Muş Sağlık Haber: Başhekim Korucuoğlu; artık sevk olmayacak
Muş Sağlık haber. Başhekim Korucuoğlu; artık sevk olmayacak

Güncel Muş Haberleri

14:38 Hasan Söylemez'in TENERE belgeseline en iyi görüntü ödülü..
21:11 Kadınlar devlet kurslarında sanat öğreniyor
21:11 Yüksek kesimlerde karla mücadele devam ediyor
21:10 Mşü, bir ilke daha imza attı
21:10 Muş'ta sulama analizleri yapılıyor
21:10 Baharın müjdecisi leylekler Muş'a geldi
11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
09:35 Varto Kaymakamı muhtarlarla bir araya geldi
16:10 Muşlu Dağcılar Süphan Dağına zirve yapacak
09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
23:00 VARTO`DA 6770 ÖĞRENCİYE ATKI VE BERE DAĞITILDI
22:49 KÖY-GEL-DER ATIK MOBİLYALARDAN KÜTÜPHANE YAPTI
22:48 KYK yurtlarında kalan öğrencilerden örnek davranış
22:32 Koç, Gazeteciler gününü kutladı
20:02 Belçika’dan Muş a Bağış Kampanyası
19:59 Gündüzöz, yılın ilk bebeklerini ziyaret etti
19:58 Kılıç, Muş ziraat odaları koordinasyon kurulu başkanlığı'na seçildi
11:51 Farabi imam hatip ortaokulu 3 dalda il birincisi oldu
11:49 Çölyak hastalarına farkındalık konseri
11:48 Görme engelli öğrencilerine rehberlik yapıyor
11:48 Yalova Sağlık Sen'e Muş'lu Başkan
11:47 Soylu: türkiye stratejik bir güçtür
13:02 Bulanıkta yol çalışması başlatıldı
13:01 Muş Ülkü Ocakları Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
12:58 Rektör F. Ahmet Polat, "Üniversite, Muş'un cazibesini artırıyor"
Dostx  26.11.10 08:34 | Hit : 2219  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Başhekim Korucuoğlu; artık sevk olmayacak

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, büyük değişim yaşıyor. Hastaneye alınan ultrason cihazları ve ilk defa kurulan erişkin yoğun bakım ünitesiyle birlikte, artık il dışına hasta sevkleri tarihe karışıyor. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ilkler yaşanıyor. Deneyimli kadrosuyla Muş halkına ve çevre illere hizmet veren, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, bölgede en iyi olma yolunda ilerliyor. Hastanenin çiçeği burnundaki Başhekimi Op. Dr. Ümit Korucuoğlu, sevk olaylarının artık tarihe karışacağını belirterek, Muş halkına başka şehirlere tedavi için gitmemeleri çağrısında bulundu. Başhekim Korucuoğlu, hastaneye alınan ultrason cihazları ile ilgili bilgiler vererek: “Muş’a mecburi hizmet için geldim. 10 aydır Kadın Doğum Uzmanı olarak mecburi hizmet yapıyorum. Muhammet Arap’ın tayini çıktığından, yaklaşık 1 aydır ki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapmaktayım. Muş’a geleli bir yıl oldu. Hastanemizin çok iyi olumlu yanları var. Hatta Gazi Üniversitesi ile kıyaslayabileceğim daha üstün olduğu yerler var, ancak her hastanede olduğu gibi eksiklikleri de var. Biz geldiğimizden beri gözlemlediğimiz hastanemizin en büyük sıkıntısı, bütün Kadın Doğum Hastanesi’nde bir tane ultrason cihazı olmasıydı. En büyük yığılma, şikâyetler, insanların sıra bulamaması, bir ay sonraya sıra verilmesi, buradaki hastalarımızın mecburen il dışındaki özel hastanelere gitme gibi sıkıntılar doğuyordu. Bunun ihale süreci tamamlandı. Bugünlerde artık ultrasonların bize teslimini bekliyoruz. 4 adet ultrason cihazı aldık. Bir tanesini doğum salonuna koyacağız. Gece acil olarak gelen hastayı, hiçbir yere taşımadan direk olduğu yerde tanısı konulacak. Her polikliniğe de birer ultrason cihazı koyacağız. 3-5 yıl önce ultrason cihazı sırası 6 aya veriliyormuş. Biz bunu bir aya kadar düşürmüştük. Artık böyle randevu sistemi diye bir şey kalmayacak. Gelen her hasta o gün ultrasona girip gidecek. Hastanemiz için bu aşamada en önemli gelişmemiz bu” dedi.
 
KORUCUOĞLU, “ERİŞKİN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ OLUŞTURULDU”
Başhekim Korucuoğlu, yeni doğan ünitesine alınan solunum cihazları ve erişkin yoğun bakım ünitesi ile ilgili verdiği bilgilerde: “Yeni doğan çocuk yoğun bakım ünitemizde solunum cihazı sıkıntımız vardı. İki solunum cihazı daha aldık. Bu, yeni doğan premeture, durumu kötü olan, erken doğum olan çocuklar artık çevre illere sevk edilmeyecek. Üst düzey bir yoğun bakım ünitesi oluşturduk. Yeni doğanları sadece solunum cihazı sıkıntısından dolayı sevk ediyorduk. Artık hiç sevk olmayacak. Bu hastanede erişkin yoğun bakım yoktu. Mesela kadın doğum hastası, durumu ciddi, yoğun bakım ihtiyacı doğuyordu. Bizim de yoğun bakım ünitemiz yoktu. Bunun için de her şeyi tedarik ettik, erişkin yoğun bakım ünitesini açtık. Ameliyathanemizin içerisinde ayrı bir bölüm oluşturarak, kadın doğum hastalarımız için de artık yeni bir yoğun bakım ünitemiz oldu. 3 hemşire arkadaşımızı Ankara’ya yoğun bakım eğitimi almak için gönderdik. Eğitimlerini tamamlayıp döndüler” dedi.
 
 
İŞİTME CİHAZI GETİRİLDİ
Muş’ta tek olan işitme cihazı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Başhekim Korucuoğlu: “İşitme taraması yapılmayan tek il Muş kalmıştı. Bunun da ihale süreci tamamlandı. Cihazları geldi kuruldu. Her yeni doğan çocuğun, mutlaka işitme taramasından geçirilmesi gerekiyor. Biz ünite için yerimizi ayarladık, sessiz bir ortamda yerini hazırladık. Muş ilinde bu işitme cihazı tektir. Şu anda hastanemizde doğum yapan tüm bebeklere işitme taraması yapıyoruz. Afişlerini de hastanemiz dışına astık, evde doğan çocukları da hastanemize getirip işitme taramasını yapsınlar diye. Daha önceden biz çocukları çevre illere gönderiyorduk, ama artık bu sevk işlemi bitmiş durumda. Bu hastane şimdiye kadar tarihin en iyi ekipleriyle birlikte çalışıyor. Çocuk doktorlarımız, çocuk cerrahlarımız, kadın doğum uzmanlarımız gerçekten istisnai bir ekiple çalışıyor. Hepsi de üstün yetenekli insanlar. Çocuk doktorlarımız İstanbul’da SSK hastanelerinde gecede binlerce hastaya bakılan yerlerden geliyorlar. Muş halkının şunu bilmesi lazım, herhangi bir kadın doğum, çocuk, çocuk cerrahisi ile ilgili bir sıkıntıda, hiç kimsenin başka illere gitmesine gerek yok.
Geçen sene bu aylarda aylık sevk oranı 80-90 iken, son üç ayın sevk oranı bir ay 30, bir ay 31, bir ayda 32, yani günde bir sevke düşmüş. Bu tüm hastalar için. Kapıdan giren bizim ortalama 500 hastamız varken, bu hastalardan 499’u burada kalıyor, bir hastamız sevk ediliyor. Burası tam kapasite ile çalışan bir hastane. Doktor arkadaşlar o kadar gayretli ve çalışkan ki, çevre illerden “biz sizleri duyduk geldik” diyenler oluyor. İnsanlar öncelikle güler yüz ve iyi muamele görmek istiyorlar” dedi.
Muş Ovası Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
27844
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.17 saniyede hazırlanmıştır..