Muş Güncel Haber: Saltık ve Asya halka hitap etti
Muş Güncel haber. Saltık ve Asya halka hitap etti

Güncel Muş Haberleri

10:53 35 projeye 20 milyon tl hibe desteği
13:54 Diskalkuli Derneği eğitim vermeye başladı
11:39 Tuz ve kavun tarlaları zarar gördü
11:35 Hain darbe girişimini başaramadılar, başaramayacaklar
11:32 Drone eğitimleri sona erdi
15:07 Muş lu Dağcılılar TDF Eğitimine Katılacak
11:15 inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız
14:45 Kovid-19 temaslı öğrenciyi sınava yetiştirdi
14:44 Chp heyetinden maske dağıtımı
14:42 Müdür güler´den rektör polat´a ziyaret
14:42 Polat, tkf yönetimini ağırladı
14:40 MUDOSK´TAN REKTÖR POLAT´A ZİYARET
14:17 Devlet hastanesinde halkın hizmetine açıldı
14:12 Dağdibi ve çaygeldi köyü karantina altına alındı
14:11 TÜRKAV Muş İl Temsilciliği Açıldı
15:00 Teröristlere ait 4 sığınak imha edildi
14:58 Serinlemek isterken hayatını kaybetti
14:55 Mavi Ay yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor
14:49 Sağlık ekipleri karantina bölgelerinde
14:47 İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı
19:53 Muş devlet hastanesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi
14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
Dostx  11.03.14 09:11 | Hit : 902  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Saltık ve Asya halka hitap etti

AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık ile AK Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya düzenlenen mitingde halka hitap ederek destek istediler.

AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingde konuşan AK Parti İl Başkanı Halis Saltık hükümetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Daha sonra konuşma kürsüsüne gelen AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya da halktan destek isteyerek göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye meydanında düzenlen mitingde halka hitap eden Saltık, İlimize AK Parti hükümeti döneminde yapılan yatırımlar hiçbir dönemde yapılmamıştır. Bir dönem şehrimiz de ancak birkaç doktor bulunurken, önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan 400 yataklı hastanemizle ve 180 uzman doktorumuzla nereden nereye geldiğimizin bir göstergesidir. AK Parti iktidarı döneminde şehrimizin çehresi değişmiştir dedi.

Saltık daha sonra şunları söyledi: Muş Merkez, ilçeler ve köylerdeki yolların birçoğu bizim dönemimizde yenilenmiştir. Eğitim alanında bin 698 yeni derslik inşa edilmiş, öğretmen sayısı 5 bin 632ye çıkarılmıştır. Alparslan Üniversitemiz hızla büyümüş, altı fakülte, iki enstitü, iki yüksekokul yapılarak ve yedi yılda 105 milyon yatırımla öğrencisi sayısı 10 bini aşmıştır. İktidarımız döneminde eğitime 354 milyon lira yatırım yapılmıştır. Tamamlanan Alparslan Barajı ve çalışmaları devam eden Alparslan 2 barajıyla da çok büyük bir yatırıma imza atılmıştır. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla 2005 ve 2013 yılları arasında 122 milyon lira yatırım yapılmıştır. İlimizdeki köy yollarının yarısında fazlası asfalt yapılmıştır. Bilim sanayi ve teknoloji alanında son on iki yılda 16 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Organize sanayinin açılmasıyla da bin 965 kişiye istihdam sağlanmıştır. Kültür ve Turizme 21 milyon lira yatırım yapılarak turizmin alt yapısı geliştirilmiştir.

Daha sonra konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya, göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Asya, Biz hükümdarlığa değil hizmetkarlığa talibiz. Sizlere hizmetkarlık edenleri siz her zaman şereflendirmişsiniz dedi.

Asya, Kavimciliğin, etnik kökenin üstünlüğünü, hele hele aşiretle kabilecilik yapılmasını bir cahiliye adeti olduğunu bilen ve bu inanç silsilesinin mensubu olarak huzurlarınızdayım. Milliyetçilik yapmanın kimseye bir faydası olmaz. Halkım arasında ayrımcılık yapmayacağımı buradan taahhüt ediyorum. Göreve gelirsem kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede planladığımız projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belediye ile halk arasında doğrudan irtibatı sağlayan, ak masa birimini kuracağız. Ortak akıl ve katılımcı yönetim için kent konseyi, kadın meclisi ve gençlik meclislerini oluşturacağız. Şehrin gelişmesi ve kalkınması için araştırma ve geliştirme proje koordinasyon ofisimizi kuracağız. Doğalgaz ile birlikte şehrin altyapısını köklü bir çözüme kavuşturacağız. İçme suyu ve kanalizasyon şebekelerini ıslah edeceğiz diye konuştu.

Asya daha sonra şunları söyledi: Şehrin imar kaynaklı sorunlarına yasal çerçevede çözümler bulacağız. Şehrimizde bulunan Varto ve mongok su kaynaklarını şehrin su ihtiyacını karşılamak için kullanacağız. Karne ve Çarçayı projemizle de, yeşil alan ve mesire alanlarıyla yürüyüş parkurları oluşturacağız. Kale, Muratpaşa ve Zafer Mahallelerinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Katı atık arıtma sistemini kuracağız. Ulaşım sorununun çözümü için toplu taşıma alanlarını güçlendireceğiz. Mezarlıklar Müdürlüğünü kurarak aktif hizmetlerde kullanacağız. Şehrin farklı yerlerinde kapalı otoparklar inşa edeceğiz. Çok amaçlı kültür merkezi inşa edeceğiz. Her mahallede çocukların güvenle oynayacağı oyun parkları kuracağız. Yoksul insanlarımız için ihtiyaç kapısı projemizi tatbik edeceğiz. Madde bağımlısı ve kimsesiz çocuklar için bir damla sevgi projesiyle yardımcı olacağız. Engelli insanlar için engelsiz bir şehir inşa edeceğiz. Yaşlıların gençlerin bahçesinde oturabileceği Cuma Camisi inşa edeceğiz. Bu seçimlerde de halk iradesi galip gelecektir. Sizlerin desteğinizle yarınlarımız çok güzel olacaktır.

 

Muş Manşet Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
832516
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.17 saniyede hazırlanmıştır..