaret
09:53 Muş valiliği, sürücüleri uyardı
09:52 Öğrenciler arasında canlandırma yarışması
11:25 Spor Hizmetleri Müdürlüğüne Faysal Çavuş Atandı
11:24 Bulanık´ta kadınlar bilgilendirildi
11:23 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü
Dostx  11.03.14 09:11 | Hit : 863  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Saltık ve Asya halka hitap etti

AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık ile AK Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya düzenlenen mitingde halka hitap ederek destek istediler.

AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingde konuşan AK Parti İl Başkanı Halis Saltık hükümetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Daha sonra konuşma kürsüsüne gelen AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya da halktan destek isteyerek göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye meydanında düzenlen mitingde halka hitap eden Saltık, İlimize AK Parti hükümeti döneminde yapılan yatırımlar hiçbir dönemde yapılmamıştır. Bir dönem şehrimiz de ancak birkaç doktor bulunurken, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan 400 yataklı hastanemizle ve 180 uzman doktorumuzla nereden nereye geldiğimizin bir göstergesidir. AK Parti iktidarı döneminde şehrimizin çehresi değişmiştir dedi.

Saltık daha sonra şunları söyledi: Muş Merkez, ilçeler ve köylerdeki yolların birçoğu bizim dönemimizde yenilenmiştir. Eğitim alanında bin 698 yeni derslik inşa edilmiş, öğretmen sayısı 5 bin 632ye çıkarılmıştır. Alparslan Üniversitemiz hızla büyümüş, altı fakülte, iki enstitü, iki yüksekokul yapılarak ve yedi yılda 105 milyon yatırımla öğrencisi sayısı 10 bini aşmıştır. İktidarımız döneminde eğitime 354 milyon lira yatırım yapılmıştır. Tamamlanan Alparslan Barajı ve çalışmaları devam eden Alparslan 2 barajıyla da çok büyük bir yatırıma imza atılmıştır. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla 2005 ve 2013 yılları arasında 122 milyon lira yatırım yapılmıştır. İlimizdeki köy yollarının yarısında fazlası asfalt yapılmıştır. Bilim sanayi ve teknoloji alanında son on iki yılda 16 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Organize sanayinin açılmasıyla da bin 965 kişiye istihdam sağlanmıştır. Kültür ve Turizme 21 milyon lira yatırım yapılarak turizmin alt yapısı geliştirilmiştir.

Daha sonra konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya, göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Asya, Biz hükümdarlığa değil hizmetkarlığa talibiz. Sizlere hizmetkarlık edenleri siz her zaman şereflendirmişsiniz dedi.

Asya, Kavimciliğin, etnik kökenin üstünlüğünü, hele hele aşiretle kabilecilik yapılmasını bir cahiliye adeti olduğunu bilen ve bu inanç silsilesinin mensubu olarak huzurlarınızdayım. Milliyetçilik yapmanın kimseye bir faydası olmaz. Halkım arasında ayrımcılık yapmayacağımı buradan taahhüt ediyorum. Göreve gelirsem kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede planladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belediye ile halk arasında doğrudan irtibatı sağlayan, ak masa birimini kuracağız. Ortak akıl ve katılımcı yönetim için kent konseyi, kadın meclisi ve gençlik meclislerini oluşturacağız. Şehrin gelişmesi ve kalkınması için araştırma ve geliştirme proje koordinasyon ofisimizi kuracağız. Doğalgaz ile birlikte şehrin altyapısını köklü bir çözüme kavuşturacağız. İçme suyu ve kanalizasyon şebekelerini ıslah edeceğiz diye konuştu.

Asya daha sonra şunları söyledi: Şehrin imar kaynaklı sorunlarına yasal çerçevede çözümler bulacağız. Şehrimizde bulunan Varto ve mongok su kaynaklarını şehrin su ihtiyacını karşılamak için kullanacağız. Karne ve Çarçayı projemizle de, yeşil alan ve mesire alanlarıyla yürüyüş parkurları oluşturacağız. Kale, Muratpaşa ve Zafer Mahallelerinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Katı atık arıtma sistemini kuracağız. Ulaşım sorununun çözümü için toplu taşıma alanlarını güçlendireceğiz. Mezarlıklar Müdürlüğünü kurarak aktif hizmetlerde kullanacağız. Şehrin farklı yerlerinde kapalı otoparklar inşa edeceğiz. Çok amaçlı kültür merkezi inşa edeceğiz. Her mahallede çocukların güvenle oynayacağı oyun parkları kuracağız. Yoksul insanlarımız için ihtiyaç kapısı projemizi tatbik edeceğiz. Madde bağımlısı ve kimsesiz çocuklar için bir damla sevgi projesiyle yardımcı olacağız. Engelli insanlar için engelsiz bir şehir inşa edeceğiz. Yaşlıların gençlerin bahçesinde oturabileceği Cuma Camisi inşa edeceğiz. Bu seçimlerde de halk iradesi galip gelecektir. Sizlerin desteğinizle yarınlarımız çok güzel olacaktır.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
239652
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.3 saniyede hazırlanmıştır..