Muş Güncel Haber: Muş’un 5. Milletvekili benim
Muş Güncel haber. Muş’un 5. Milletvekili benim

Güncel Muş Haberleri

11:49 ÇIĞ NEDİR? ÇIĞ DÜŞMESİNDEN NASIL KORUNULUR?
11:45 Öğrenciler örnek davranış sergiledi
11:44 Uyuşturucu tacirlerin korkulu rüyası oldu
11:44 Mahsur kalan biri bebek 20 kişi kurtarıldı
11:43 28 şüpheliden 2´si tutuklandı
11:43 Gazeteci Demir' Engelliler için 100 bin kapak topladı
17:31 Kayakçılarımız 3 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazandı
17:30 MUŞ`UN NÜFUSU ARTTI.
17:29 Vartoda Vakıfca verilen yardımlar açıklandı
17:28 Türk Bayrağını yırtan ırkçı yunan Vekile tepki
09:49 Varto´da “2019 Yılı E Faaliyet Bülteni” Hazırlandı
09:39 İlidi´den Kıbrıs Gazilerine Madalyon Takdimi
09:38 MŞÜ´den Öğrenci Alımı Duyurusu
09:35 Varto Kaymakamı muhtarlarla bir araya geldi
16:10 Muşlu Dağcılar Süphan Dağına zirve yapacak
09:48 Ölüme terk edilen atları jandarma kurtardı
09:47 Velilere etkili iletişim etkinliği
09:39 Ulaşıma sis engeli
23:06 MGC BAŞKANI ÖZBEY’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
23:00 VARTO`DA 6770 ÖĞRENCİYE ATKI VE BERE DAĞITILDI
22:49 KÖY-GEL-DER ATIK MOBİLYALARDAN KÜTÜPHANE YAPTI
22:48 KYK yurtlarında kalan öğrencilerden örnek davranış
22:32 Koç, Gazeteciler gününü kutladı
20:02 Belçika’dan Muş a Bağış Kampanyası
19:59 Gündüzöz, yılın ilk bebeklerini ziyaret etti
19:58 Kılıç, Muş ziraat odaları koordinasyon kurulu başkanlığı'na seçildi
11:51 Farabi imam hatip ortaokulu 3 dalda il birincisi oldu
11:49 Çölyak hastalarına farkındalık konseri
11:48 Görme engelli öğrencilerine rehberlik yapıyor
11:48 Yalova Sağlık Sen'e Muş'lu Başkan
11:47 Soylu: türkiye stratejik bir güçtür
13:02 Bulanıkta yol çalışması başlatıldı
13:01 Muş Ülkü Ocakları Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
12:58 Rektör F. Ahmet Polat, "Üniversite, Muş'un cazibesini artırıyor"
17:06 Mini mini birler 81 ili buluşturdu
17:04 Varto da Kitap yardımı devam ediyor
08:55 Stk´lar doğu türkistanlı müslümanlara destek çağrısı yaptı
08:53 50 öğrenci Bursa gezisine gitti
08:51 Civak, Bursa Muş kiderde güven tazeledi
14:00 Kaymakam Avcı'dan öğrencilere hijyen malzemesi
Dostx  10.06.10 23:03 | Hit : 969  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Muş’un 5. Milletvekili benim

Kendisini sadece Bursa Milletvekili olarak görmediğini belirten Kemal Demirel, “Muş’un beşinci milletvekili olarak sorunlarınızı Meclis’e taşımak için bugün Muş’tayım” dedi. Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla il il dolaşan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Muş’un beşinci milletvekili olarak ilin sorunlarını parlamentoda gündeme getireceğini belirterek, doğudan batıya göçlerin yatırımla durdurulabileceğini söyledi

8 yıldan beri CHP milletvekilliği yaptığını ve kendisini sadece Bursa Milletvekili olarak görmediğini belirten Kemal Demirel, “Muş’un beşinci milletvekili olarak sorunlarınızı Meclis’e taşımak için bugün Muş’tayım” dedi.

Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla il il dolaşan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, önceki gün geldiği Bingöl’den karayolu ile Muş’a geldi.
CHP Muş İl Başkanlığında partililer ile bir araya gelen Demirel, Muş’un sorunlarını meclis gündemine taşıyacağını belirterek, “beşinci milletvekilinizde benim” dedi.
Ulaşımın en önemli unsurlarından biri olan Demiryolu ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla Bursa’da başlattığı kampanya nedeniyle şuana kadar 38 il dolaştığını belirten CHP Bursa milletvekili Demirel, ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde CHP Milletvekili olmayan illeri dolaşarak, ilin sıkıntılarını meclis gündemine taşımak için il il dolaştığını ifade etti. Bingöl’den sonra dün de karayolu ile Muş’a geldiğini ifade eden Demirel, “geçen dönem Muş’ta partimizin milletvekili vardı. Fakat maalesef bu dönem CHP milletvekilimiz yok. Benim bugün burada olma sebeplerimden biri de CHP milletvekili olmayan illerdeki vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinlemek ve bu sıkıntıları meclis gündemine taşımaktır” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ, İKTİDAR OLMAKTIR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında Muş’un sorunlarını daha rahat çözebileceklerini söyleyen Demirel, “Amacımız en kısa sürede iktidar olmaktır. İktidar olduktan sonra da Muş’un sorunlarının daha rahat çözülebileceğini herkese göstermektir. Yani Muş neyse, Bursa o olacak, Bursa neyse Muş, o olacak. Bu ülkede beraber yaşıyoruz. Sorunlarımız var ve o sorunları çözmek için de hep beraber birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Bunu yapacağımızın bilinci içersinde olmalıyız. İki dönemdir CHP’li milletvekili olmayan illerin milletvekili olmayı vazife edindim. Çünkü milletvekili olmayan illerin sıkıntısını il başkanlığı döneminde yaşadım. Ben Bursa’da il başkanlığı görevini yaptım ve partimizden milletvekilimiz yoktu. Hem maddi, hem manevi açıdan sıkıntı yaşadık. O dönemde şunu düşündüm, ‘milletvekili olursam, milletvekili olmayan bölgelerin milletvekili hasretini dindireceğim ve milletvekili olmayan illerin milletvekili olmaya devam edeceğim’ dedim” dedi.

YATIRIM OLURSA, GÖÇ OLMAZ
Birçok doğu ilinde olduğu gibi Muş ilinden de batı bölgelerine yoğun göç olduğuna dikkat çeken Demirel, göçün ancak yatırımla çözülmesinin mümkün olabileceğini ifade etti.
Göçün önlenebilmesinin başlıca sebeplerinden bir tanesinin de yatırım olduğuna dikkat çeken Demirel “Muş göç veren bir ildir ve ülkede göç veren illerin başında gelmektedir. Bu göçü önleme yollarından bir tanesi, yatırım yapmaktır. Yatırımı Muş’a, hatta diğer geri kalmış Doğu ve Güneydoğu illerine götürmek lazım. Çünkü bu yerlerde, yatırım yaparak insanlara yaşanabilir bir hayat sunabilirsiniz. Yatırımlarla göçleri önleyebilirsiniz. Sanayiyi batıya yönlendirerek bu iş çözülmez. İş, aş, ekmek, gelecek, hepimizin ortak noktalarıdır. Muş’ta doğan bir insan, Bursa’ya İstanbul’a, Ankara’ya iş bulmak için gitmemelidir. O illere gezmeye, okumaya gidebilir. Doğduğun kentte de insanca yaşayabilecek, hem eğitimden, hem sağlıktan, hem sanayiden pay alması lazım. Ya hep beraber kurtulacağız, ya da hep beraber yaşayacağız. Bunun başka yolu yok” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NDAN SELAM
Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdiğini ifade eden Demirel, “Sayın Genel Başkanımız da kısa bir süre önce Muş’a gelmişti. Hatta Muş ilinde yaşanan bazı sıkıntıları, soru önergeleri ile Meclis gündemine taşımıştı. Buraya gelmeden önce kendisi ile görüştüm ve Muş’a da gideceğimi illetim. En kısa süre içerisinde Muş’a tekrar gelmek istediğini söyledi. Tüm Muş’lulara mesaj yolladı. Hepinizi çok sevdiğini, iletmemi söyledi” diye konuştu.
Demirel, daha sonra “Trafik Terörüne Son, Demiryolu İstiyoruz” eylemi etkinliklerine katılmak üzere partililer ile birlikte TCDD Muş garına geçti
Muş`un Sesi Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
484335
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.16 saniyede hazırlanmıştır..