Muş Güncel Haber: Müftü Şeker; Basın olmadan ayakta durmak mümkün değildir
Muş Güncel haber. Müftü Şeker; Basın olmadan ayakta durmak mümkün değildir

Güncel Muş Haberleri

11:01 Varto`da Mem`den Masa Tenisi Turnuvası
09:55 Çobanoğlu ile karadağ toplantıya katıldılar
09:55 Çim üzerinde şampiyonaya hazırlanıyorlar
09:53 Kaymakam avcı´dan, hem´e ziyaret
09:53 Muş valiliği, sürücüleri uyardı
09:52 Öğrenciler arasında canlandırma yarışması
11:25 Spor Hizmetleri Müdürlüğüne Faysal Çavuş Atandı
11:24 Bulanık´ta kadınlar bilgilendirildi
11:23 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü
15:37 Varto`da Moral Motivasyon Etkinlikleri devam ediyor
10:02 Alparslan-1 hesten uyarı
10:02 TÜGVA saldırıları protesto etti
10:01 Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında tarihi ilçeyi gezdiler
10:00 Muş`lu Gazetecinin kitabı raflardaki yerini aldı
15:32 Otomobil takla attı: 4 yaralı
15:31 Bin 160 paket ele geçirildi
15:31 Kadem, kuruluş yıldönümünü kutladı
15:30 Yardım ve yataklıktan 6 muhtar gözaltına alındı
15:43 Jandarma personeline yönelik etkin av koruma kontrol semineri
15:42 VARTO YBO'DA GÖKYÜZÜ GÖZLEM ŞENLİĞİ
15:41 Tavşan avcısı polise takıldı
15:41 Mevlid kandiliniz mübarek olsun
17:00 Varto`da Okul Ziyaretleri Devam Ediyor
17:49 Sığınakta yakalandı
17:47 Varto da kurumlar arası futbol turnuvası Düzenleniyor
14:19 Vartolu iş adamından öğrencilere kitap desteği
14:18 Şehit Uzm. Çvş Yusuf Abay toprağa verildi
14:14 Milletvekillerinden Gazi çelike ziyaret
14:13 GENÇLİK MERKEZİNDE NEY KURSU
14:12 Gönüllülük temalı fotoğraf yarışması
10:27 Gündüzöz, öğrenci yurdunun inşaatını inceledi
10:26 Erasmus projelerinin sergi açılışı yapıldı
10:26 Tarladan Avrupa Şampiyonası'na
10:25 Öğrenciler, hayata değer kat projesiyle tanıştı
10:25 Muş kardeşlik platformu´ndan destek açıklaması
10:24 Vali Gündüzöz´den harekat açıklaması
10:24 Ahşap Boyama Kursuyla Meslek Ediniyorlar
09:05 Gençlik Merkez için yer tespitinde bulunuldu
09:02 Okul müdürleriyle değerlendirme toplantısı
09:01 MŞÜ Tübitak proje eğitimi çalıştayı sona erdi
Dostx  04.04.10 22:29 | Hit : 1142  Bu Haberi Yazdır Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Müftü Şeker; Basın olmadan ayakta durmak mümkün değildir

Basın olmadan ayakta durmanın mümkün olmadığını belirten İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, Muşta kadro açıklarının olduğunu, kadrolarını tamamladıklarında hizmette daha verimli Olacaklarını söyledi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, birtakım açıklamalarda bulundu. Basın olmadan ayakta durmanın mümkün olmadığını, kendisinin de eskiden basın mensubu olduğunu, basın mensuplarının nasıl bir çalışma içerisinde olduklarını bildiğini belirten Müftü Şeker, her zaman doğru haberlerin halka ulaştırılmasının gerektiğini söyledi. Yerel ve ulusal basından oldukça memnun olduğunu dile getiren Şeker, Muş basınının doğru haberler verdiğini, kendisinin basın mensuplarından çok memnun kaldığını belirtti. Müftü Şeker: “Basınsız bir dünya olmadan, yazılı ve görsel basın olmadan artık ayakta durmak mümkün değil. Ben Müftü olarak yerel basından çok memnunum. Ulusal basından da oldukça memnunum. Çok doğru haberler veriyorlar. Benim de geçmişte bir basın mensubu olduğumu biliyorsunuz. Dolayısıyla arkadaşlarımız gerçekten çok vakur, ağırbaşlı, konuya vakıf, haber yapabilen, haber üretebilen ve haberi doğru bir şekilde sunan bir hizmetin Muş'ta yürütülmesinden gerçekten memunum. Muş'ta yayınlanan gazetelerin hepsine aynı mesafede duruyoruz. Birini diğerinden ayrı tutmak gibi bir niyetimiz yok. Geçmişte de aynı uslubu ve tavrı sergiledim, burada da geldiğim günden beri aynı tavrı sergiliyorum. Mahalli basında yayınlanan bütün haberleri, yazıları biz dosyalıyoruz. Bu hem sizin aynanız, hem de bizim aynamız. Burada demek bir faaliyet var, hizmet var, gayret var, çalışma var” dedi. Müftü Dursun Ali Şeker, kadro açıklarının olduğunu, kadrolarını tamamladıklarında, hizmette daha verimli olacaklarını söyledi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, din görevlilerinin ve öğretmenlerin mutlaka çok okumaları gerektiğini ayrıca vurguladı.

“MERKEZ VE İLÇELERDE

KADRO AÇIĞIMIZ VAR”

         Şeker: “Hem Merkezde ve hem de ilçelerimizde kadro boşluğumuz var. Teşkilat yasası da şu anda Mecliste görüşülüyor. İnşallah çıkar, hizmetlerimiz daha verimli olur. Kur'an kursu hizmetlerimiz gerçekten Muş'ta çok güzel. Bin 200'e yakın kayıtlı öğrencimiz var. Bu öğrencilerin Kur'an kurslarında ahlaki değerleri öğrenmesi çok güzel. Bunların çoğu da bayandır. Ayrıca biz okuma yazma kursları açıyoruz. Kur'an kurslarında malumunuz belgesi olmayan, en azından okuryazar belgesi olmayanı mevzuat açısından kayıt edemiyoruz. Biz diyoruz ki önce okuma yazma belgeni al, ondan sonra da biz sizi Kur'an kurslarına kayıt edelim. Bu da çok güzel oluyor, tutuyor. Muş gerek sosyal açıdan, gerekse diğer alanlarda fevkalade bir gelişme içerisinde. Dışarıdan bir gözlem yaptığımız zaman bunu çok rahat görüyoruz. Muş'ta hac konusunda çok büyük bir rağbet var. Şu anda bekleyenlerin sayısı 4 bin 500 kişi. 2008 yılından önce Muş'tan 16 kişi Umre'ye giden vardı. Geçen yıl 200 kişi vardı. Bu yıl ise aşağı yukarı 400'ü buldu. Yani geçen yılı ikiye katladı” dedi.

ŞEKER, “OKUMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ”

         Toplumda özellikle din görevlilerinin ve öğretmenlerin mutlak surette daha fazla okumaları gerektiğini belirten İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, Kutlu Doğum Haftası için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

         Müftü Şeker yaptığı açıklamasında: “Bu Peygamber hepimizin Peygamberidir. Bir heyet oluşturduk. Bu heyet Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini çeşitli kurumlara, kuruluşlara götürmek onlarla istişare etmek. Bundan dolayı ondan faydalanmak, hayatımıza yön verebilecek şeyleri ondan alıp hayatımıza uygulamak hepimizin bir Müslüman olarak hatta insan olarak dikkat etmesi bir husus olsa gerek. İşlerimiz gerçekten çok yoğun. Bugün en büyük sorunumuz, kitap okumamadır. Toplumda iki sınıfın çok okuması lazım. Birisi din görevlileridir, birisi de öğretmenlerdir. Üniversitedeki hocalar da dahil. Çok okuması gerekir ve her şeyi okuması gerekir. Bu yılı Kur'an yılı olarak ilan ediyoruz. İsabetli de oldu. 14. asır, 1400 yıl öncesine gittiğimizde, toplumu bir düşünün. Her kötü zulüm, ahlaksızlık, terör, cinayet, yol kesme her şeyin olduğu bir dönemde, Kur'an-ı kerimin oku demesi. Bir de okunacak şeyin ne olduğunun Kur'an-ı Kerimde verilmemesi. Sadece oku demiş. Yani çağın gereklerine göre her şeyi oku denmiş. Asıl bilginin kaynağı Allah'tır. Bugün ilmen tespit edilen de budur. Ailenin mutluluğu için tesbitlerin çoğu, tecrübeye dayanır, yaşadıklarımıza dayanır. Atasözleri de aynı hadis, ayet gibidir. Çünkü onlar yıllarca süzüle süzüle topluma mal olmuştur. Bizim asıl gayemiz, dini doğru anlatmak, kaynağından anlatmak ve yaşanmasına vesile olmak. Yoksa din başıboş bırakıldığı taktirde, Muş'ta bile ülkemizde bile kaç tane din çıkacağını görürüz. Hukuk hizmetleri de öyle, devlet bu işe ciddi manada sahip çıkmazsa, herkes güvenliği ben sağlayacağım yoluna gider” dedi.
Günaydın Muş Gazetesiyorum

 

 

  
ÜYE PANELİ
 Kullanıcı adı :  
Şifre :  
Kod :  
342349
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

BİZİ DESTEKLEYENLER
  • Haber 49 Gazetesi
  • Muş Ovası Gazetesi
  • Muş Manşet Gazetesi
  • Muş Gündem Gazetesi
BAZI ÇALIŞMALARIMIZ
SPONSORLARIMIZ
GEREKLİ BAĞLANTILAR
© Muş Web Portal - Muş İli İnternet Sitesi |  Barındırma Memleket Hosting. Webmaster Mahmut Sönmez
Site içeriği ve fotoğraflar izinsiz olarak kullanılamaz. Site dışından alınan haberlerin kaynağı belirtilmiştir. Sitemize ait haberler kaynak belirtilerek kullanılabilir.
bu sayfa 0.22 saniyede hazırlanmıştır..