Muş Güncel Haber: Muş’un 5. Milletvekili benim
Muş Güncel haber. Muş’un 5. Milletvekili benim

Güncel Muş Haberleri

15:42 Varto`lu Öğrencilerden Kuluçka Makinesi
15:41 Çocuklar muş masal günleri ile eğleniyor
15:40 Ortaokul öğrencileri eğlendirildi
15:34 Özel çocuklara yüzme eğitimi
15:33 61 okula beyaz bayrak sertifikası
19:33 Süne ' Geleceğimizin Mimarlarına Başarılar dilerim '
15:49 MUDOSK Faaliyetleri Devam Ediyor
15:48 Milli takım seçmeleri yapıldı
15:47 Tandır evi ve ahır kullanılamaz hale geldi
15:46 Muş`ta teröre lanet yürüyüşü
13:02 Kalite kurul toplantısı yapıldı
11:55 Kırtasiyecilerin Yüzü Güldü
11:53 Dolandırıcılara dikkat!
11:53 Muş'ta tefecilik operasyonu
11:52 Şenyayla bölgesinde terör operasyonu
10:37 Muş menderes spor, bağlar spor ile hazırlık maçı oynayacak
10:37 Türkiye ikincisi olan Çoşkun’a Ödül
10:35 Çanakkale´yi gezdiler
10:35 Evimiz evinizdir projesi başlatıldı
12:10 LGS'de Başarı Gösteren Öğrencilere Ödül
12:08 Muşta karpuz hasadı
12:08 İlçedeki 40 engelliye tekerlekli sandalye
12:07 Muş barosu yapılan daveti reddetti
12:07 Zam tekliflerine memur-sen´den tepki
16:07 Kayak Evine "suni kar" Makinesi desteği
16:02 Mşü, toplantıya ev sahipliği yaptı
16:01 37 gün sonra yoğun bakımdan çıktı
15:59 Şentürk, muhtarlarla bir araya geldi
14:56 Milli Biathlon ve Kayaklı koşu Sporcularımız, Hazırlık Kampında
14:55 Gençlik merkezi´nde voleybol eğitimi
14:54 Varto'da 15 temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik günü
14:52 Bu memlekette ezan susmayacak, bayrak inmeyecek
07:17 Badminton sporuna yoğun ilgi
07:13 Varto'da Tercih danışmanlık büroları kuruldu
07:10 4 kritik ameliyatı başarıyla tamamladı
07:09 Fatih ışık, türk parkurunda üçüncü oldu
17:19 “Milli Gururumuz Akbingöl U20’de yine şov yaptı”
15:03 Süne (YKS) Tercihleri İle İlgili Açıklama Yaptı
14:57 Sporcularımız Takım Halinde Türkiye 2.si Oldu
14:55 Kursiyer kadınlar, eserlerini sergiledi
Dostx  10.06.10 23:03 | Hit : 947  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Muş’un 5. Milletvekili benim

Kendisini sadece Bursa Milletvekili olarak görmediğini belirten Kemal Demirel, “Muş’un beşinci milletvekili olarak sorunlarınızı Meclis’e taşımak için bugün Muş’tayım” dedi. Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla il il dolaşan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Muş’un beşinci milletvekili olarak ilin sorunlarını parlamentoda gündeme getireceğini belirterek, doğudan batıya göçlerin yatırımla durdurulabileceğini söyledi

8 yıldan beri CHP milletvekilliği yaptığını ve kendisini sadece Bursa Milletvekili olarak görmediğini belirten Kemal Demirel, “Muş’un beşinci milletvekili olarak sorunlarınızı Meclis’e taşımak için bugün Muş’tayım” dedi.

Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla il il dolaşan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, önceki gün geldiği Bingöl’den karayolu ile Muş’a geldi.
CHP Muş İl Başkanlığında partililer ile bir araya gelen Demirel, Muş’un sorunlarını meclis gündemine taşıyacağını belirterek, “beşinci milletvekilinizde benim” dedi.
Ulaşımın en önemli unsurlarından biri olan Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla Bursa’da başlattığı kampanya nedeniyle şuana kadar 38 il dolaştığını belirten CHP Bursa milletvekili Demirel, ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde CHP Milletvekili olmayan illeri dolaşarak, ilin sıkıntılarını meclis gündemine taşımak için il il dolaştığını ifade etti. Bingöl’den sonra dün de karayolu ile Muş’a geldiğini ifade eden Demirel, “geçen dönem Muş’ta partimizin milletvekili vardı. Fakat maalesef bu dönem CHP milletvekilimiz yok. Benim bugün burada olma sebeplerimden biri de CHP milletvekili olmayan illerdeki vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinlemek ve bu sıkıntıları meclis gündemine taşımaktır” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ, İKTİDAR OLMAKTIR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında Muş’un sorunlarını daha rahat çözebileceklerini söyleyen Demirel, “Amacımız en kısa sürede iktidar olmaktır. İktidar olduktan sonra da Muş’un sorunlarının daha rahat çözülebileceğini herkese göstermektir. Yani Muş neyse, Bursa o olacak, Bursa neyse Muş, o olacak. Bu ülkede beraber yaşıyoruz. Sorunlarımız var ve o sorunları çözmek için de hep beraber birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Bunu yapacağımızın bilinci içersinde olmalıyız. İki dönemdir CHP’li milletvekili olmayan illerin milletvekili olmayı vazife edindim. Çünkü milletvekili olmayan illerin sıkıntısını il başkanlığı döneminde yaşadım. Ben Bursa’da il başkanlığı görevini yaptım ve partimizden milletvekilimiz yoktu. Hem maddi, hem manevi açıdan sıkıntı yaşadık. O dönemde şunu düşündüm, ‘milletvekili olursam, milletvekili olmayan bölgelerin milletvekili hasretini dindireceğim ve milletvekili olmayan illerin milletvekili olmaya devam edeceğim’ dedim” dedi.

YATIRIM OLURSA, GÖÇ OLMAZ
Birçok doğu ilinde olduğu gibi Muş ilinden de batı bölgelerine yoğun göç olduğuna dikkat çeken Demirel, göçün ancak yatırımla çözülmesinin mümkün olabileceğini ifade etti.
Göçün önlenebilmesinin başlıca sebeplerinden bir tanesinin de yatırım olduğuna dikkat çeken Demirel “Muş göç veren bir ildir ve ülkede göç veren illerin başında gelmektedir. Bu göçü önleme yollarından bir tanesi, yatırım yapmaktır. Yatırımı Muş’a, hatta diğer geri kalmış Doğu ve Güneydoğu illerine götürmek lazım. Çünkü bu yerlerde, yatırım yaparak insanlara yaşanabilir bir hayat sunabilirsiniz. Yatırımlarla göçleri önleyebilirsiniz. Sanayiyi batıya yönlendirerek bu iş çözülmez. İş, aş, ekmek, gelecek, hepimizin ortak noktalarıdır. Muş’ta doğan bir insan, Bursa’ya İstanbul’a, Ankara’ya iş bulmak için gitmemelidir. O illere gezmeye, okumaya gidebilir. Doğduğun kentte de insanca yaşayabilecek, hem eğitimden, hem sağlıktan, hem sanayiden pay alması lazım. Ya hep beraber kurtulacağız, ya da hep beraber yaşayacağız. Bunun başka yolu yok” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NDAN SELAM
Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdiğini ifade eden Demirel, “Sayın Genel Başkanımız da kısa bir süre önce Muş’a gelmişti. Hatta Muş ilinde yaşanan bazı sıkıntıları, soru önergeleri ile Meclis gündemine taşımıştı. Buraya gelmeden önce kendisi ile görüştüm ve Muş’a da gideceğimi illetim. En kısa süre içerisinde Muş’a tekrar gelmek istediğini söyledi. Tüm Muş’lulara mesaj yolladı. Hepinizi çok sevdiğini, iletmemi söyledi” diye konuştu.
Demirel, daha sonra “Trafik Terörüne Son, Demiryolu İstiyoruz” eylemi etkinliklerine katılmak üzere partililer ile birlikte TCDD Muş garına geçti
Muş`un Sesi Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
927397
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.14 saniyede hazırlanmıştır..